11.12.2018, 18:15 | czytano: 3974

Radni podzielili się na kluby

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. Jacenty Rajski, Bartłomiej Garbacz i Paweł Liszka to szefowie trzech klubów w łonie nowotarskiej Rady. Trzech radnych jest niezrzeszonych.
Najliczniejszy klub to "Nasze Miasto". Liczy 11 radnych, a są to: Jacenty Rajski - przewodniczący, Stefania Drąg-Iłęda, Ewa Garbacz, Bożena Groń, Grzegorz Luberda, Marek Mozdyniewicz, Leszek Pustówka, Danuta Sokół, Krzysztof Sroka, Danuta Szokalska - Stefaniak i Katarzyna Wójcik.
Klubowi "Razem Nowy Targ" przewodniczy Bartłomiej Garbacz. Prócz niego w grupie są: Szymon Fatla, Michał Glonek i Agata Michalska.

By można było zawiązać klub potrzeba co najmniej 3 radnych. I to minimum spełnia "Dobra Zmiana w Mieście". Chociaż KWW Dobrej Zmiany wprowadził do rady 5 radnych, to dwóch już opuściło swój komitet. Krzysztof Sroka przeszedł do klubu-matecznika burmistrza, czyli "Naszego Miasta", a Jan Łapsa pozostał niezrzeszonym.

W klubie "Dobrej Zmiany w Mieście" jest lider komitetu wyborczego Paweł Liszka (jako przewodniczący) oraz Ewa Pawlikowska i Andrzej Swałtek.

Prócz wspomnianego radnego Łapsy w grupie niezrzeszonych jest Marek Fryźlewicz i Lesław Mikołajski.

s/
zobacz także
komentarze
koza15.12.2018, 18:12
Panowie Sroka iLapsa gratulacje za podjecie slusznej decyzji
Prawicowiec13.12.2018, 10:48
Sroka oddaj mandat Piekarczykowi więcej by zrobił niż ty D>>>>U
Sprawiedliwy13.12.2018, 10:43
Pan Sroka powinien oddać mandat radnego skoro zdradził swój klub.
Takie osoby nie powinny zasiadać w Radzie Miasta to zwykły sprzedawczyk za stołek wstyd ZYGAĆ SIĘ CHCE.Panie miej Pan Honor.
brak honoru12.12.2018, 14:19
Brak honoru Panowie Sroka i Łapsa
Koza12.12.2018, 14:09
Do barbary: wytrwałość będzie mu bardzo potrzebna
nie ślepy12.12.2018, 10:07
Czy tym radnym ktoś zabronił startować jako niezrzeszony? Dobrze się jest prześlizgać "panowie" robiąc w "konia" wyborców?
Nowo Tarzan12.12.2018, 09:15
Być betonową opozycją tylko dlatego, żeby zrobić na złość Burmistrzowi i żeby na tym stracił Nowy Targ, to świadczy wręcz o klasie i chęci zrobienia czegoś pozytywnego w naszym mieście. Łapsa i Sroka trzymam kciuki za Was i Nowy Targ.
Z12.12.2018, 09:10
Pan Sroka i Łapsa jeden i drugi zrobili dużo dla swoich wyborców w poprzednich kadencjach. Widocznie uznali, że tak będzie lepiej i da się więcej zrobić dla NT. Gratuluję rozsądku i odwagi.
Barbara12.12.2018, 08:35
Te śmieszne komentarze że zawiódł mogli napisać tylko ludzie którym zależy na władzy. Ludzie ocenią Pana Radnego za 5 lat i za to jak przepracuje ten czas. Ja życzę Panu Krzysztofowi dużo wytrwałości. Pozdrawiam
Żółta kamizelaka12.12.2018, 02:35
Co to za panocha ! Diety w dół ! Jak media w górę!!
Sroka chorągiewka11.12.2018, 23:14
Sroka okłamał swoich wyborców... zobaczymy i rozliczymy ale nie zapomnimy w przyszłych wyborach....
kazek11.12.2018, 22:30
tak. przeszli bo nie wyszło to z ich poglądów czy tez zachwytem obecnym burmistrzem, ale dlatego, że im posadkę przewodniczących obiecali ... zarówno łapsie jak i Sroce - temu pozostała komisja. Skoro to ma byc ich prawdziwe szczęście...niech bedzie...innego mogą już nie dostać.
cudowna przyszlosc11.12.2018, 21:37
Nam strzelać nie kazano
wstąpiłem na działo....
Jeszcze tylko Lesiu i Mareczek i trafiony zatopiony
Fatla, Garbacz i spółka daje im 3 miesiące i każdy pójdzie w swoją stronę
Hip Hip Hura Bravo Grzegorz
Majkel11.12.2018, 21:25
Gratuluje cywilnej odwagi Panu Lapsie i Panu Sroce !
Chcą działać na rzecz mieszkańców i mieć realny wpływ na to się dzieje w naszym mieście. Dziękujemy !
Lucek11.12.2018, 20:58
oj Andrzejku Andrzejku ty zakamuflkowany ***
derr11.12.2018, 20:37
Przeszedł to przeszedł. Zostaje pytanie co dobrego zrobi dla miasta i mieszkańców, bo jak już jest w grupie większościowej to ma większe możliwości. Z tego pana Krzysztofa rozliczymy.
tfu11.12.2018, 20:37
Łapsa i Sroka - panowie! To jest zwykła i ordynarna korupcja polityczna! Wstyd i hańba, że tacy ludzie będą reprezentować mieszkańców. Ale czasy.
zniesmaczony11.12.2018, 20:35
Panie Krzysztofie wstydzę się za naszą znajomość. Pan Łapsa jak widać wystraszył się hejtu i że nie będzie mógł przejść spokojnie ulicą.
A11.12.2018, 20:23
Krzysztof dobrze zrobiłeś. Praca dla miasta najwazniejsza
chorągiewka11.12.2018, 19:27
Sroka,ale żeś nabrał wyborców, no to z pewnością to zapamiętają.
wszędzie miesza11.12.2018, 19:20
Łapsam, to już sam nie wie, gdzie chce być. Nie dostał wytycznych od Paluchowej ?
Kkm11.12.2018, 18:46
Na Srokę nigdy więcej nie oddam głosu. Wstyd.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl