19.12.2018, 14:41 | czytano: 6674

Otwarcie Węzła Tatrzańskiego

Arch. Podhale24.pl
Największa aktualnie inwestycja drogowa na Podhalu jest już gotowa. Na piątek (pierwotnie miał to być czwartek), Urząd Marszałkowski w Krakowie zapowiedział otwarcie Węzła Tatrzańskiego w Poroninie.
Co się zmieniło? Skrzyżowanie zakopianki z drogą wojewódzką na Bukowinę Tatrzańską zastąpił bezkolizyjny węzeł, a droga wojewódzka została poprowadzona tunelem pod zakopianką i torami kolejowymi. Na udogodnienia mogą liczyć także piesi, dla których wybudowano nowe chodniki, kładkę oraz przejście podziemne. Z kolei w miejscu skrzyżowania zakopianki z drogą powiatową na Ząb powstało rondo. Przebudowywane zostało skrzyżowanie zakopianki z ul. Kasprowicza, a na Białym Dunajcu i Porońcu stanęły nowe mosty.
Inwestorem całego zadania było Województwo Małopolskie. Roboty budowlane finansowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Wykonawcą węzła było konsorcjum firm Banimex i Eurovia. Koszt prac to 50,5 mln zł.

r/
zobacz także
komentarze
uczciwie mówiąc21.12.2018, 13:05
Do uczciwa ocena - ale nie wiesz, albo udajesz...Umowę podpisał poprzedni Zarząd Województwa i Marszałek z PO. Inwestycja miała być otwarta przed wyborami samorządowymi w październiku... Dzisiaj PIS będzie otwierał inwestycję, to zjadą się wszyscy jego lokalni działacze. Ale to PO i PSL chodziła w poprzedniej kadencji samorządowej za tą inwestycją.
wdzięczni kierowcy20.12.2018, 13:57
@Loko To twoja i innych którzy mieszkają przy tej wiejskiej drodze , bo nawet nie byłoby możliwości zmodernizować walącego się ze starości mostu w Białym D. Wszędzie przy tej drodze na dziko zabudowany pas drogowy przygotowany na rozbudowę tej wiejskiej drogi .Trzeba by zrównać z ziemią pół wiosek w każdej z tych miejscowości . To wasza wina ,że tak się dzieje . Jesteście mało ucywilizowanym góralskim społeczeństwem , które od wszystkich by chciało wiele , ale samo nawet miedzy nie chce oddać . Tacy umrzecie i przestań wreszcie narzekać , a zacznij się cieszyć z tego co się mimo wszystko udało w tym trudnym terenie zbudować .
Loko20.12.2018, 00:08
Bezkolozyjny wezel to by byl jakby byl wiadukt nad rondem albo tunel pod. A tak to jest zwykle rondo w ciagu zakopianki. Za pare lat zakopianka bedzie droga kontrastow. Od NT na polnoc w 65% bezkolizyjna ( patelnie i Myslenice - Krk sa kolizyjne) po dwa pasy, a na poludnie od NT droga wiejska uslana rondami.
uczciwa ocena19.12.2018, 21:21
Na pewno nie całego , bo i drogi nie skończone i zieleń nie założona , ale to dokończone na wiosnę . Ważne ,ze zostało to zrobione co truło nerwy Podhalan i przyjezdnych ceprów . Chwała PIS-owi ,że udało się wykonać kolejną obietnicę . Za chwile i Starosta Bąk będzie wypinał pierś do orderu za most w Białym D. Znowu sukces Pis=u . Taka prawda , coby nie mówić i coby przeciwnicy pluli , to nie są w stanie tego zakłamać . Dziękujemy za te inwestycje drogowe .
Obiektywny19.12.2018, 15:26
Otwarcie na jutro ale chyba nie całego węzła a tylko jego części.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl