21.12.2018, 11:14 | czytano: 1487

Dziś otwarcie węzła drogowego w Poroninie

Właśnie zakończono, długo wyczekiwaną, kluczową dla Podhala inwestycję – budowę węzła drogowego na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 47 z drogą wojewódzką nr 961 w Poroninie.
Po wielu miesiącach utrudnień w końcu pierwsi kierowcy będą mogli bez przeszkód przejechać całym, nowo wybudowanym odcinkiem drogi. Przedsięwzięcie, które zważywszy na duży ruch samochodowy na tej trasie było niezwykłym wyzwaniem, pochłonęło blisko 50,5 mln zł.
Dziś tj. w piątek 21 grudnia o godz. 13.30 odbędzie się uroczyste otwarcie węzła drogowego w Poroninie. Wydarzenie, w którym weźmie udział marszałek Witold Kozłowski i wicemarszałek Łukasz Smółka, odbędzie się na początku tunelu od strony urzędu gminy w Poroninie.

oprac. r/ materiały prasowe
komentarze
chwała prawicy i budowniczym22.12.2018, 12:55
@jo tys uczciwie mówię: Umowe miała zablokować Jagna z Gutem - tym od mostów , bo Olimpiada nie potrzebowała zakopianki . To ta trzecia ...prowda . Uczciwie mówie . Nie ważne kto podpisał , ale ważne kto wybudował i kto skończył budowę i z jakim efektem . Chwała budowniczym .
uczciwie mówiąc21.12.2018, 13:42
Umowę podpisał poprzedni Zarząd Województwa i Marszałek z PO. Inwestycja miała być otwarta przed wyborami samorządowymi w październiku (taki był termin w zawartej umowie) ale z powodu jakiś opóźnień nie została wtedy otwarta. Dzisiaj PIS będzie otwierał inwestycję, to zjadą się wszyscy jego lokalni działacze. Ale to PO i PSL chodziła w poprzedniej kadencji samorządowej za tą inwestycją.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl