23.12.2018, 09:20 | czytano: 3258

Komunikacja na Podhalu zintegrowana w MKA

zdj. UMWM
Najpierw Nowy Targ, a teraz - Zakopane, włączone zostało do systemu Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej. Teraz mieszkańcy i turyści odwiedzający Podhale mogą kupić bilety jednorazowe oraz okresowe za pośrednictwem aplikacji mobilnej iMKA oraz bezpośrednio w jednym z 5 automatów biletowych znajdujących się na terenie tych miast.
- Do Systemu Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej dołączają kolejne miasta. Po Krakowie, Tarnowie i Nowym Targu – czas na Zakopane. Jest to doskonała wiadomość dla wszystkich podróżujących komunikacją zbiorową, którzy korzystając z systemu MKA oraz aplikacji mobilnej iMKA mogą w błyskawiczny sposób kupić bilet nie tylko na pociąg, ale także komunikację miejską. Warto dodać, że na tym nie poprzestajemy. Niebawem, na początku stycznia, do systemu zostanie włączona także Wieliczka - mówi wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka.
Wśród dostępnych w ofercie KMZ biletów podróżni mogą znaleźć te jednorazowe – 40-minutowe, czasowe – 7-dniowe, a także miesięczne. Aktualnie trwają prace nad dostosowaniem karty MKA do zapisu biletu okresowego Komunikacji Miejskiej w Zakopanem oraz w Nowym Targu.

Już wkrótce, podobnie jak w Nowym Targu, także w Zakopanem zostanie otwarty Punkt Obsługi Klienta MKA, gdzie będzie można wyrobić kartę MKA oraz zakupić bilety. W tej chwili można to zrobić w jednym z pięciu automatów zlokalizowanych na terenie każdego miast oraz przy użyciu wygodnej aplikacji iMKA, która pozwala na bezpłatne zamówienie karty MKA.

Podróżni korzystający z pociągów w ramach Podhalańskiej Kolei Regionalnej mogą w systemie MKA kupować bilety kolejowe (jednorazowe oraz okresowe), które uprawniają też do poruszania się Komunikacją Miejską w Nowym Targu lub/i w Zakopanem.

W systemie Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej zarejestrowało się 23 tys. osób. Prawie 90% z nich korzysta z aplikacji mobilnej, a niewiele ponad 10% wybrało tradycyjną kartę MKA.

UMWM, opr.s/
komentarze
mn23.12.2018, 12:39
do Gronkowa po południu MZK jedzie ok . 45 minut , jest tylko 8 km do wsi
fred23.12.2018, 12:33
A ten co nie ma internetu w tel.a nawet nie ma tel.to co ma chodzić na nogach, niby technika do przodu idzie a ludzie cofają się do tyłu.
obserwator23.12.2018, 12:13
Ciekawe czy bus zawsze daje bilety i czy odprowadza podatek tak jak się należy, czy zatrudnia kierowcę zgodnie z prawem. Jak ITD się pokaże to wszyscy znikają zostaje tylko MZK. To prawda MZK jeździ za rzadko wprowadzili bilet trzy godzinny i nie można go wykorzystać. Ale widać zmiany w działalności MZK oby tak dalej, czekamy na nowy rozkład jazdy.
.23.12.2018, 11:52
@miastowy
Bus jeździ co chwilę a MZK baaaardzo rzadko. I jeszcze te kursy skrócone do rynku. Oby coś ruszyło do przodu bo w NT potrzebna jest normalna komunikacja miejska
mk23.12.2018, 10:36
Super,oby tak dalej,dziękuję
Maximus23.12.2018, 09:53
Cieszy, że mimo zmiany warty w Województwie jest ciągłość dobrych projektów poprzedników!!
miastowy23.12.2018, 09:29
tak nie napisano jeszcze że po tych wszystkich zmianach jakie były w ostatnim czasie w MZK Nowy Targ bilety podrożały i to sporo,przykład bilet z Nowego Targu do Waksmundu kosztuje teraz 4zł a kosztował wcześniej 3.20. lepiej opłaca się jeździć busami ta sama trasa i 2,50
Zobacz pełną wersję podhale24.pl