28.12.2018, 11:32 | czytano: 3217

Krupówki na liście 10 najbardziej prestiżowych adresów w Polsce

Arch. Podhale24.pl
Zakopiańskie Krupówki znalazły się w czołowej dziesiątce rankingu CBRE “TOP10 high streets”, na najbardziej prestiżowe adresy w Polsce.
W rankingu pierwsze miejsce zajął Nowy Świat w Warszawie, drugie Marszałkowska, trzecie Chmielna (również w Warszawie). Na czwartym znalazła się ulica Floriańska w Krakowie. Krupówki w Zakopanem zajęły dziesiąte miejsce.
- High streets to najbardziej prestiżowe adresy w miastach, najważniejsze ulice handlowe, które pełnią kilka funkcji jednocześnie. Są zlokalizowane w centrach miast, z dobrym dojazdem, blisko popularnych, miejskich obiektów turystycznych. Przyciągają zarówno najbardziej prestiżowe marki, jak również te lokalne i unikalne – co mocno wpisuje się w rozwijający się trend poszukiwania wyjątkowych produktów przez polskich konsumentów. Paradoksalnie, rozwojowi ulic handlowych sprzyja ograniczenie handlu w niedziele – zamknięte supermarkety powodują, że ludzie coraz chętniej spacerują po mieście w celach rozrywkowych i wybierają te miejsca, gdzie oferta usług jest najszersza. Dzięki temu na miejskich pasażach powstają nowe obiekty gastronomiczne i wzrasta liczba osób, które przy okazji robią tam zakupy - podkreśla w imieniu organizatorów Renata Kamińska, Ekspert ds. ulic handlowych w CBRE.

oprac. r/ źródło: CBRE.pl
zobacz także
komentarze
trażanin nowy29.12.2018, 19:44
No to pomieszkajcie sobie w tych "prestiżowych" lokalizacjach to wam wyjdzie bokiem już po tygodniu. Obojętne czy będą to Krupówki, Marszałkowska czy Floriańska. Takie rankingi robione są w interesie handlarzy nieruchomościami i deweloperów żeby urobić naiwnych.
Prawdziwie prestiżowe lokalizacje to te gdzie jest bezpiecznie, cicho, zielono i przestronnie.
kawa marago28.12.2018, 16:39
No to Zakopane znowu w krzywej (!)upie.
:-D28.12.2018, 14:04
@xx. Szaflarska jest tak znana i prestiżowa, że wyszła poza ranking krajowy i znalazła sie na 1 miejscu w rankingu światowym.
xx28.12.2018, 13:30
A gdzie Szaflarska??
Góral z Pienin28.12.2018, 11:52
Na 11 pozycji jest ulica Zdrojowa w Perle Uzdrowisk Polskich - SZCZAWNICY. Stało się tak po tym, jak pseudo - hrabiowie przejęli włości w centrum miasta. Zgroza !!!! Wstyd powiedzieć , ale za mojego dzieciństwa /w czasach komuny/ ta cześć miasta wyglądała pięknie .
Zobacz pełną wersję podhale24.pl