02.01.2019, 12:49 | czytano: 3741

Nowy zastępca wójta i wiceburmistrz

Burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder powołał przegranego wójta Podegrodzia na wiceburmistrza, a wójt gminy Czorsztyn Tadeusz Wach ma nowego wicewójta.
Wiceburmistrzem Rabki-Zdroju została Małgorzata Gromala, dotychczasowa wójt gminy Podegrodzie w powiecie nowosądeckim. Gromala wraca na Podhale po 8 latach nieobecności. W latach 2006-2010 była zastępcą wójta gminy Raba Wyżna w urzędzie kierowanym przez Andrzeja Dziwisza. W 2010 roku wygrała wybory na wójta gminy Podegrodzie. Rządziła tam 8 lat. Jesienią przegrała w wyborach na kolejną kadencję, a jej wieloletnie doświadczenie w samorządzie postanowił wykorzystać nowy burmistrz Rabki-Zdroju.
Zmiana na stanowisku zastępcy nastała również w gminie Czorsztyn. Rafała Jandurę, który został radnym powiatowym i wszedł do Zarządu Powiatu Nowotarskiego, zastąpił na stanowisku wicewójta Krzysztof Górecki. Pochodzi on z Krośnicy, jest absolwentem Politechniki Krakowskiej, zawodowo pracował jako kierownik budowy, ma doświadczenie związanie z prowadzeniem inwestycji. Społecznie udziela się w ochotniczej straży pożarnej.

r/
komentarze
Jaśśś03.01.2019, 14:41
Ktoś zna osiągnięcia Pana Góreckiego?????
kogitator02.01.2019, 16:32
A może by tak, w ramach europejskiego internacjonalizmu, Słowacy albo Węgrzy podarowali byłej pani wójt posadkę? Przecież Rabka i Podegrodzie to są dwie różne bajki, inna struktura społeczna, inna kultura, inne powiaty. Widać że karty w terenie rozdaje nie N. Sącz ani nie Rabka, tylko Kraków, a może nawet Warszawa - to są odgórne dyspozycje. Proponuję idźmy o krok dalej, takie reductio ad absurdum, i niech nie Warszawa, ale Bruksela niech nam decyduje w tych sprawach: Portugalczyk na wicewójta Rabki, Włoch na wicewójta Podegrodzia - ale by było ciekawie!
A tak na poważnie: czy wy nie widzicie konfliktu interesów? W firmach prywatnych obowiązuje zakaz i karencja wielu lat po których upływie można dopiero przejść do konkurencji. Ta pani jeszcze trzy miesiące temu znała od podszewki największe atuty i słabe punkty innej gminy z sąsiedniego powiatu, zawiadywała nimi jako wójt.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl