07.01.2019, 14:05 | czytano: 8231

Zaatakował nożem policjantów

Dwa miesiące spędzi w areszcie 56-letni mieszkaniec Gliczarowa Górnego, który zaatakował nożem interweniujących w jego domu policjantów.
Domowa awantura w Gliczarowie Górnym, do której zostali wezwani tatrzańscy policjanci, nieoczekiwanie przerodziła się w niebezpieczną dla nich sytuację. Podejmując interwencję domową zobaczyli uzbrojonego w nóż 56-latka, który terroryzował domowników. Na widok interweniujących policjantów mężczyzna obrzucił ich wyzwiskami oraz zagroził im pozbawieniem życia. Całą swoją agresję skierował wówczas w ich stronę i trzymając w ręku nóż rzucił się na nich. Mundurowi nie mieli nawet możliwości porozmawiania z nim. Sprawca został szybko i sprawnie obezwładniony.
Agresywny mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjanta. Sąd Rejonowy w Zakopanem przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował podejrzanego na dwa miesiące.

Za napaść na funkcjonariusza publicznego grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
komentarze
mbp08.01.2019, 10:35
Za napaść na funkcjonariusza publicznego grozi 10 lat, a za napaść na rodzinę? Kiedy wreszcie prawo będzie chronić WSZYSTKIE ofiary i ich rodziny?
Palacz08.01.2019, 10:04
Do restatuarotor
Tak, wyobrażam sobie bo alkohol jest jednym z najgorszych narkotyków tak samo jak są obrazki i teksty na papierosach powinny być na butelkach z wódą.
restatuarotor07.01.2019, 21:09
ksieciu , nie usprawiedliwiam ,,bohatera " tego artykułu , ale czy wyobrażasz sobie , żeby w restauracji jedząc obiad lub kolacje , do której podaje sie np. wino , był napis podobny do ,,etykiety" jak na pudełku z papierosami?
ksieciu07.01.2019, 19:33
czy byl pod wplywem zlowrogiego alkoholu ktory sprzedalo mu panstwo polskie? na etykiecie brak ostrzezen jak na paierosach !
...Chlejcie dalej.07.01.2019, 17:42
Alkoholizm trzeba leczyć w trybie pilnym.
gość07.01.2019, 15:55
@syiw No bo życie napastnika jest wazniejsze niż życie broniącego się w NT myśmy to przerabiali
syiw07.01.2019, 15:22
Na miejscu policjantów przestrzeliła bym mu kolana na wylot. Współczuje im, że nawet w chwili zagrożenia życia muszą w kilka sekund zastanowić się, czy nie lepiej zaryzykować i bronić się w inny sposób niż użyć broni (która dla policji w naszym kraju jest chyba tylko ozdobą). No bo po co ryzykować utratą pracy i mieć z tego jeszcze większe jaja jak przecież można dać sobie oberwać lub stracić życie/zdrowie niż tłumaczyć się przez wiele miesięcy, dlaczego użyto jednego naboju, czy aby na pewno słusznie i w ogóle po co. W Stanach już by tego gościa w worku wywozili do kostnicy... Tylko w naszym kraju policja musi ryzykować życie nawet w takich momentach żeby nie mieć później w życiu gorzej jak ten idiota. Bo on odsiedzi kilka miesięcy i będzie to samo, dalej będzie się śmiać mundurowym w twarz przy kolejnej libacji a oni dalej będą się bali, czy aby na pewno nie stracą pracy jak niechcący dadzą mu z liścia.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl