17.01.2019, 13:14 | czytano: 6942

Zakopane drugie na liście najchętniej odwiedzanych miejsc w Małopolsce. A Nowy Targ?

Arch. Podhale24.pl
Małopolska Organizacja Turystyczna przygotowała na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego raport na temat ruchu turystycznego w Małopolsce. Zbadano m.in., które miejsca w województwie cieszą się największą popularnością wśród turystów. W pierwszej dziesiątce znalazły się m.in. Niedzica, Czorsztyn Krościenko i Szczawnica.
Niekwestionowanym liderem jest Kraków. Drugie miejsce na liście najchętniej odwiedzanych miejsc w Małopolsce ma Zakopane, a trzecie Wieliczka. Czwartą pozycję w rankingu popularnych miejsc zajmuje Oświęcim, piąte Niedzica i Czorsztyn, a szóste Krościenko i Szczawnica. Na dziewiątym miejscu są Tatry, na jedenastym Pieniny, na dziewiętnastym Rabka-Zdrój, a na dwudziestym Nowy Targ.
- Małopolska ze względu na swoje walory turystyczne oraz przyrodnicze jest niezwykle atrakcyjnym obszarem dla wszystkich, którzy decydują się właśnie u nas spędzić urlop. O zainteresowaniu naszym regionem świadczy nieustannie wzrastająca od 2009 roku liczba turystów. Małopolska to w końcu nie tylko piękne krajobrazy czy mnóstwo atrakcji na spędzenie wolego czasu, to przede wszystkim miejsce ze wspaniałym dziedzictwem kulturowym, jak również kulinarnym – z którego jesteśmy naprawdę dumni. Jak widać, walory te doceniła także rekordowa liczba turystów - powiedział podczas konferencji podsumowującej badania wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Bzik18.01.2019, 10:31
Lotnisko rozbudować ,NT powinien być bazą turystyki tatrzańskiej
Władzom radze brać przykład z Popradu ,
turysta18.01.2019, 09:18
Targi to już przeszłość czym macie się chwalić.Kto rozsądny przyjedzie z miasta do miasta,to właśnie te wiochy jak piszesz o nich z pogardą mają coś ciekawego do zaoferowania.Jeden mankament,mamy fatalnych Włodarzy,którzy zaniedbują tak piękne miejscowości jak np.Niedzica.Jest tam wiele ciekawych rzeczy do zobaczenia ale od jakiegoś czasu ta miejscowość stanęła w miejscu zarosła krzakami od jeziora aż po CPEN.Nie ma tam żadnych inwestycji tak ze strony Starosty,Prezesa ZEWU jak i Wójta Gminy,chociaż znajduje się na 5 miejscu w rankingu najczęściej odwiedzanych miejscowości w wojewódzkim rankingu.Nowatarżanie są tam też częstymi gośćmi więc nie wiem skąd ta pogarda,że to są wiochy.
Też Miastowy17.01.2019, 23:01
Miastowy masz na myśli zaprosić uchodźcę do domu? Bo nie wiem o co ci chodzi.
xxx17.01.2019, 22:36
nowy targ nie jest w ogóle odwiedzanym miastem, więc nie powinien być na tej liście, po za tym co w nt jest żeby go odwiedzać.... ludzie wolą na wioche zwaną białka t. lub bukowiną t. jechać...
Andrzej17.01.2019, 22:30
a lody ?
opzz17.01.2019, 22:07
Budować halę widowiskową i robić duże imprezy, mamy masę turystów na Podhalu i ja tym zarabiać! A nie jakieś remonty MOKu, gdzie jedyne co się dzieje to przyjazdy marnych kabaretów.
Ewa17.01.2019, 20:12
A którędy będą chodzić jak chodniki zasypane?
Miastowy17.01.2019, 19:53
@ludzikUSA

A zadałeś sobie pytanie, co Ty masz do zaoferowania Nowemu Targowi? Miasto to ludzie, im więcej z nich ma coś do zaoferowania, tym lepiej się w mieście żyje. Możesz zacząć od siebie
xyz17.01.2019, 18:31
Już niemal 200 lat temu Seweryn Goszczyński, opisując podhalańskie miejscowości, mówił, że między tymi osadami najcelniejsze miejsce zajmuje miasteczko Nowy Targ, który jednak nie umie wykorzystać swoich walorów i położenia. No i tak to do tej pory wyglądało.

Piszę "wyglądało", bo coś już jednak drgnęło i idzie ku lepszemu. Powoli, powoli Nowy Targ buduje swoją markę, stawiając przede wszystkim na rozwój aktywnej turystyki, ale nie tylko. Jarmark stał się w końcu prawdziwą wizytówką Miasta, Koliba na Łapsowej już jest miejscem kultowym, a ścieżki rowerowe i narciarskie już przyciągają coraz więcej ludzi. Poprawia się estetyka miasta (remont dworca PKP i okolic, remont szpitala, nowy jarmark itd). Żeby jeszcze te wszystkie reklamy zniknęły z ulic i budynków!

W swojej pracy mam styczność z ludźmi z całej Polski i zauważyłem w ostatnim czasie znaczny wzrost zainteresowania Nowym Targiem, często wspominają mi o miejscach wydawałoby się znanych tylko nowotarżanom. Znajomi, z którymi dawno nie miałem styczności odzywają się z informacją, że spędzali właśnie weekend w Nowym Targu, że planują przejechać się tymi obrastającymi sławą ścieżkami rowerowymi.

Trzeba się nie zatrzymywać i iść dalej. Rozwijać nie tylko ofertę sportową, ale również kulturalno-towarzyską (i z tej perspektywy znakomitą rzeczą było otwarcie dwóch muzeów - choć jedno niestety na razie nieczynne).

Podczas kampanii wyborczej padł pomysł stworzenia strefy rękodzieła. Uważam, że taki produkt turystyczny jest Nowemu Targowi bardzo potrzebny i trzymam kciuki żeby pomysł nie umarł.

A, no i baza noclegowa. Bardzo dobrze, że powstają nowe hotele i mam nadzieję, że trend się utrzyma.
byle do wiosny17.01.2019, 18:08
w Małopolsce są 182 gminy, znaleźć się w pierwszej dwudziestce to niewątpliwy sukces a nie porażka. jak próbują w swoich komentarzach wmówić nam co niektórzy, ale coż... sam nie osiągnął nic to i sukcesu u drugiego nie widzi, a i stara maksyma przychodzi na myśl: "Jak drugiemu się polepszy a mnie nie, to tak jakby mi się pogorszyło"
LudzikUSA17.01.2019, 17:51
znowu powraca pytanie czy Miasto Nowy Targ ma cos do zaoferowania a no NIC pozostaje GRAJDOLEM i tyle
Wujek17.01.2019, 17:25
Nie ma zaskoczenia. Przecież tu nic nie ma. Chyba że zorganizują zwiedzanie skansenu jakim jest lodowisko.
prowda17.01.2019, 15:21
Każde miasto ma inne funkcje. Nowy Targ to handel, jeżeli powstaną galerie handlowe, kino z prawdziwego zdarzenia itd to będzie też rozrywkowa.

Możemy też inwestować w sport, jest dobry stadion piłkarski z hotelem. Brakuje tylko hali widowiskowo-sportowej ale to już temat ciągnący się lata.

Wyciągi narciarskie? Super, tylko gdzie je w NT robić skoro właściciele gruntów nie potrafią się dogadać?
mieszkaniec17.01.2019, 14:45
Matko Boska to nie Kacwin,Frydman ale Niedzica dziwne,to Urząd Marszałkowski musi pokazać Wójtowi gdzie powinno się inwestować żeby Gmina się rozwijała.To ten Wójt jest zupełnie nie kumaty, czyżby urwał się z choinki,że niczego nie rozumie ..........no ale jak widać po czerwonej kartce od RIO zupełnie się pogubił.Czekam na dalszy rozwój tej jakże nie łatwej sytuacji w tej Gminie.
Podhalanin17.01.2019, 14:27
nie dziwi Mnie ze Nowy Targ na 20tym miejscu. Nowy Targ jest miastem gdzie mozna wiele no wlasnie mozna wiele ale przez ostadnie lata ani miasto ani gmina nie robia nic by turysci zatrzymywali sie na dni tygodnie a nie na kilka godzin. gdyby nie turbacz itp wtedy nawet na kowancu nie bylo by widac numerow rejestracji z po za Podhala. tylko rynek zatrzymuje a po za tym. nica szkoda dla miasta
pytoc17.01.2019, 14:15
Co w największej wsi na Podhalu można zwiedzać,się pytam???Chyba tylko czwartkowy i sobotni dzień bata.
No cóż, życie...17.01.2019, 13:59
Zawsze uważałem, że Nowy Targ nie potrafi wykorzystać swojego potencjału aby przyciągnąć turystów a spokojnie mógłby dobijać się do pierwszej dziesiątki.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl