18.01.2019, 20:50 | czytano: 9121

"Nowy Targ - stolica Podhala jest dziś razem ze stolicą Pomorza - Gdańskiem" (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. - Nowotarżanie w tych trudnych chwilach solidaryzują się z gdańszczanami. Składam im, w naszym imieniu wyrazy współczucia i słowa wsparcia Rodzinie, przyjaciołom współpracownikom oraz mieszkańcom Gdańska. Nowy Targ - stolica Podhala jest dziś razem ze stolicą Pomorza Gdańskiem - mówił podczas wieczornego spotkania na Rynku Marcin Kudasik.
Na płycie Rynku zebrało się około 150 osób. Przyniesiono znicze, pomodlono się, posłuchano kilku nastrojowych utworów w wykonaniu m.in. Beaty Bełtowskiej i Magdy Panek.
- Chwila jest szczególna, bo wydarzyła się rzecz tragiczna. Zginął człowiek, prezydent Gdańska. Zginął z powodu chorej nienawiści. Każde słowo dziś wypowiedziane będzie brzmiało banalnie, ale niech ta tragedia skłoni nas wszystkich do refleksji, zadumy i chwili zastanowienia. Bo tak na prawdę ta tragedia mogła przecież spotkać każdego z nas. My nowotarżanie doświadczaliśmy podobnych tragedii z nienawiści, braku szacunku i miłości dla drugiego człowieka. To przecież tutaj na nowotarskim Rynku nożem zabity został Andrzej. To tu, w naszym mieście od ciosów noża zginął Michał. Nikt nie zasługuje na taki los - mówił Marcin Kudasik.

- W mediach trwa przerzucanie się odpowiedzialnością za tę zbrodnię. Prawda jest taka, że wszyscy jesteśmy winni - politycy, dziennikarze, i my obywatele. Nawet jeżeli sami nie używamy języka nienawiści to godzimy się z jego obecnością w życiu publicznym, oswajamy się z nim. komentujemy, podajmy dalej, odpowiadamy, dyskutujemy, nakręcamy się. Nie tędy droga. otwórzmy oczy na to co dzieje się wokół, reagujmy gdy coś nas niepokoi i wspierajmy się jako ludzie. Otwórzmy oczy, umysł i serce. Spróbujmy wspólnie zmieniać ten pokrzywiony, polski świat. Nowotarżanie w tych trudnych chwilach solidaryzują się z gdańszczanami, składam im, w naszym imieniu wyrazy współczucia i słowa wsparcia rodzinie, przyjaciołom współpracownikom oraz mieszkańcom Gdańska. Nowy Targ - Stolica Podhala jest dziś razem ze Stolicą Pomorza Gdańskiem - dodał.

Przywołał słowa ks. profesora Józefa Tischnera iż "musimy w życiu robić wiele, ale nie musimy czynić zła. A jeśli jest nawet jakaś siła, jakiś strach, który zmusza nas do czynienia zła - to nie zmusi nas do tego byśmy tego zła chcieli. Tym bardziej nie zmusi nas do tego, abyśmy trwali w tym chceniu. W każdej chwili możemy wznieść się ponad siebie i zacząć wszystko od nowa."

Zacytował także fragment "Modlitwy o wschodzie Słońca" -
Co postanowisz, niech się ziści
Niechaj się wola Twoja stanie
Ale zbaw mnie od nienawiści
I ocal mnie od pogardy Panie...

Krótką modlitwę poprowadził proboszcz parafii św. Katarzyny ks. Zbigniew Płachta.
Na koniec zabrzmiał utwór "The Sound Of Silence" w wykonaniu Disturbed'a.

W Ratuszu wystawiona została księga kondolencyjna. Będzie ona dostępna także jutro w godzinach od 9.oo do 12.oo.

not. SPalka, zdj. Michał Adamowski
zobacz także
komentarze
burak23.01.2019, 09:19
@ Rufio:
Z tym umiłowaniem uchodźcy to musisz jednak doprecyzować w jaki sposób zamierzamy ich miłować: czy przyjmując ich w Polsce, dając dach nad głową, opiekę i kilka razy wyższe zasiłki od tych jakie otrzymują Polacy (a oni i tak będą mówić że w innych krajach mają lepiej), czy czyniąc zabiegi na arenie międzynarodowej o to, aby umożliwić im powrót do swoich ojczyzn?
To kryminalne przestępstwo w Gdańsku to jest tylko próbka tego co nas czeka z uchodźcami, ponieważ pewien niemiecki psycholog, który zajmuje się młodymi uchodźcami którzy zdążyli już dokonać jakiegoś przestępstwa w Niemczech (po tym jak pani kanclerz zdecydowała się ich miłować) wypowiedział się, że około 15% tych młodych uchodźców nigdy nie będzie mogła w Niemczech przebywać na wolności, że zachodzi zbyt wysokie ryzyko że nagle w pewnym momencie wepchną przypadkowego przechodnia na ulicy pod autobus, albo wkradną się do restauracji aby zatruć jedzenie, albo tak jak nasz Gdańszczanin klasycznie rzucą się z nożem na kogoś. Kochajmy uchodźców pomagając im w powrocie do ich ojczyzny.
Wicher dobrze prawi polać mu22.01.2019, 22:26
@ do Rufio
A Ty co w swojej wypowiedzi nie stosujesz mowy nienawiści ? Zarzucasz komuś coś co sam dokładnie robisz !
Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś i pomysl trochę nie dużo tylko troszkę
Tak Jezus nakazuje miłować nieprzyjaciół uchodźców wrogów ale nie swoim kosztem
Tak Jezus napewno rozmawiał z celnikami i prostytutkami ale czy akpceptowal grzech czy kazał się nawracać ? Nie jestem biegły w piśmie świętym bo ostatni raz czytałem ze 20 lat temu na religi w podstawówce ale chyba nigdzie nie było fragmentu jak Jezus mówił do grzeszników ze zewzgledu na to ze jest tolerancyjny to mogą grzeszyć dalej a on im i tak wybaczy. Nie jestem katolikiem to nie wiem może ktoś kto się zna lepiej to się wypowie .
Czy POTĘPIANIE zbrodni jakiej dokonał bandzior w Gdańsku nie jest objawem braku tolerancji ?! Wszyscy wiemy ze powinien dostać dożywocie i nie mieć prawa przebywać na wolności i tu pewnie się zgadzamy z tym wszyscy ale niestety nie na wszystkie sprawy mamy wszyscy takie same zdanie wiec uszanuj zdanie i poglądy innych .
Górale i osoby z Podhala maja wady i zalety pewnie jesteś ceprem to i tak nie zrozumies
Rufio22.01.2019, 12:23
@Wicher
Człowieku, opamiętaj się. Zapytaj się dlaczego tylu biskupów i księży brało udział w tym, jak to nazywasz, "cyrku" ? wg ciebie celebrowali mszę w ramach walki z Kościołem i popierania zboczeń ? Szkoda , że nie słuchałeś wypowiedzi abp Głodzia, w końcu jednego z naczelnych zwolenników radiomaryjnej strony kościoła, politycznie na pewno po przeciwnej stronie niż Adamowicz - ile dobrych słów mówił o zamordowanym.
To co piszesz to właśnie "mowa nienawiści" - powtarzanie kłamstw aby oczernić i poniżyć człowieka. Powołujesz się na wiarę katolicką a twoje wypowiedzi są jej zaprzeczeniem.

Piszesz, że Podhale to wiara, tożsamość, tradycja i śleboda. To tylko slogan. Jak każdy slogan pełen nieprawd i półprawd. Jak wygląda wiara podhalan ? co ma wspólnego z tą, o którą chodziło Jezusowi ? Poczytaj ewangelie to zobaczysz, że nie chodziło o śpiewy, muzyke, tłum w kościele, różańce, pielgrzymki, okrzyki "Panie, Panie", bicie się w piersi (najlepiej cudze) w niedzielę, tylko o stosunek do bliźniego, miłowanie nawet wroga, uchodzcę, KAŻDEGO słabszego. Jezus rozmawiał z każdym - z celnikami, grzesznikami... z każdym. A ty piszesz, że wiesz co to tolerancja, ale masz ją w ****. I przy okazji obrażasz tych co się z tobą nie zgadzają.Taka jest góralska wiara ? to może lepiej że jej nie mam.
Śleboda - czyli to co pewna działaczka góralska spod Zakopanego określiła słowami "na podhalu prawo się nie przyjęło", a każdy czuje się upoażniony do robienia na swoim co mu do głowy przyjdzie, bez liczenia się z prawem, przepisami , sąsiadami - bo najważniejsza jest góralska śleboda ? Tradycja - sprowadzona do przebierania się w góralskie portki.
Ilu zachowuje tradycje ? A inne pytanie co to własciwie jest i jaki ma sens ? jeżeli odwoływanie się do przeszłości, to może zacznij myć sie w zimnej wodzie, chodzić za stodołę za potrzebą, włosy natrzyj starym masłem, jedz cały rok grule z kapustą, pij gorzałe a jakość wesela oceniaj ilością zabitych w bójkach. To też góralska tradycja, nieprawdaż ?
Sztuka życia22.01.2019, 06:44
Ledwie dwa dni upłynęło, a już się po Gdańsku z nożami gonili .Nienawiść, jak i miłość jest stara jak świat. Rzecz polega nie na walce z nienawiścią, ale na jej nie wywoływaniu - a to jest czasem niewykonalne. Dajcie już spokój, bo skutki zaczną być odwrotne niż by wszyscy chcieli.
Kma21.01.2019, 23:38
Do Amk. Przeczytaj proszę raz jeszcze mój pierwszy post, organizację imprezy wskazuję jako drugiego winowajcę, jako pierwszego- system penitencjarny. Najpierw przeczytaj dokładnie czyjeś "wypociny" a później je komentuj.
Wypowiedzi polityków z wszystkich ugrupowań, również PiS są emitowane na wszystkich programach telewizyjnych, radiowych, w internecie. Co to ma za znaczenie jakie programy oglądał.
A czy Kaczyński jest w jakiś sposób winny tej tragedii? Na to pytanie niech każdy sam sobie odpowie.
Amk21.01.2019, 15:41
Kma...hahahahhahahahha :DDDD jeszcze dodaj kolejnego fejka że w więzieniu jest tylko TVP i że w ogóle to wina Kaczyńskiego :D A powiedz dlaczego w tych swoich wypocinach wskazujących winnego, ANI RAZU nie wskazujesz na ORGANIZATORA imprezy?
<>21.01.2019, 15:38
+ nowotarżanka, nie , muzułmanie - i co z tym zrobisz:?
Wicher21.01.2019, 15:13
+ nowotarżanka

Dlaczego uważasz że Podhalanie powinni się wstydzić wypowiedzi które nie zgadzają się z twoimi poglądami ? Podhale to wiara , tożsamość , tradycja i Śleboda a nie Gdański cyrk który odbył się w Bazylice Marackiej nad trumną antypolaka i tego co walczył z kościołem , popierał wszelakie zboczenia i nadużywał władzy za którą miał postawione zarzuty przez prokuratora ! Kto tu ma się wstydzić ! ???
adam21.01.2019, 14:48
Do nowotarżanka +czy -
Czy to ma jakieś znaczenie czy ktoś jest wierzący czy nie, że robisz wywody z tego powodu? Miałem jeszcze dodać *** ale nie dodam. Znam ateistów którzy są lepsi od tych pozorantów którzy co niedzielę '' w piersi się biją na kleczkach''. Więc *** nie wypisują bzdetów. Amen.
+ nowotarżanka21.01.2019, 10:02
Dwa ostatnie oszołomy. Wstyd dla Podhala. Wierzący??????
@Dobrze że nie było mnie w Rynku ! Spaliłbym się z21.01.2019, 09:19
A tak wygląda kościół kk za Odrą . Nowy "taniec liturgiczny"yutube
Łowca Lemingów21.01.2019, 03:19
No to już wiadomo kim jest,,antywicher,, i dlaczego tak pisze, na dodatek to,,ona,,. Współczuje
Besala współczuje i proponuję terapię, która uleczy ***
Dobrze że nie było mnie w Rynku ! Spaliłbym się z20.01.2019, 23:04
A tak to wyglądało na pogrzebie w Bazylice Mariackiej w Gdańsku , komentarz Polskiego misjonarza :

Czego tam nie było? najwięksi wrogowie Kościoła na honorowych miejscach w Bazylice dedykowanej Matce Bożej, jakiś podobno-konserwatywny arcybiskup udzielający Komunii świętej komu-popadnie, z rozpędu nawet ateistom wojującym, masoneria pisząca scenariusz liturgii "katolickiej", zwolennik aborcji i propagator sodomii ogłoszony jako "santo subito"? po prostu kumulacja. Kto się temu trzeźwym umysłem przyjrzał, zobaczył jak będzie wyglądał "oficjalny Kościół niby-katolicki" za kilka-kilkanaście lat. Tak to będzie wyglądać w kościołach. W ich kościołach. Nie będą to kościoły, gdzie prawdziwa wiara katolicka będzie nauczana i praktykowana. Ona tam będzie wystawiana na pośmiewisko i kpinę. I to jest Pasja Kościoła ?
RE QU IEM20.01.2019, 20:19
Dlaczego TO zdarzyło się ??
PO CO ? I NA CO ??
KTÓŻ TO WIE ??
Czemu ?? I komu ??
W jakim celu ??
Wiemy to WSZYSCY ??
Czy wie niewielu ??

DETERMINACJA??
Gwałt ?? CZY ??
NIENAWIŚĆ ??
A MOŻE ZEMSTA ??
MOŻE TO ZAWIŚĆ ???
DO ŚWIATEŁ KAMER ?!
PARCIE NA SZKŁO ?????
MORD I ZABÓJSTWO !
I NA CO ?? I KTO ??

A czy ma dobre
Swe INTENCJE ??
TEN CO ZWOŁUJE ??
KONFERENCJĘ ??????
NIECH KONDOLENCJE
I ŻAL BĘDĄ SZCZERE !!
NA TAKIE ZDARZENIE !!!
LEPSZE JEST MILCZENIE !!
Samba Sikoreczka i Nasza Basia Kochana20.01.2019, 19:24
Besala - ta żałosna próba odwrócenia uwagi jest poniżej Twoich możliwości.

Telo genialnie Cię podsumował i rozszyfrował Twoje zachowanie. Twoja reakcja czyli przywoływanie tu postaci polityka z PiS i wyśmiewanie go, tylko potwierdzają, że wszędzie ale to wszędzie wciskacie tę politykę i to ona wami kieruje. Nawet to spotkanie piątkowe usiłujesz ubrać w za ciasne ubranko "protest przeciwko nienawiści" itd. Ale jest za ciasne - wyłazi spod niego Wasza, czyli członków KOD nienawiść do wszystkich i wszystkiego co nie jest zgodne z Waszą linią polityczną.

Wiem kim jesteś w realnym świecie. Swoim zachowaniem robisz wstyd nie tylko sobie, ale i /.../ która dla tego miasta zrobiła ogromnie dużo wspaniałych rzeczy. Wracaj do swoich felietonów. Tam się wyżywaj zamiast tu rozsiewać swoje złe emocje.
besala20.01.2019, 18:35
do telo
Nazywając mnie małym, mściwym człowiekiem wyniosłeś mnie na szczyty władzy w Polsce, bo tak nazywają także nadpremiera i nadprezydenta. Nie ukrywam, że nie jestem zwolennikiem burmistrza Watychy, gdyż będąc włodarzem miasta średniej wielkości nie posiada żadnych cech szczególnych do sprawowania tak zaszczytnego i odpowiedzialnego urzędu. To, że miasto jest średniej wielkości nie musi oznaczać, że mogą nim zarządzać osoby o średnich kompetencjach i przeciętnych walorach osobowościowych. Chwalących obecnego burmistrza też na Podhalu24 nie brakuje, jednak nie nazywam ich małymi klakierami.
antywicher20.01.2019, 18:07
Do wicher

Byłam. A ty skorzystaj sam ze swojej rady biedaku.
Wicher20.01.2019, 15:35
antywicher

Byłeś kiedy pod Ścianą Palaczu ? Jak nie byłeś to jedz bij głowa i włóż karteczkę ! :
Wicher20.01.2019, 15:19
Jadwiga Nieckarz !

Popieram, bardzo dobry komentarz !!!
baciok@20.01.2019, 14:06
Arahja
Kult

Mój dom murem podzielony
Podzielone murem schody
Po lewej stronie łazienka
Po prawej stronie kuchenka
Mój dom murem podzielony
Podzielone murem schody
Po lewej stronie łazienka
Po prawej ...
Moje ciało murem podzielone
Dziesięć palców na lewą stronę
Drugie dziesięć na prawą stronę
Głowy równa część na każdą stronę
Moje ciało murem podzielone
Dziesięć palców na lewą stronę
Drugie dziesięć na prawą stronę
Głowy...
Moja ulica murem podzielona
Świeci neonami prawa strona
Lewa strona cała wygaszona
Zza zasłony obserwuję obie strony
Moja ulica murem podzielona
Świeci neonami prawa strona
Lewa strona cała wygaszona
Zza zasłony obserwuję obie strony
Moja ulica murem podzielona
Świeci neonami prawa strona
Lewa strona cała wygaszona
Zza zasłony obserwuję obie strony
Lewa strona?
Nowotarzanin20.01.2019, 13:34
Do + nowotarzanka
W pierwszych twoich słowach hipokryzja już przekracza granice przyzwoitości ! Niby kto nam ogranicza ta wolność słowa ? Niby przez kogo za chwile będziemy nie mogli wyrażać swoich myśli ?
Myślisz ze świat przejął się tym co zdarzyło się w Gdańsku to powiem Ci ze się grubo mylisz .
Wspaniała akcja wosp ? Pamiętaj ze to jest twoje zdanie . Idea piękna ale tylko tyle mogę o tym napisać
Ja nie nosze żałoby po prezydencie Gdańska nie opłakuje go tzn ze teraz moje słowa to mowa nienawiści . Pomodliłem się w spokoju za niego nie wspieram wosp ale wspieram przez cały rok inne organizacji i potrzebujących i nie Wyrylem sobie na czole wspieram wosp i nie wrzuciłem do puszki orkiestry całych 10 zł zaspokajając tym samym potrzebę czynienia dobra na cały rok !!!!
Nie jestem cynikiem nie muszę maszerować i wyrażać swojego sprzeciwu przeciwko mowie nienawiści czy zachowaniu bo po prostu na co dzień tego nie toleruje i nie życzę sobie żeby mnie ktoś obwiniał o smierć człowieka !
Niedaleko mnie na mojej ulicy mieszkał alkoholik który latami uprzykrzali wszystkim mieszkańcom życie . Sprowadzał na nasza ulice podejrzane towarzystwo urządzał libacje i burdy ! Na pogrzebie ( zapił się na smierć ) była prawie cała ulica ( mieszkańcy ) tzn ze był dobrym człowiekiem ?
Ja tez lubię otwartych ludzi ale zazwyczaj ich tylko lubię ! Ale cenie tylko tych którzy moja żelazne zasady moralne ! Szanować trzeba ludzi ale nie wszyscy niestety na ten szacunek zasługują
Zastanawia mnie tylko dalej fakt dlaczego nie ma słowa nigdzie o winie organizatorów No ale ...
Jadwiga Nieckarz20.01.2019, 12:24
@ Nowy Targ, to bardzo proszę wyjaśnić - myślę, że nie tylko mnie ale i innym mieszkańcom O CO CHODZIŁO? Bo jeżeli nie przeciwko mowie nienawiści i przemocy - tak wynika z części artystycznej tego spotkania.
To bardzo jestem ciekawa jaki był podtekst tej imprezy?
baciok@20.01.2019, 12:08
Żałoba sie skończyła. No to teraz maczugi w dłonie. Jedni będą przekonywać jacy oni Prawi i Sprawiedliwi, drudzy jacy Nowocześni, trzeci jacy Obywatelscy i Europejscy, czwarci jacy Narodowi.
Czytając wszystkie komentarze podsumuje zdaniem nicka antywicher z którym się zgadzam w 100%.
Cytat,,Jedyne czego nie pochwalam to łamania prawa bożego i świeckiego
Niech każdy popatrzy na siebie a nie zaczyna od naprawy całego Świata.
Nowy Targ20.01.2019, 12:04
Do Jadwiga Nieckarz prosze Pani tu nie chodzi o Stop mowie nienawisci i protescie przemocy, ale widac nic do Pani nie dotarlo..
Jadwiga Nieckarz20.01.2019, 10:36
"Inicjatywa zorganizowania wieczornego spotkania na rynku wyszła od radnych Ewy Garbacz i Katarzyny Wójcik. W tym samym czasie, z tą samą intencją, dotarł do magistratu poeta Roman Dzioboń."
Obie Panie to radne z komitetu wyborczego Grzegorza Watychy, członkinie klubu "Nasze Miasto" w Radzie Miasta związanego z burmistrzem.
Wielka szkoda, że Pani Ewa Garbacz bądź co bądź nauczycielka nie zorganizowała spotkania na Rynku wtedy kiedy zginęło 5 dziewczynek - uczennic w pożarze w Koszalinie, nie próbowała uczyć dzieci, młodzieży, mieszkańców Miasta solidarności w wielkiej tragedii z Rodzinami.
Bezsensowna śmieć Pana Adamowicz, jest również tragedią dla jego Rodziny, ale bez przesady nie dla całego kraju. Zginął w trakcie imprezy na którą jako gospodarz miasta wydał pozwolenie (niestety to w jego imieniu działają służy, które wydały zgodę na masową imprezę). Za imprezę odpowiada organizator imprezy kto nim był?, kto nie dopełnił obowiązków zabezpieczenia imprezy?
Dlatego bardzo proszę nie szukać winy w nas Polakach za brak nadzoru i modny dzisiaj język polityków określany jako mowa nienawiści.
Niestety szalonych ludzi przybywa nie ubywa i zawsze będzie istniało zagrożenie że gdzieś, ktoś zginie.
Czy już zawsze będziecie wpadać w taką histerię?
Czy już zawsze będziecie tak upamiętniać każdą bezsensowną śmierć ? jeżeli tak to uwierzę w wasze dobre i bezinteresowne intencje, bo oskarżanie i próba wzbudzenia winy w Polakach to już jest gra polityczna określonych środowisk przed zbliżającymi się wyborami, a wykorzystywanie do tej gry tragedii człowieka i jego Rodziny to już jest ................... i ................. .
burak20.01.2019, 09:59
@ Wicher:
Zauważ że te wszystkie negatywne rzeczy o których piszesz, czyli pedalstwo, zdrada, złodziejstwo, kłamstwo, lichwa, i świętokradztwo biorą się u naszych polskich polityków z jednego głównego powodu: uległość wobec silnej presji (karłowatość moralna), przy czym ta presja może być różnoraka: psychiczna, ambicjonalna (dalsza kariera), pieniężna (łapówa), fizyczna (groźba pozbawienia życia), lub jakiś inny szantaż, który wymusza na polskich politykach takie naganne zachowania i postawy które wymieniasz. Wielu polskich polityków łapie się też na haczyk o nazwie próżność. To są praprzyczyny upadku moralnego polskich polityków i je każdorazowo wyłapujmy i krytykujmy, bo tylko w ten sposób osuszymy to bagno w środowisku polskich polityków, natomiast walczyć na oślep ze skutkami, czyli z tą lichwą, pedalstwem i świętokradztwem, itd., to tak jak ucinać kolejne głowy smokowi, które zaraz odrastają - efektowne, ale nic to nie da, bo zaraz przyjdą nowi polscy politycy, tak samo ulegli wobec silnych presji i bez kręgosłupa i znowu będziemy mieli dokładnie to samo co teraz.

@ baciok:
Skończ może już z tymi radami aby się wyciszyć (bo świata nie zmienisz, napij się piwka, zmierz ciśnienie, siądź w fotelu, itp.) gdy kończą Ci się kontrargumenty i nie wiesz co dalej pisać, ponieważ defetyzm, letarg i apatia to nie jest przepis na wyjście z potrzasku w jakim dzisiaj znalazła się Polska. Mnie też uczono że o zmarłych mówi się dobrze albo nic, ale oprócz tego słyszałem od moich rodziców inną radę: gdy masz do wyboru być albo pasywnym albo aktywnym to zawsze wybieraj to drugie, bądź aktywny, żadne piwko i wygodny fotel.
antywicher20.01.2019, 08:47
Masz prawo być katolikiem. Nikt nikomu tego nie zabrania. Katolik nie nienawidzi innych. I tu coś u ciebie nie gra. Ja nie bronię ci iść do kościoła , na procesję, na religię, a ty pozwól innym mieć własne zdanie. Jeżeli nie będziesz tolerancyjny to znaczy, że będziesz narzucał innym swoje przekonania, a ja tego nie chcę. Ja pozostawiam Ci wybór. Jedyne czego nie pochwalam to łamania prawa bożego i świeckiego. Nie wystarczy deklarować, że jest się katolikiem, trzeba się zachowywać zgodnie z normami moralnymi wskazanymi przez Boga.
+ nowotarżanka20.01.2019, 08:36
To prawda każdy ma prawo (jeszcze) wyrażać swoje poglądy. Od nas zależy jak długo "jeszcze" będziemy mogli je wyrażać. Zginął człowiek na oczach całego świata w czasie podsumowania wspaniałej akcji WOŚP ze słowami podziękowania i radości dla dobroczynnego Gdańska. Co jest w tym złego, że Polacy na przykładzie tej zbrodniczej śmierci chcą powiedzieć" NIE MA ZGODY NA PRZEMOC? Polacy to wykrzyczeli ( rodzina, duchowni wielu wyznań, jego współpracownicy, jego koledzy samorządowcy, którzy wraz z nim otrzymywali pogróżki, politycy i prości ludzie). Od zakonnika Wiśniewskiego usłyszeliśmy na co nie ma zgody. Nie byłoby bezdomnych na ulicach Nowego Targu, gdybyśmy chcieli pomagać, nie byłoby niepotrzebnej śmierci chłopaków z Nowego Targu gdybyśmy potępiali przemoc, gdybyśmy bronili słabszych, gdybyśmy wspierali potrzebujących, gdybyśmy stawali w obronie krzywdzonych. Demonstracja Polaków związana z tą niepotrzebną śmiercią została spowodowana wzrostem agresji, przemocy, kłamstwa,języka pogardy, nienawiści i wykluczaniu w codziennym życiu społecznym Polaków. Zawsze Polacy pokazywali, że chcą wolności, solidarności i sprawiedliwości. I dalej tego chcą. Potrafili zerwać z komuną i maja prawo mówić, że teraz dzieje się źle. O tym, że wykluczamy świadczą komentarze na tej stronie. Odbieracie prawo innym do wspólnego przezywania żałoby. Dlaczego?
2. śp. Paweł Adamowicz rządził Gdańskiem od 20 lat i ostatnie wybory również wygrał, co świadczy o tym, że gdańszczanie go cenili (zapewne wygrałby w I turze, gdyby nie pomysł wysunięcia młodego p. Wałęsy). Wg mnie jest to wystarczające do przyjęcia, że był dobrym gospodarzem.
3. cenię otwartość u ludzi, a on na pewno był człowiekiem otwartym (na inność również, co zapewne niektórym z Was przeszkadza). A mnie nie przeszkadza - wprost przeciwnie. Jak jeszcze trwała walka o jego życie przedstawiciel gdańskich muzułmanów ze łzami w oczach mówił o prezydencie Gdańska, o współpracy z nim. Niektórym z Was tu komentujących to też pewnie przeszkadza. A mnie nie - wprost przeciwnie.
Skoro nie możemy się zrozumieć, to przynajmniej się choć trochę szanujmy!
jaga220.01.2019, 07:01
Do Adamowicz każdy wie.... Rodzina mordercy też miala małe mieszkanie , matka tyrała żeby utrzymać rodzinę i wiecznie roszczeniowego syna . Starała się o większe mieszkanie i dzięki interwencji Adamowicza je dostała a roszczeniowy synuś po latach Go zabił. Z kąt to ludzie mają dowody na przekręty , pewno się domyślają , bo w Polsce nie można się dorobić? musi się kraść?
Wicher20.01.2019, 00:12
antykról

Wiem co to jest tolerancja bez twojej podpowiedzi i wiem o co ci chodzi , ale ja nie jestem lewackim liberałem jest katolikiem i nie wolno mi pewnych rzeczy tolerować np pedalstwa , zdrady , złodziejstwa, kłamstw, lichwy , świętokradztwa itd mam obowiązek z tym walczyć ! Wy narzucacie wszystkim i powtarzacie jak mantra tolerancja , tolerancja ! W *** mam waszą tolerancje !!!
Wicher19.01.2019, 23:32
Pola

Pola Ty to jednak jesteś kimś ! :) Naprawdę ! :):) :)
baciok@19.01.2019, 22:25
Do nick adam
Ja nie napisałem że propagujesz owe nienawiści,
Tak jak mówiłem pomódl się za dusze zmarłego bo tak należy zrobić.
O zmarłych od dnia śmierci do dnia pogrzebu nie mówi się źle(tak mi wpoili jeszcze moi dziadkowie).
A tak radze Ci trochę się wyciszyć bo Świata nie zmienisz.
Miej swój rozum a nie przyjmuj co Ci podpowiadają (niezależnie z której strony)
gorol19.01.2019, 22:10
@Małgośka nie bądź hipokrytką

- MASZ 100% RACJI
Rufio19.01.2019, 21:48
Przyłączam się do podziękowań do organizatorów, dziękuję za słowa pana Kudasika, za słowa ks proboszcza. Wypowiedzi większości komentatorów pomijam milczeniem, hejt, nienawiść i głupota nie zasługują na komentowanie. Odpowiedzią niech będą obrazy tysięcy ludzi czekających w kolejce przez wiele godzin aby oddać hołd, kilkadziesiąt tysięcy obecnych na pogrzebie, kilku biskupów, kkilkunastu ks?ęży, przedstawiciele chyba ośmiu kościołów niekatolickich, kilkuset prezydentów i burmistrzów że wschodu i zachodu Polski i europy , politycy z różnych partii... zaproszeń nie było - każdy przyjechał na własną rękę bo chciał i czuł że tak trzeba. Tak się żegna wyjątkowych ludzi. A słowa z czytań mszalnych, kazania bp Głodzia, o. Wiśniewskiego weźcie sobie do serca zanim napiszcie kolejny komentarz.
adam19.01.2019, 21:46
baciok sam sobie idź na mszę i wycisz się najlepiej z utworem sound of silence. Leż krzyżem i módl się już tylko o zdrowie. Napisałbym ci żeś oszołom ale znowu powiesz że propaguję mowę nienawiści więc nie napiszę.
kontakt19.01.2019, 21:20
Nie macie już dość tej walki w kisielu ?
telo19.01.2019, 21:14
Besala - daj sobie może na wstrzymanie.
Od tygodnia wyśmiewasz aktywną obecność burmistrza na Święcie Trzech Króli.
Od wczoraj spazmujesz, że nie było burmistrza na anonimowym - bo przecież nikt się nie przyznał do organizacji - wieczornym spotkaniu na Rynku.
Jak się okazało, że jednak burmistrz był - to teraz masz pretensje, że się nie przepchnął i nie stanął koło ciebie żeby go było widać.
Oczywiście jakby burmistrz podszedł do pierwszego rzędu to mielibyśmy w Twoim wykonaniu serię wpisów jaki to burmistrz niegodziwy, że się wcina na imprezę z która UM nie ma nic wspólnego.

To tylko pokazuje, że jesteś zakręcony na burmistrza i cokolwiek zrobi albo nie zrobi - Ty na pewno go sponiewierasz. Powiedz wprost - nie nam - sobie, co Ci ten człowiek zrobił i jemu to powiedz w oczy. I przestań się na nim wyżywać publicznie pod osłona nicka - bo nie jesteś przekonujący tylko śmieszny. Tobie nie zależy na zasadach, czy na wskazaniu właściwego zachowania. Wychodzi z ciebie mały, mściwy człowieczek.
adamowicz kazdy wie kim byl!19.01.2019, 21:08
Ludzie czy wy jestescie slepi? Kaxdy wie kim byl adamowicz jego niejasne interesy dziesiatki kont lewa powiazania przy przetargach i zlodziejska prywatyzacja!kilka dni temu zmarl glodujacy wywlaszczony przez adamowicza czlowiek !czemu o nim nie pamietacie tylko celebrujecie oszusta ktory popieral czarne marsze aborcje przyjmowanie nachodzcow! I dzis go pochowali w Bazylice !1wstyd za was wielbicie czlowieka ktorego zabil chory psychicznie schizofrenik a oszukujecie ze to z nienawisci! zal mi was ale coz jakie autorytety tacy i wyznawcy !
besala19.01.2019, 20:50
No i zgrzeszyłem! Stojąc blisko zapalonych zniczy nie widziałem burmistrza Watychy, nie można go też znaleźć na zamieszczonych powyżej zdjęciach. Był więc incognito, tak, aby go nie oskarżano, że uczestniczył, i nie zarzucano, że nie uczestniczył. A z papierową koroną na głowie to pchał się na estradę i do mikrofonu! Takie ma nasz pan burmistrz dziwne obyczaje.
burak19.01.2019, 20:30
@ Adam:
Przytoczona wypowiedź mimochodem sporo mówi o kompetencjach Jarosława Wałęsy do sprawowania władzy. Zgaduję że była to wypowiedź z czasów niedawnej kampanii wyborczej, ale mimo wszystko powinna ona dyskwalifikować polityka który w ten sposób się wyraża o swoim oponencie.
baciok@19.01.2019, 20:23
Do nick adam
Chłopie daj sobie na wstrzymanie przynajmniej do poniedziałku. Wycisz się, idź jutro na mszę świętą, pomódl się za duszę zmarłego.
Zacznij napinkę od poniedziałku bo naprawdę dostaniesz jakiegoś wylewu albo udaru. Idź na Turbacz, popatrz jaki Świat jest piękny, nie słuchaj paplanek z TV(obojętnie której opcji)
adam19.01.2019, 19:46
A tu jeszcze pełna wypowiedź p. Jarosława Wałęsy. Bez komentarza.

Na pytanie o to, czy Adamowicz może trafić do więzienia, Wałęsa odpowiada, że "istnieje takie zagrożenie". - To Paweł niech się ze wszystkiego tłumaczy przed sądem. Z walizki pełnej pieniędzy przywiezionej przez dziadka żony itp. Nie jestem jego adwokatem - podkreśla.

- Nawet na chłopski rozum nie trzeba się długo zastanawiać, czy ktoś, kto ma akcje firmy deweloperskiej i jednocześnie zarządza miastem, w którym ten podmiot dużo buduje, dopuszcza się konfliktu interesów, czy nie? Jeśli prezydent podejmuje decyzje administracyjne, które mają wpływ na rozwój i zyski jakiejś spółki, a jednocześnie ma akcje tej spółki, to jest to konflikt interesów - kontynuował wątek Wałęsa.

Kandydat na prezydenta Gdańska uważa również, że - wielu osobom w świecie biznesu, w spółkach miejskich zależy na tym, żeby prezydentem nadal był Adamowicz, żeby nic się nie zmieniło. On jest otoczony ludźmi, którzy mu przytakują, którzy mówią, że jest najlepszy, najmądrzejszy. Oni wszyscy są zależni od tego, żeby on trwał na urzędzie, więc wmawiają mu, że jest mężem opatrznościowym, który musi wygrać i wszystkich uratować. On nie ocenia rzeczywistości realnie - dodaje syn byłego prezydenta.

A teraz twierdzi że to jego mentor. Żenada.
adam19.01.2019, 19:23
baciok co ty bierzesz? Kogo opluwam? Nie podoba mi się to, że robi się z tego wielką pompę zamiast zostawić to rodzinie znajomym i w końcu Gdańsku. A tu wszyscy zwariowali, bo nawet ci którzy go krytykowali jak młody Wałęsa, teraz po śmierci twierdzi że to był jego mentor i wzór. Inni niosą trumnę by się pokazać ileż to w nich empatii a w rzeczywistości robią to pod publikę. I ja to nie WY, jak to napisałeś. Do polityki proszę mnie nie mieszać. Mam po dziurki jednych i drugich.
malgoska19.01.2019, 18:46
Zrobiła się niezła pyskówka, a do tego żeby być hejterem nie trzeba używać obraźliwych słów, wystarczy to co pisze P.Wicher, czy Adam i jeszcze kilku, obraźliwe wyrazy też znalazłam, ale nie oto tu chodzi,Czy ktoś z piszących znał zamordowanego Prezydenta, przypuszczam że nie więc dlaczego uważacie państwo że był złym człowiekiem skoro tysiące Gdańszczan którzy go znali uważa inaczej. Jeśli chodzi o manifestacje to proszę spojrzeć, że na całym świecie po takich aktach przemocy ludzie manifestują swoją solidarność i brak zgody na podobne czyny i właśnie o to tu chodzi. A o Orkiestrze ja nie pisałam że WOŚP jest jedyna i słuszna, ale na pewno bardzo ważna, sama korzystałam z usg z serduszkiem w naszym szpitalu, tak samo nie mówię o wszystkich Narodowcach, lecz o tych którzy na pochodach wykrzykują o mordowaniu czerwonej hołoty, czy wieszają na szubienicach fotki przeciwników, o kijach bejzbolowych ze znakiem Polski Walczącej nie wspomnę.To powinno być karane! i tyle nikogo nie chce obrażać, ale może warto już skończyć tą przepychankę....

Moja prośba o wskazanie obraźliwych słów - a to właśnie Pani zarzuciła portalowi, a więc i mnie - miała na celu poprawienie ewentualnego błędu. Skoro jednak Pani tego nie zrobiła - rozumiem, że wycofuje się Pani ze swoich słów. Moderator.
Prawda19.01.2019, 18:28
Wicher masz rację, Nikt merytorycznie Ci nie odpowiedział, Prawda boli. To jest właśnie to.
antykról19.01.2019, 16:11
adam

nic o tym, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem?! /.../ Co jest w mojej wypowiedzi bezsensowne? Nie masz żadnych argumentów, więc zarzucasz mi całkowitą głupotę. Znam podstawy psychologii. A tak serio: Boisz się tych tłumów, bo doskonale wiesz, że to NIE JEST TYLKO pożegnanie opluwanego przez was PREZYDENTA. I przyznaję, tu masz rację.
baciok@19.01.2019, 15:57
Do nick adam
Człowieku odpowiem Ci bo jeden z postów skierowałeś do mnie.
Nie rozpalaj się bo twoje wypowiedzi to jakieś bajdurzenie od rzeczy, zmierz sobie ciśnienie, siądź wygodnie w fotelu, schowaj maczugę za szafę, napij się dobrego piwka.
Jak mnie posłuchasz to się lepiej poczujesz.
adam19.01.2019, 15:36
Do antykról: Masz rację w jednym.Bałwana lepić nie musisz.... Czy jak nazwę cię głupcem to jest to mowa nienawiści? Pytam tylko,bo zasługujesz na to jak amen w pacierzu. Mądrzysz się a sam pleciesz fantasmagorie. Ktoś w twoich wypocinach ma się doszukiwać jakichś wzniosłych idei? Że niby wszystkich to dotyczy,że wszyscy powinniśmy pogrążyć się w zadumie itd? W Zadumie to się na pewno powinni pogrążyć lekarze nad bzdurami które wypisujesz.
nie ślepy19.01.2019, 15:29
Jest napisane o tych czasach:" Będą patrzeć, lecz nie zobaczą, będą słuchać a nie usłyszą. Niczego nie zrozumieją"!
U nas spóźniona szopka noworoczna!
A w całym kraju szaleje kłamstwo i hipokryzja!...oraz cenzura! Nastała POprawność POlityczna!
Nie włączam telewizora, nie ze względu na "żałobę", ale żeby sobie zdrowie oszczędzić! Wszystkiego najlepszego dla normalnych!
Kma19.01.2019, 15:15
Do koko " Uważajcie, bo za jakiś czas, w białych rękawiczkach może zostać wprowadzona ustawa, która wolność słowa zamieni w "wolność" z powieści Orwella "Rok 1984"". Mam dokładnie to samo wrażenie, że za niedługo to się stać może, że ten właśnie scenariusz rozegra się w naszym kraju a nawet już rozgrywa. A scenarzystą jest jednostka, która przez aktualną władzę powolutku gotuje nam rzeczywistość z powieści Orwella. A my, przekupny chciwy naród patrzymy na to co się dzieje jak wół na malowane wrota.
Do Adam :"skoro powołujesz się na chrześcijaństwo to przypominam ci niedouczona gawiedzi,że " chrześcijaństwo to religia oparta na nauce Jezusa Chrystua, gdzie podstawą jest Przykazanie Miłości.
To że pseudochrześcijanie urządzali wyprawy krzyżowe i zabijali heretyków sprawia że chrześcijaństwo straciło swój pierwotny wydźwięk? Ileż to teraz zadeklarowanych chrześcijan w naszym kraju powołując się na wiarę praojców sieje nienawiść imigrantów,żydów, muzułmanów, ludzi o innych poglądach politycznych itd. A iluż to duchownych im w tym przyklaskuje.
nowotarżanka19.01.2019, 14:59
Skoro każdy ma prawo (jeszcze) wyrażać swoje poglądy to i ja z tej możliwości skorzystam:
1. bardzo dziękuję organizatorom i tym, którzy znaleźli wczoraj chwilę, żeby przyjść na nowotarski Rynek,
2. śp. Paweł Adamowicz rządził Gdańskiem od 20 lat i ostatnie wybory również wygrał, co świadczy o tym, że gdańszczanie go cenili (zapewne wygrałby w I turze, gdyby nie pomysł wysunięcia młodego p. Wałęsy). Wg mnie jest to wystarczające do przyjęcia, że był dobrym gospodarzem.
3. cenię otwartość u ludzi, a on na pewno był człowiekiem otwartym (na inność również, co zapewne niektórym z Was przeszkadza). A mnie nie przeszkadza - wprost przeciwnie. Jak jeszcze trwała walka o jego życie przedstawiciel gdańskich muzułmanów ze łzami w oczach mówił o prezydencie Gdańska, o współpracy z nim. Niektórym z Was tu komentujących to też pewnie przeszkadza. A mnie nie - wprost przeciwnie.
Skoro nie możemy się zrozumieć, to przynajmniej się choć trochę szanujmy!
antykról19.01.2019, 14:58
adam

No i muszę dodać. Wg tego co piszesz, Miesiącznice Smoleńskie także były szopką? Bo dla mnie - mimo, że nie wielbię obecnej władzy - NIE. Jeśli ktoś chce się modlić i do nich mnie nie zmusza - bardzo proszę. Oj coś się Panu poprzestawiało. A co do bałwana - nie muszę go nawet lepić.
antykról19.01.2019, 14:46
adam

Radzę czytać ze zrozumieniem, a nie pisać bzdur. Przeczytaj mój tekst i zwyczajnie się nie ośmieszaj. A co di histerii - masz jakąś obsesję. Ludzie nie tylko żegnają Adamowicza... Reszty się domyśl.
adam19.01.2019, 14:34
Do Kma: skoro powołujesz się na chrześcijaństwo to przypominam ci niedouczona gawiedzi,że ci twoi dobrzy chrześcijanie,palili,grabili i wyżynali całe miasta a potem swoją wiarę narzucali innym.Nie bredź więc tu o dobroci chrześcijańskiej bo dobroć albo jest albo jej nie ma. I nieważne czy chrześcijańska ateistyczna czy nawet islamska. A zabitych jest w każdym miesiącu wielu i nikt im nie wyprawia ceremonii.Wnet papieża by ściągnęli żeby msze zrobił.
Teraz do antykróla. Jaką nadzieję ci on dawał na lepszy świat? Pogięło cię ? Idź ulep bałwana. *** Wzbudzaniem niezdrowych emocji chcesz coś mądrego przekazać i czepiasz się tych którzy chcą normalności a nie szopki?A ta cała maskarada na rynku i próbowanie na siłę wzbić się na medialnej fali histerii "bo zabili człowieka" ,którego sami najpierw opluwali a teraz wznoszą peany na jego cześć. Osobiście nie byłem jego zwolennikiem i żadnej żałoby mieć nie zamierzam. A wszyscy myślący inaczej możecie jechać do Gdańska i z dworca na cmentarz iść nawet na kolanach,przepraszając wszystkich że żyjecie w grzechu i nienawiści i to przez was zginął.
Pola19.01.2019, 13:50
Franio i wicher 100×100 procent racji ...jesteś pracowity , uczciwy jesteś po prostu nikim Boże gdzie jesteś?
Małgośka nie bądź hipokrytką19.01.2019, 13:41
@ Małgośka
Małgosiu bo jeśli ty głosisz swoje poglądy to jest wporzadku masz do tego prawo i wszyscy musza się z tobą zgadzać
Ale jeśli ktoś ma odmienne poglądy to już jest mowa nienawiści stop hejterom rozwiązać onr prawicę jak ktos nie wspiera wosp ale działa charytatywnie to oczywiście tez jest zły bo wosp to jedyny szluszny kierunek
Nasz kraj jest piękny i ludzie sa wspaniali trzeba tylko to dostrzec a nie walczyć z wyimaginowanym przeciwnikiem
koko19.01.2019, 13:23
Moim zdaniem pewne środowiska, żerując na tej tragedii, zaczynają nieśmiałe próby swych sił, a są to środowiska, którym w smak byłaby jakaś nowa forma cenzury. Już teraz próbuje się dyskredytować odmienne opinie przez przyklejanie im łatki "mowy nienawiści". Ktoś ma odmienne zdanie i śmie je wyrażać - "hejter"! Uważajcie, bo za jakiś czas, w białych rękawiczkach może zostać wprowadzona ustawa, która wolność słowa zamieni w "wolność" z powieści Orwella "Rok 1984".
A do tych, co im tak przeszkadza inne zdanie, to proponuję zacząć od siebie - i sie przestać wypowiadać. Bo jak na razie to jesteście przykładem hipokryzji - wy możecie swoje zdanie wyrażać, ale inni to już wg was nie. Moralność Kalego tak zwana.
A moja opinia o tym wydarzeniu na rynku jest taka, że to wszystko to tylko przejaw kolejnej histerii. Jak po śmierci gwiazd muzyki pop na przykład. Podejrzewam, że większości tych osób chodzi głównie o to, żeby swoje krokodyle łzy na facebooku pokazywać i jakim to się jest rzekomo "empatycznym", "praworządnym", nie-hejterem (bo oczywiscie mitycznym "hejterem" to jest każdy, tylko nie ja, co nie;-), Miłującym Pokój, Wspierającym Demokrację i co tam jeszcze... Jak dla mnie wygląda to na pokazówkę i dmuchanie w balonik własnego ego. Niż prawdziwy żal za kimś. Bo i ciężko o żal za kimś, kogo sie nawet w życiu nie widziało. Pewnie wiekszosc tych osób wczesniej nawet nie wiedziała, kto tym prezydentem Gdańska jest i ze taki ktos w ogóle istnieje. A nagle - płacz, żałoba i histeria. Tak że ja się tu zgadzam z opinią większości komentujących, że jest to pustawa szopka i napędzane medialnym szumem widowisko.
A teraz Miłujący Pokój mogą zacząć mnie obrażać od "hejterów" i co tam sobie wymyślą jeszcze :-) Na zdrówko wam.
rozsadna19.01.2019, 13:18
Do Zbycha- gdybys dobrze sie przyjzal , to zobaczylbys , ze ci ludzie robili zdjecia, aby upamietnic ta chwile. Tak ze swoje wizje i domysly zostawl dla siebie.
czerwony19.01.2019, 12:45
do miejscowy:z wysokim prawdopodobieństwem pod słowem ,,organizator"ukrywali się KODziarze, stali happeningowcy z Zakopanego.Można się domyślać dlaczego to było tajne/łamane/sekretnoje. W Nowym Targu ich akcja spaliła całkowicie na panewce.Miastowi ,że tak powiem ubiegli kodowców, godnie oddali hołd i część Adamiczowi.
Zbych19.01.2019, 12:09
#Do zbychu
Przyznaje Ci racje. Zatem to Pan Kudasik odlecial w swoich fantazjach i życzeniach
adam19.01.2019, 11:59
Do baciok: sam masz rozum mały,skoro nie rozumiesz (zarówno ty jak i malgośka czy jjjozek) że ludzie nie rozumieją z jakiego to powodu tworzy się w Państwie poczucie winy we wszystkich,za tkzw.język nienawiści-określenie bardzo modne i jak mantrę powtarzane w głupawych mediach.Nie rozumiem kraju,w którym z zabójstwa robi się szopkę. Tak tak ,szopkę. Media,wywiady,pytania (całkowicie bez sensu),eksperci od siedmiu boleści,orkiestry,politycy,celebryci którzy wszyscy razem trumnę by nieśli żeby tylko zaistnieć...
Nie rozumiem rozdmuchiwanego często udawanego żalu ludzi,którzy wiedzą że takie sytuacje w życiu się zdarzają i nikt nie robi z tego widowiska na cały kraj. Współczucie owszem,żal smutek po stracie człowieka jak najbardziej. Chociaż nie zgadzałem się z nim praktycznie we wszystkim co głosił tzn.w otwartości dla emigrantów muzułmańskich,specjalnych praw dla lgbt (tak jak by mieli być specjalnie traktowani) itd. Dobrze ktoś stwierdził,że po zabójstwie P.Brzeskiej nikt się specjalnie nie przejął... Nie odmawiam człowiekowi godnego pochówku. Był dla wielu wyjątkowy-ok.Ale robienie z pogrzebu wydarzenia 100lecia w historii Polski to gruba przesada. Powstrzymałem się przed napisaniem że to głupota.
Wicher19.01.2019, 11:56
Jarosław Wałęsa o Adamowiczu przed wyborami : "Niech wytłumaczy się z walizki pieniędzy " Jarosław Wałęsa po jego śmierci ; " Był moim mętorem , wiele mnie nauczył ' ! :) ::) Was na tym runku w mieście cego naucył ! ???
zez19.01.2019, 11:45
Zamknij się Wicher. Zamilcz!!!
Wicher19.01.2019, 11:31
A teraz wyobraźcie sobie że ktoś nasikał do tych zniczy jak to było na Przy Pałacu Prezydenckim po Zamachu Smoleńskim ! Byłby skowyt na cały świat ! :)
Kma19.01.2019, 11:25
Ludzie, zabity został człowiek na oczach bardzo wielu ludzi bęcych tam na miejscu i tych przed ekranem telewizorów. Wszyscy pozostali w bezsilnym zdumieniu że wogóle coś takiego mogło się stać. Wiadomo zawinił system penitencjarny, ochrona imprezy ale niestety jest to gównie żniwo ciągłego siania niechęci i nienawiści politycznej w naszym kraju. Ten psychiczne chory człowiek nie wpadłby na to że winę za jego złe traktowanie w więzieniu ponosi ówczesny rząd, gdyby nie słyszał ciągle takich haseł w mediach. Każdy niech popiera jakie ugrupowanie chce ale niech ma też szacunek do opozycji i jej zwolenników. Nie można budować poparcia dla siebie przez wzbudzanie nienawiści do innych, to jest nieludzkie i niechrześcijańskie. I to właśnie powoduje takie sytuacje jak ta z niedzieli. Żałoba narodowa jak najbardziej tak, bo ten człowiek zginął na oczach całego narodu. A że Nowotarżanie łączą się w bólu, dajcie im spokój, każdy niech przeżywa to jak chce. Nikt nikogo do żałoby nie zmusza. A czy 26 godzin żałoby narodowej tak ciężko przeżyć? Są przecież inne media niż radio i telewizja. W internecie czytasz te wiadomości jakie chcesz a nie te które Ci podają.Słowacja niedaleko, wyskoczcie na imprezkę. Skoki-czy tam oprawa muzyczna się liczy czy osiągnięcia sportowe? Niech publiczność da aplauz, to najlepsza muzyka dla sportowca a nie np.buczenie dla przeciwników. Żyjcie i dajcie żyć. Czy w naszym kraju w końcu ludzie zaczną szanować innych. "...a bliźniego swego, jak siebie samego".
antykról19.01.2019, 11:16
Wicher

Znajdź człowieku w encyklopedii definicję słowa TOLERANCJA. Zdaję sobie sprawę, że i tak do ciebie nic nie dociera, ale spróbuję. Szarganie czyichś uczuć, tradycji, świąt, dobrego imienia staje się naszą tradycją narodową. Zabito PREZYDENTA MIASTA w momencie, który dawał nadzieję na "lepszy świat". Światełko do nieba było (mam nadzieję, że będzie) SYMBOLEM jedności, wspólnoty, zbiorowej dobroci...
Zabito człowieka, ale czy na pewno uśmiercono tylko jego?
Skandal19.01.2019, 11:09
Joanna Brzeska -pamiętamy.
A Wy gdanszczano-nowotarżanie pamiętacie???!!!
Ktoś inny19.01.2019, 11:07
Piękne Franio podsumowanie.
franio19.01.2019, 10:54
A jak umarł Pan bogaty
To mu nieśli wieńce, kwiaty
Order dali mu po śmierci
By mu złocił się na piersi

A jak umarł chłop z fabryki
Nie płakali, bo był nikim
Odszkodowań nie ma wtedy
Trumnę trzeba brać na kredyt

A jak padło dziecko z głodu
Nie ruszyło to narodu
Dalej po bogaczu kwilił
Taki to był nastrój chwili

Po bogactwie cień zostaje
I choć śmierć nasz grosz wydaje
Nie kupimy skrawka nieba
Na niego zasłużyć trzeba .
spm19.01.2019, 10:53
@małgośka - zatrzymaj się. Pokaż przykład tego obraźliwego pisania - no proszę. To, że ktoś ma inne zdanie to jego prawo. Gdzie tu masz obrażanie kogoś? Wyzywa cię ktoś? ubliża ci? No proszę - pokaż mi, zacytuj.

Ludzie wy nie potraficie przyjąć odmiennego zdania. Jak ktoś pisze że nie rozumie sensu takiej formy pożegnania zabitego człowieka to krzyczycie na niego, że hejter. Sami ubliżacie ludziom oskarżając ich o to, że piszą za pieniądze - ale krzyczycie i domagacie się dla siebie empatii i poszanowania. Uszanuj moje zdanie, a ja uszanuję Twoje.
Wicher19.01.2019, 10:51
A jak umarł Pan bogaty
to mu nieśli wieńce , kwiaty
Order dali mu po śmierci
by mu złocił się na piersi

A jak umarł chłop z fabryki
Nie płakali no był nikim
odszkodowań nie ma wtedy
trumnę trzeba brać na kredyt

A jak padło dziecko z głodu
Nie wzruszyło to narodu
Dalej po bogaczu kwilił
Taki to był nastrój chwili !
do Zbycha19.01.2019, 10:49
Tytuł jest w cudzysłowu. Czyli to cytat. To powinno być jasne nawet dla kogoś kto nie przeczytał relacji i nie zauważył skąd - z czyjej wypowiedzi zostało to zdanie zaczerpnięte.
Janosik19.01.2019, 10:46
Że zabił chory z nienawiści to za dużo powiedziane.
Nieraz się słyszy o przypadkach proby zabójstw w afekcie. Sprawcy zdawali kilkanaście ciosów nożem i ofiary przezywały.
Tutaj sprawca z zimną krwią dwoma przemyślanymi ciosami nożem zadał śmierć. Wygląda to na starannie zplanowany mord. /.../


Przesadził Pan. Moderator.
malgoska19.01.2019, 10:36
Wiem , że jest od jakiegoś czasu zawód "hejter " i słyszałam , że można na tym nieźle zarobić, więc chciałam zapytać ile państwo zarobiliście na wypisywaniu tych obraźliwych tekstów. Ja byłam na Rynku Nowym Targu bonie godzę się na przemoc, bo uważam że wszystkie przejawy nienawiści i nietolerancji, jak wystąpienia ONR, czy innych grup Narodowców powinny być zatrzymane,nie godzę się na niszczenie tego co zostało jeszcze dobre w naszym kraju, nie chcę żeby największa impreza charytatywna jaką jest WOŚP kojarzyła się z przemocą.Ja też nie znałam Burmistrza Gdańska, ale współczuję rodzinie i myślę że był to naprawdę dobry człowiek skoro tylu Gdańszczan go chce pożegnać.

Wpis traktuję jako zgłoszenie - proszę mi pomóc i wskazać te "obraźliwe teksty". Moderator.
Wicher19.01.2019, 10:10
W bazylice Mariackiej zostanie pochowany człowiek który walczył z kościołem wspierał "Czarne marsze " , LGBT , aborcie , dender i wszelakie zboczenia świętujący chanuke żydowskie święto . Jeszcze ta żałoba Narodowa , czy to aby Polska ! A Joana Brzeska walcząca z mafią od kamienic stająca w obronie ludzi wyrzucanych na bruk w Warszawie , spalona żywcem znaleziona w lesie nie były poopuszczane flagi do połowy ani nie było żałoby Narodowej !!! Czujecie to ????
Zbych19.01.2019, 10:08
Tytul mocno na wyrost...to ze spotkala sie grupka okolo 100 osob nie oznacza ze Nowy Targ jest z Adamowiczem. Tyle to dzis na malym weselu sie ludzi bawi. By bylo 3tysiace (10% populacji miasta) to moze bym przytaknal.
PS. Patrzac na zdjecia widze jedno - ludzi patrzacych w telefony.... spotkali sie by uczcic jego czesc a 30 minut nie wytzymali. Pogratulowac
antykról19.01.2019, 10:03
król Julian

Skoro był to tak nikczemny człowiek, to dlaczego Wasz prezydent ogłosił żałobę narodową? Typowo pisiorska retoryka. Jeśli ktoś nie jest skazany prawomocnym wyrokiem - JEST NIEWINNY!! A do króla ci bardzo daleko.
gorol19.01.2019, 09:56
Pamiętajmy!!!!
Wszyscy pójdziemy na sąd Boży, bez wyjątku!!!!
Przed Bogiem nie ukryjesz prawdy!!!
Nie zrobisz białego z czarnego i czarnego z białego.
podhalanin19.01.2019, 09:55
Dobra wiadomość że policja łapie tych prymitywów, dzikich hejterów nawołujących do przemocy. Jak długo ?, pewnie to tylko na chwile i znów wszystko wróci do "normy" czyli polskiego piekła.
gorol19.01.2019, 09:49
@besala??????????????
miejscowy19.01.2019, 09:32
Mam pytanie;
Czy organizatorzy są z Warszawy?
Na Podhalu jak ktoś coś takiego organizuje, to wiadomo kto, a tu jakby ktoś chciał sie ukryć pod "organizatorzy"
baciok@19.01.2019, 09:26
Zmarł człowiek. Panie daj u wieczne odpoczywanie. Proponuje ludzikom o małym rozumku zamilczenie na tym forum. Swoje maczugi wyciągnijcie jutro i możecie się naparzać.
adam19.01.2019, 09:12
Do buroka: /.../ ci co od tygodnia gadaniem jednych i tych samych głupot powinni się zastanowić a potem pouczać. Nie znałem chłopa i nie uważam,żeby kraj miał z tego powodu stawać na głowie. Nawet infolinię psychologiczną uruchomili w Gdańsku dla mieszkańców,co już jest totalnym idiotyzmem. Rozumiem dla rodziny czy bliskich ale dla mieszkańców?! Był wybitny-zgoda,ale wybitni giną i umierają w każdym dniu. A tu większość dała się wpuścić w ogłupiające zjawisko żalu i udawanej rozpaczy po kimś kogo na oczy nie widzieli. Jeszcze Świat niech się zatrzyma i wszyscy wyłączą dzwonki w telefonach najlepiej na miesiąc. Ogłupiałe media plotą od tygodnia bzdury i zadają pytania rodem z bloku psychiatrycznego typu: jakie są odczucia po zabójstwie prezydenta Adamowicza...? A jakie mają być? Dla rodziny i przyjaciół tego człowieka to tragedia. Albo czy można było tego uniknąć? Jakby można było,to by się uniknęło. Teraz winni wszyscy.Sądy,że skazały zabójcę na zbyt mały wyrok. ZK,że nie zatrzymał go po zakończeniu kary i wypuścił (to już idiotyzm do potęgi), no i oczywiście PiS,bo to na pewno on nasłał zabójcę (takie głosy również słychać choć to przecież absurd jakich mało). Nakręcanie nawzajem przez media histerii i opowiadanie o mowie nienawiści,a w międzyczasie organizacja pochówku jakiej papież by mógł zazdrościć to chore.
życie jest jedno..19.01.2019, 09:05
mam nadzieje że jak nożownik z Rabki zabił Andrzeja przed adhd to Gdansk również był mocno poruszony..przecież w konstytucjii pisze że wszyscy obywatele RP są równi...
leming doskonały19.01.2019, 08:41
Co Pan Adamowicz miał wspólnego z Nowym Targiem - regionem Podhalańskim - czym się dla nas zasłużył, że część mieszkańców odstawia taką szopkę. Jako Prezydent Gdańska ponoć wiele dla tego miasta i regionu zrobił - nie mnie to oceniać, bo nie mieszkam w tym mieście - regionie i nie ja go na prezydenta miasta wybierałem. To był polityk REGIONALNY i nie widzę żadnego powodu by cała Polska z powodu Jego śmierci miała się okryć żałobą. Tragiczną śmiercią w katastrofie lotniczej zginęli URZĘDUJĄCY Posłowie, Senatorowie, Generałowie - Naczelne Dowództwo Wojska Polskiego -, PREZYDENT RZECZYPOSPOLITEJ, politycy, którzy mieli wpływ na Polską politykę, których decyzje miały istotne znaczenie dla KAŻDEGO POLAKA. W katastrofie tej zginęły również osoby towarzyszące - Żona Prezydenta, obsługa samolotu, duchowni i innych których nie wymieniam - łącznie 96 osób. Teraz porównajcie sobie te dwie tragedie - jedna regionalna, druga narodowa - napisałbym wiele, ale moderator tego by nie puścił - wnioski wyciągnijcie sami.
smerf19.01.2019, 08:30
Wczoraj zobaczyliście jak nowotarżanie podchodzą do takich szopek,organizowanie czegoś na siłę nie przyniesie żadnego efektu, pan Burmistrz był bo musiał,pani Burmistrzowa była bo musiała a wy byliście boście chcieli i to jest właśnie polityka. Wszczepili żałobę narodową komu i po co, wmieszali konkurs skoków w Zakopanem po co, zwycięzca dostanie razem z pucharem kwiaty przewiązane czarną wstążką jak żałoba to żałoba żadnych oznak radości, brela jesteś żałosna tak samo jak twoja reszta towarzystwa.
Prom19.01.2019, 08:04
Poczytajcie o Panu Adamowiczu, poczytajcie. O ilosci mieszkan i w jakim czasie nabytych. Poczytajcie o czlowieku co umieral na schodach jego urzedu poczytajcie. A jak ten biedny czlowiek umarl to ile zniczy zapaliliscie?? 5 dziewczyn splonelo zywcem - 5 ! Ilu Was przyszlo oplakiwac ta tragedie? Zal w sercu nosic - nie na pokaz do zdjec. Bo wypada...
wspólczująca19.01.2019, 07:53
Nie dziwcie się drwiącym komentatorom, bo nie wiedzą co czynią. Myślę, że w Nowym Targu jest więcej niż 150 sprawiedliwych, ale jednak wciąż za mało. Pozdrawiam
Obiektywny19.01.2019, 07:52
Czy już wiadomo kiedy będzie beatyfikacja?
Liczący19.01.2019, 07:29
150 osób? Na zdjęciach widać ok 50.
Andrzejx4819.01.2019, 07:09
szkoda pisać i odpowiadać na takie brednie i zawiść ludzi wypowiadających się tu ludzi /.../ ciekawe co po was pozostanie czy potraficie podzielić się z kimś potrzebującym na pewno nie ale pisać i krytykować to tak to potraficie a kim był Prezydent Gdańska sami Gdańszczanie wam to pokazali był człowiekiem prawym uczciwym dbającym o mieszkańców i Gdańsk nie to co niektórzy niby prawi prezesi i jego świta
jurek19.01.2019, 06:49
żyłby. odsiadując kilkuletni wyrok, gdyby wymiar sprawiedliwości działał jak trzeba,
zwykły człowiek ludek19.01.2019, 06:16
Ferdek
Chory z nienawisci to jestes ty ... Zastanów sie co ty piszesz człowieku ??? Od pewnego czasu cie czytam jestes prawie pod kazdym reportażem człowieku czy ty nie masz co robic tylko siac swoja nienawisc ??? nic ci sie nie podoba a to ktos zle parkuje a to pani po piesku nie sprzata, a to Owsiak i WOSP bleeee nie dobra, teraz znowu ludzie zli bo wyrazaja swoje uczucia i zdanie .Dał bys spokoj czlowieku i nie obrazał innych kazdy ma prawo do swojego zdania i nie wazne czy to PO czy PIS nikogo nie masz prawa nazywac w ten sposob...Nie mozesz na to wszystko patrzec to idz na spacer i sie wyluzuj.

Proszę o wskazanie mi, w którym miejscu @Ferdek obraził kogoś. Moderator.
król Julian19.01.2019, 06:00
A JESZCZE KILKA MIESIECY BYL PRZESTEPCĄ Z ZARZUTAMI PROKURATORSKIMI!!!Dzisiaj Bohater Narodowy!!Tylko dlatego że bandzior chciał zobaczyć jak umiera człowiek!!!Ludzie-opamiętajcie się!Człowiek który walczył z kościołem,popieral aborcje i LGBT,człowiek który miał problemy z oświadczeniami majątkowymi,oraz nie pozwolil na Polskie flagi na Westerplatte-ma być pochowany w Bazylice Mariackiej a ludzi ogarnęła zbiorowa histeria!!Dosyć tego szaleństwa i obłudy!!!
Mateusz19.01.2019, 02:38
Żałobę narodową trzeba jak najbardziej uszanować. Za duszę tragicznie zmarłego trzeba się pomodlić. Jego życia natomiast, działań i poglądów nikt mi nie nakaże popierać i wybielać. Ja usłyszałem, że to jest "protest przeciwko nienawiści". Rozumiem, że organizatorzy i uczestnicy też byli wzburzeni i protestowali np. wtedy, gdy w rocznicę Smoleńska na hotelu Forum naprzeciwko Wawelu zawisła reklama piwa "zimny Lech". Jeśli nie, to jest raczej pokaz hipokryzji i manifestowanie poparcia politycznego.
Awa19.01.2019, 00:39
Dno i wodorosty. Jak te biedne dziewczyny zgineły w Koszalinie to to była tragedia i nikt z nikim sie wtedy nie SOLIDARYZOWAL
burak19.01.2019, 00:29
@ Wicher:
Jeszcze tydzień temu gdyby ktoś zwrócił się do polityka z tym problemem to zamiast odpowiedzi usłyszałby od polityka PiS tyradę jaka to PO jest zła, a od polityka PO tyradę o tym jaki to PiS jest zły i niedobry, a bezdomny dalej by umierał. Oczywiście że to jest wielki wstyd dla dzisiejszej Polski że bezdomni wyrzuceni na bruk umierają, a obok ktoś ma po siedem mieszkań i kilkanaście kont. Z drugiej strony utopią jest równość wszystkich i darmowe rozdawnictwo.
Poruszona tragedią19.01.2019, 00:28
To dobrze, że był burmistrz, bo powinien być. Przy tej tragedii również pomyślałam od dwóch chłopakach zamordowanych w taki sam sposób w nowym Targu. To było bestialstwo i morderstwo prezydenta też jest bestialstwem. Nie chodzi o to, że był prezydentem,ale o to że można człowieka zadźgać nożem. Bardzo to przeżywam, tak samo bardzo przeżywałam morderstwo Andrzeja i Michała, chociaż ich nie znałam.Niektórym komentującym życzę powściągliwości w ocenie.Jednak jest przyzwolenie społeczne.
zniesmaczona19.01.2019, 00:11
Ja zgadzam się z tym, że nie mówi się źle o zmarłych, jeszcze w tak tragicznych okolicznościach, ale - na Boga - trzeba znać umiar. I lepiej zamilknąć niż robić taką szopkę...
jjjozek19.01.2019, 00:01
Zazdrościć komuś żałobników opłakujących śmierć? Jak nisko można upaść... Tak ponure i godne współczucia życie mogą mieć tylko ludzie zatruci jadem sączonym przez arcygoebelsa naszych czasów.
Wyłączcie TVP, bo od tej trucizny zgniją Wam dusze!
W Bazylice Mariackiej, gdzie spocznie Adamowicz, chowają tylko wybitnych ludzi o wielkich zasługach.
Gdzie Was pochowają? Ilu ludzi będzie Was opłakiwać?
Trochę szacunku. To, że umiecie pisać i stać was na posiadanie komputera z internetem, nie oznacza jeszcze, że wasza opinia jest coś więcej warta niż chuligański bluzg na murze - anonimowo, tchórzliwie i podle wybazgrany pod osłoną nocy.
Tyle samo warte są opinie tych, którzy was nauczyli tej, podpieranej insynuacjami, bezinteresownej nienawiści.
Niech Bóg Wam wybaczy, bo nie rozumiecie, co czynicie.
Wicher18.01.2019, 23:19
Pod oknem biura Adamowicza w Gdańsku który posiadał kilkanaście knot bankowych 7 mieszkań , umierał dwa miesiące Wojciech Dąbrowski stary, biedny, chory
wyrzucony na bruk...

nie ma świeczek,
nie ma współczucia...
lLOGIK18.01.2019, 23:09
Zbiorowa narodowa schizofrenia Nie mogę na to patrzeć i słuchać tego.Tyle tysięcy nieszczęść dotyka ludzi i nic a tu taka SZOPKA ...
...18.01.2019, 23:03
besala uuuu....grubo jest widzę...ty już taki "oświecony"jesteś, że z tego światła nie jesteś w stanie zauważyć przekrętów i zarzutów ciążących Adamowiczu...ani śmierci człowieka który nie doczekał się sprawiedliwości i rozmowy z tym jak to ująłeś -walczącym o prawa wszystkich mniejszości-prezydentem Gdańska, no fakt ten prowadzący głodówkę człowiek nie był LGBT więc pomocy się nie doczekał...
świat jest piękny, ale niektórzy ludzie wredni18.01.2019, 23:03
dla mnie to pokazówka. Czyny o ludziach świadczą - nie te sentymenty jednorazowe - tylko te prawdziwe z serca. Życie jest kruche, ulotne i niech każdy o tym pamięta. I ci , którzy krzywdę wyrządzili innym, niech ta krzywdę zapamiętają.
Monika bez Stanika18.01.2019, 22:59
Bez jaj ...nie znaliscie chlopa a cyrki robicie

Poczytajcie o nim to odrazu wlosy stano dęba
Loco18.01.2019, 22:52
Dziękuję organizatorom i uczestnikom, a hejterom współczuję wąskich horyzontów.
rafal18.01.2019, 22:50
ludzie tam tylko modlitwa do komurki gdzie stocznia komu sprzedana gdzie lina z amber gold szkoda człowieka ale więzienia w polsce super full opcja a w szpitalu moneta na tv
Ewa18.01.2019, 22:41
Za zmarłego się modli a nie śpiewa piosenki. To jakaś nowa ateistyczna uroczystość?
Robert18.01.2019, 22:39
Człowiek wierzący, obojętnie jakiego wyznania, modli się za zmarłego, bierze udział w uroczystościach religijnych bo wierzy że to pomoże zmarłemu który teraz stoi przed Bogiem. A ci państwo to co? Piosenki i przemowy a tylko krótka modlitwa? Zrobili to bardziej dla siebie a nie dla zmarłego.
Nel18.01.2019, 22:31
Do besela byłam i widziałam burmistrza
bell 21218.01.2019, 22:30
Tylu ludzi ginie co dzień. Zabici w dużo gorszy bestialski sposób. Dzieci są na świecie co umierają z głodu i za miskę ryżu by tu na nogach przyszły. Szkoda człowieka jak każdego innego ale ludzi masa ginie i wiecy na Rynku nie urządzacie, są osoby które dziś umierają w szpitalach - idźcie z nimi porozmawiać , podnieść na duchu. Ludzie giną na wojnach - do wyboru macie kilka się obecnie toczących - jedźcie ich ratować, pomagać rannym...możecie zrobić coś namacalnego. Jedźcie do Palestyny lub do Meksyku własnym ciałem przysłaniać słabszych a nie na Rynku świeczki palić i dziwne przemowy urządzać. Hołd może każdy w sercu oddać. Bo gadanie, że tej tragedii jesteśmy wszyscy winni to brednia kompletna - ja nie jestem winien niczyjej śmierci i nie życzę sobie, aby ktokolwiek coś takiego sugerował - jak jeden Pan przemawiający na tym spotkaniu. Powtarzam, każdego szkoda - i tego z PIS i tego z PO i za każdym się pomodlę. Bo to tacy sami ludzie - choć niektórym to się w głowie nie mieści i żyłka skacze...ale są tacy sami. Jak my wszyscy
Ferdek18.01.2019, 22:27
Więc pan Kudasik publicznie stwierdził, że w Nowym targu mieszka 32033 (32 183 mieszkańców - 150 sprawiedliwych na rynku) chorych z nienawiści morderców...

Niech ktoś wreszcie napisze jakie to wielkie zasługi dla ludzkości miał ten zamordowany przez nas prezydent, że tak po nim płaczecie?
jacek18.01.2019, 22:27
i ja tez włączam P24
burak18.01.2019, 22:21
Bardzo dobrze że jak Polska długa i szeroka klasa polityczna wreszcie dokonuje zwrotu o 180 stopni i zawraca z drogi którą do tej pory z uporem godnym lepszej sprawa szła, szkoda tylko że bez przeproszenia obywateli i bez przyznania się do winy za to całe rozbuchanie wojny pisowsko-platformiarskiej. Wszelkie próby implikowania zwykłych obywateli w tę chorą wojnę PiS-PO są nieprzyzwoite i bezpodstawne, gdyż to właśnie obywatele cierpieli z powodu tej wojny. Przecież jeszcze w zeszłym tygodniu na każde, nawet najbardziej istotne, pytanie polityk PO odpowiadał że to wina PiS, a polityk PiS odpowiadał że to wina PO, po czym zamiast argumentów i konkretów słyszeliśmy tyradę jaki to 'nasz' wróg polityczny jest zły i niedobry i trzeba było uważać żeby samemu nie zostać nazwanym zdrajcą jeśli się ktoś nie zgadzał z tym podziałem na my i oni. Szkoda że musiał w tak tragicznych okolicznościach zginąć człowiek, żeby politycy wreszcie przejrzeli na oczy i zobaczyli co wyprawiają, jaką nienawiść kreują. Lepiej później niż wcale.
Burok18.01.2019, 22:14
do adam i znowu to samo - znieczulica i smartfonizm . Mlodzi ludzie świat nie istnieje tylko po to żebyście caly czas mieli urozmaicone i rozrywkowe życie . Resztę szkoda gadać .
Waldi18.01.2019, 22:11
Totalna porażka, szopka
nowotarżanin18.01.2019, 22:08
Przestańcie pajacować bo nie był kimś zasłużonym
Ziutek18.01.2019, 22:01
Dajcie spokój to jest pokazywane co się to nie stało śmierć *** i tyle a to jest wszystko przeciwko PiS tylko mam pytanie czy chodziło do Kościoła Biskupi nie za kasę wszystko bo to jest bardzo źle!
Uczestnik18.01.2019, 22:00
Burmistrz i jego i jego kamraci BYLI
Zadumana18.01.2019, 21:59
Do besala a ja byłam i Burmistrza widziałam i Wiceburmistrzową widzialam i obecnych i byłych radnych widziałam i mieszkańców widziałam i co... i się zadumałam jak Twój wpis przeczytałam.
Marki18.01.2019, 21:50
Widać że większość komentujących nie rozumie słów nienawiść i wolność uczuc. Jak nie chcecie to po co czytacie ? Jak macie dosyć tego tematu to sobie włączycie muzykę i bawcie się ale dajcie innym prawo do oddania hołdu CZLOWIEKOWI
Iglopulo18.01.2019, 21:48
Besela Burmistrz Watycha był obecny. Była Pani Wiceburmistrz. ProsE nie siej mowy nienawiści . Wydarzenia było właśnie przeciwko takim postawa jakie niektórzy komentujący tu prezentują.
anty lewarek18.01.2019, 21:46
Jak na 30 tys. mieszkańców to szału ni ma jeśli chodzi o frekwencje. Chyba że reszta pojechała do Gdańska?
znowu to samo18.01.2019, 21:29
Wyłączam p24
adam18.01.2019, 21:26
Dajcie już spokój z tym Adamowiczem. Tragedia jak każda inna. A tu już do ogłupienia od tygodnia jedno i to samo. Głupie pytania i jeszcze głupsze komentarze dotyczące tego zabójstwa. I żałoba narodowa...Media zdurniały do reszty.
jaga218.01.2019, 21:25
Dziękuję za tych co przyjść nie mogli i za wspomnienie tych dwóch młodych chłopaków. Odżyły bolesne wspomnienia bo zimnokrwisty zabójca chciał sprawdzić jak to jest zabić . Zginęli niewinni ludzie
besala18.01.2019, 21:05
Dziękuję organizatorom i uczestnikom tego wiecu solidarności i sprzeciwu wobec nienawiści, wobec pogardy i wobec zła obecnego w naszej przestrzeni publicznej. OBYWATELE Nowego Targu pokazali, że nie są obojętni, że zła nie można tolerować. Przykre, że w tym ważnym wydarzeniu nie wziął udziału burmistrz Watycha i nikt z jego kamaryli! Prezydent Paweł Adamowicz walczył o Polskę oświeconą, walczył o Polskę, która broni praw najsłabszych, która broni praw człowieka, praw kobiet, praw wszelkich mniejszości. Pan Watycha nigdy nie stanął w obronie kogokolwiek. I ponadto jego obecność na tej wyniosłej uroczystości mogła się nie spodobać posłance Paluch! Przykre, że mamy włodarzy jaich mamy.
ZgodaBuduje18.01.2019, 21:04
Odejście każdego człowieka jest wielkim dramatem, szczególnie dla jego rodziny. Szczególnie, gdy odchodzi w takich okolicznościach.
Ale pytam się co ma NT do Gdanska? Może to, że tak wypada? Modlilem się za zmarłego ale nie mam ochoty czytać wpisów z mową nienawiści sugerujacych kto jest winny tego morderstwa. A te wpisy pojawiają się na FB osób tworzących te posty.
Drodzy! Nie można wyciągać ręki do zgody, kiedy się ma zacisniętą pięść.
Kowalski18.01.2019, 21:02
I ty tam chłopie poszedłeś sie promowac? Hucpa na resorach grubymi nićmi szyta.Pozerstwo, udawanie wspólczucia dla człowieka którego sie nie znało, lub znało ze złej strony.
Nowotarzanin18.01.2019, 21:00
Pokrzywiony polski świat ?? Brak słów !
Wcale nie jesteśmy temu winni wszyscy winny jest bandzior i organizator imprezy który nie zachował środków bespieczenstwa !!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl