21.01.2019, 19:30 | czytano: 2795

Narciarze alpejscy powalczą o mistrzostwo Polski na stoku Palenicy

Arch. Podhale24.pl
W dniach 22-24 stycznia w ośrodku PKL Palenica w Szczawnicy najlepsi zawodnicy z Polski i zagranicy będą rywalizować w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w narciarstwie alpejskim.
Zawody dla kobiet i mężczyzn rozegrają się w trzech konkurencjach: slalomie gigancie, slalomie i slalomie równoległym.
Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim odbędą się już po raz 87. Organizatorami zawodów są Polski Związek Narciarski i Tatrzański Związek Narciarski. Rywalizacja we wszystkich kategoriach rozegra się w Szczawnicy na trasie Palenica I.
– Cieszymy się, że na trasach ośrodka PKL Palenica zostaną rozegrane tegoroczne Międzynarodowe Mistrzostwa Polski. Palenica I to profesjonalnie przygotowana, ratrakowana i naśnieżana trasa o długości 1000 m, na której mogą rywalizować najlepsi zawodnicy. Na co dzień wspieramy polskich sportowców umożliwiając im treningi w naszym ośrodku – mówi Patryk Białokozowicz z zarządu Polskich Kolei Linowych.

W zawodach weźmie udział około 100 narciarzy. Rywalizacja rozpocznie się we wtorek (22.01) rano slalomem gigantem. Dzień później zaplanowano slalom. Rywalizacja w tych kategoriach będzie się składać z dwóch przejazdów. Ceremonia medalowa najlepszych zawodników i zawodniczek w slalomie gigancie oraz slalomie odbędzie się w środę wieczorem. W czwartek rozegrany zostanie slalom równoległy, następnie odbędzie się dekoracja medalistów oraz zamknięcie zawodów.

- W mistrzostwach mogą wziąć udział tylko zawodnicy z ważną licencją PZN i FIS. Najlepsi otrzymają tytuł tegorocznego mistrza Polski w narciarstwie alpejskim w konkretnej kategorii. Jeśli na podium stanie zawodnik z innego kraju, otrzyma tytuł międzynarodowego mistrza Polski – mówi Wojciech Gajewski, kierownik zawodów.

Źródło: PKL, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
115KM22.01.2019, 12:58
Palenica za krótka na gigant dla zawodowców.
Emil22.01.2019, 07:45
Nie na stoku w Palenicy, tylko w Szczawnicy na stoku Palenica.
Zenek22.01.2019, 07:42
To się będzie działo.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl