22.01.2019, 20:16 | czytano: 5121

Ruszyły przygotowania do budowy centrum komunikacyjnego

Arch. Podhale24.pl
Urząd Miasta w Zakopanem ogłosił przetarg na budowę centrum komunikacyjnego przy dworcu PKP. Wartość inwestycji szacowana jest na 27 milionów złotych.
Ogłoszony przetarg obejmuje zaprojektowanie i wybudowanie centrum. Jesienią ub. r. magistrat rozstrzygnął konkurs na koncepcję architektoniczno-przestrzenną tej inwestycji. Wygrał pomysł Tomasza Galicy i Anny Muras (na zdjęciu).
Inwestycja obejmie przebudowę i rozbudowę przestrzeni dworca autobusowego i mikrobusowego z wyłączeniem istniejących budynków dworca kolejowego i budynku dawnej przychodni kolejowej. Powstanie parking typu Park&
Ride, budynek usługowy, brama wejściowa na perony wraz ze strefą wejścia na perony od strony Ronda Armii Krajowej,

W ramach prac prowadzone będą również roboty drogowe. Zakres robót obejmuje przebudowę fragmentu ul. Smrekowej w zakresie umożliwiającym dojazd do nowo tworzonego parkingu, budowę parkingu Bike& Ride, przebudowę i rozbudowę fragmentu ul. Szymony, a także przebudowę i rozbudowę Ronda Armii Krajowej,

Miasto chce, aby inwestycja zakończyła się w terminie do marca 2021 roku.

Dodajmy, iż w połowie zeszłego roku ruszyła już przebudowa zabytkowego dworca PKP, który wejdzie w skład powstającego centrum komunikacyjnego. Koszt inwestycji to 16 mln złotych, a budynki mają zostać oddane do użytku z końcem tego roku.

r/
zobacz także
komentarze
Donald trampek23.01.2019, 15:11
Nie ma czegoś takiego jak mikrobus???????? wszytko co jest zarejestrowane powyżej 9 osób to autobus....
konduktor PKS23.01.2019, 13:08
KTO , dworzec autobusowy i zajezdnie w Zakopanem sprzedał wojewoda... Wojewoda jest urzędnikiem rzadu. A szefem rzadu wówczas był postkomunista Leszek Miler z SLD. Tyle w temacie.
czytelnik22.01.2019, 22:29
Co to za kategoria mikrobusy ?
KTO ?22.01.2019, 22:04
Zakopane i Nowy Targ miały drowce autobusowe i tereny do rozwoju komunikacja publicznej... Kto je przehandlował ...??? KTO KTO wojewody starosty i burmistrze ???
Zobacz pełną wersję podhale24.pl