28.01.2019, 11:44 | czytano: 4351

Miasto ponownie poszuka firmy do przebudowy Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu

Arch. Podhale24.pl
Na luty Urząd Miasta w Nowym Targu zaplanował ponowne ogłoszenie przetargu na przebudowę, modernizację i nadbudowę budynku Miejskiego Ośrodka Kultury. Za pierwszym razem nie udało się znaleźć wykonawcy inwestycji, której wartość szacowana jest na ok. 27 mln zł.
W ogłoszony pod koniec ub. roku przetargu na przebudowę MOK-u złożone zostały dwie podobne oferty. Stanisław Potoczak ze Skawy wycenił ich wykonanie na 35,5 mln, a Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych i Transportowych Krynica-Zdrój - 35,7 mln. To o wiele więcej, niż planowano. Dlatego pierwszy przetarg został unieważniony. Miasto liczy, że przy drugim podejściu ceny będą niższe.
Przypomnijmy, iż zmienić się ma nie tylko wygląd budynku i jego kształt, ale także teren wokół MOK-u. Dotychczas zakończenie budowy planowano na lipiec 2020 roku.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
ekol31.01.2019, 17:17
Do Rady Miasta.
Zadanie na dziś !!! Priorytet.
.............................................
Poszukać firmy, która rozprowadzi za te pieniądze śieć cieplną( gazową, geotermalna, z PEC) do każdego domostwa.
Nieee31.01.2019, 08:20
@burak
@kogitator
Jeśli PIS wygrał tak przekonująco to dlaczego nie rządzi w powiecie czy w mieście?
Dlaczego pewna pani poseł tak gorączkowo biegała do wszystkich niczego nie potrafiąc załatwić? Mając takich ludzi PIS nigdy nie będzie w stanie niczego zrobić, przykra prawda.
Podatnik31.01.2019, 06:56
Czytelnik,mam pytanie, ile miasto zarobiło na kafejkach? I dlaczego zmieniano daszki , i dlaczego tak dużo kosztowały? I w jakim celu je zmieniano? Po drugie przeciwnicy , by wogule nie wydawali pieniędzy podatnika na takie coś, ino udostępnili teren inwestorowi niech se buduje za swoje, a nie za budżetowe. To tak jak wybudowano autostrady za pieniądze podatników, a potem Kulczykowi oddano i mamy najdroższe autostrady w Europie. Przykładowo autostrada w Holandii 8euro dziennie dla masy powyżej 3,5 ton.
Zdziwiony czytelnik? Czy urzedas obecnego grajdoła!?podnieście wodę i podatki , bo tylko to potraficie i zróbcie nowe daszki:-) by buuu jaja hehe hihi hi
Czytelnik30.01.2019, 22:11
Przeciwnicy obecnej Władzy wybudowali by kafejki bez dachów wstyd szkoda lekcja pod nazwą wybory wam nie wyszła teraz chcecie coś ugrać na kafejkach
Burok30.01.2019, 14:13
Jagusiu , dlaczego wysyłasz mnie do odsniezania tarasu w MOK-u , tego który jeszcze nie powstal i miejmy nadzieje że nie powstanie .
burak29.01.2019, 23:35
@ Podatnik:
Ja po prostu nie chcę żeby ludzie w Polsce wyszli na ulicę, żeby zablokowano bankomaty, zabrano ludziom 40% zarobków i oszczędności, a to niechybnie Polskę czeka gdy tak jak w epoce Gierka przejemy te kredyty. To miały być inwestycje, które miały z Polski uczynić kraj ludzi posiadających pracę, zadowolonych, spełnionych. A tak w ogóle to nie pochwalam tego co robi KOD, ponieważ to PiS w przekonujący sposób wygrał wybory i to on ma rządzić, koniec kropka.
burak29.01.2019, 22:42
@ Jagusia:
Nie czepiałbym się tego jak ktoś się podpisuje, tylko zwracałbym uwagę na zawartość merytoryczną tego co ktoś pisze (miałem fajnego nicka, ale mi go zmałpowali zmieniając jedną w nim literkę, więc pomyślałem że przynajmniej 'burak' nie będzie zajęty,a tu widzę że jest "burok" już jest i to ja popełniłem tym razem plagiat, pardon).
Baca29.01.2019, 17:33
Wszystko fajnie, ale czy z fontanny naprawdę muszą zniknąć 4 kultowe barany? Przecież to wizytówka naszego regionu. Moje pytanie brzmi co się z nimi stanie, bo jak mają trafić na gruz to chętnie je przygarnę.
Podatnik29.01.2019, 16:37
Burak , nie o to chodzi, ale tak jest od1989 roku i inaczej w tym kraju nie będzie. Teraz w NT nie ma pieniędzy ,bo śmieci, czynsz i wszystko poszło do góry, i co wina Liszki? Nowy targ teraz nie zaciągnie kolejnych kredytów? Wyda na kolejne daszki , Moki i inne bzdety, a na podstawowe rzeczy nie ma burmistrz kasy.
Z Kodu jesteś? Takie myślenie masz , komu je dasz ,
Jagusia29.01.2019, 16:23
Wilhelmina
Ty nie pytaj tych tu z forum ilu z nich było w MOK w ostatnich 3 latach, bo widać i czuć, że ani jeden. Wszyscy są tu przecież za tym, by nie robić nic z siedzibą MOK. Ja też jestem za jakimś tańszym projektem, nie musi to być od razu rozbudowywane może za bardzo, ale barany muszą pozostać i kilka miejsc postojowych. Odśnieżać zaś powinni ci co się tu i gdzie indziej podpisują jako buroki, /.../
burak29.01.2019, 13:18
@ Podatnik:
Więc właśnie o to chodzi, żeby nie że "centrala by kasą sypnęła" bo ich człowiek (tu p. Liszka) rządzi, tylko żeby były jasne, sprawiedliwe i powszechnie akceptowane reguły gry gospodarczej. Finansowanie czegoś ma wynikać z jasnych przepisów, a nie z czyjegoś politycznego widzimisię. Poza tym te pieniądze najpierw trzeba mieć, a nie zawierać w bankach długoterminowe pożyczki, które spłacać będą musieli następcy, a my hop na karuzelę lukratywnych stanowisk i nic nas to zadłużenie w bankach już nie interesuje. 27 milionów to jest bardzo dużo pieniędzy.
Podatnik29.01.2019, 05:11
Heeheeh, i zaś woda, czynsz, do góry. Jak tam nowotarżanie się czujecie? Na odśnieżanie i smog nie mną pieniędzy, a tutaj na daszki imoki to sa. No ale czego się spodziewać, ? Jakie.ugrupowanie, taki włodarz. A trzabyło na Liszke postawić, przynajmniej centrala by kasą sypnęła.
dyzio28.01.2019, 20:28
Mam pytanie za sto punktów: kto ten taras będzie odśnieżał skoro dzisiaj całe miasto przykrywa gruba warstwa śniegu i nie ma kto się tym zająć, bo burmistrza przerosła sytuacja. To wcale nie zima stulecia, to tylko wiekowa głupota. Biedny ten Nowy Targ,
latawce, dmuchawce, wiatr28.01.2019, 20:22
Tym wszystkim powinny zająć się odpowiednie służby, bo prawo zostało złamane już podczas słynnego sztosu Watychy, gdy Rada została przez niego zbałamucona i wzięta ordynarnym szantażem. Nie dość, że nie wykonał poprzedniej uchwały (uchwała zobowiązywała go do realizacji w kwocie nie większej niż 15 mln - projekt+inwestycja) to równocześnie zmienił warunki rozstrzygniętego wcześniej przetargu, którego zasady sam przecież ustanowił. No śmierdzi to szaleństwo i niekompetencje naszych władz na odległość ... Chyba, że rozstrzygnięcia dokonywała komisja, która w UM zajmuje się wyłącznie deratyzacją piwnic? To całkiem możliwe.
Jan Vincent R.28.01.2019, 20:15
dalij twierdze że pinindzy na to nima i nie będzie..
b28.01.2019, 18:58
a potrzebne to jak dziura w moscie jest tyle innych bolaczek w miescie panie burmistrzu pan nie widzi
Burok28.01.2019, 16:54
Mam tylko jedno pytanie . Kto i czym i gdzie będzie odsnieżal ten taras widokowy , zwlaszcza jak będą takie opady śniegu jak ostatnio ?
ZC28.01.2019, 16:54
Komu potrzebna kafejka na dachu MOK (skoro klientów brakuje w kawiarniach na poziomie parteru)? Ten projekt odbiega od realiów!Popatrzmy ile w tym roku napadało śniegu! Kto daje zezwolenie na taki płaski dach budynku w tym terenie? Ważny jest remont całkowity sali widowiskowej i tej części budynku ze zmianą konstrukcji dachu i na to z pewnością starczy pieniędzy. Wizje, wizjonerzy.
xxx28.01.2019, 16:46
taniej nie bedzie, materiały i wszystko podrożało....
PiterQ28.01.2019, 16:04
Sami sobie wybraliście takie władze ponownie. Uważam że przynajmniej przez pół roku przyzwoicie byłoby nie narzekać.
wyborca28.01.2019, 15:18
Ile?! Za tyle można wybudować nową HALĘ WIDOWISKOWĄ którą przed wyborami Watycha obiecał a teraz o sprawie CISZA!
Opop28.01.2019, 14:16
Nie ma pieniędzy na drogi nawet ze śniegiem miasto sobie nie radzi dwa tygodnie temu przestało padać a na przykład ulica willowa jest w fatalnym stanie. Na wymianę pieców nie ma środków powietrze skandaliczne ludzie opuszczają to miasto wyciągu mitycznego również nie ma. Po co nowy MOK jeżeli tem który jest jest dobry. Sala kinowa jedynie wymaga remontu i tyle. I tak wszelkie zajęcia są płatne to jaki to ma sens. Powinno miasto pomagać tworzyć miejsca pracy budować infrastrukturę turystyczna a nie realizować utopijne projekty typu MOK hala lodowa. Nie dziwne ze zmniejsza się liczba mieszkańców. Wielki zawód co do sposobu rządzenia.
Pepa28.01.2019, 14:00
wygląda starego Zamościa to sprawka Bernardo Morando,
wygląd "Starej" Nowej Huty to w głównej mierze zasługa Tadeusza Ptaszyckiego,
a wygląd dzisiejszego Nowego Targu to kaprysy Pani z urzędu celnego, która obecnie piastuje stanowisko w UM. Zdobi drzewa, maluje budynki, projektuje gmachy i stawia blaszane kozły na rynku. Na bogato
fokstrot28.01.2019, 13:17
Ponownie było palenie zielonego albo jeżdżenie na lodowisku w smogu bo wizje wróciły
kolejny betonowy kloc?28.01.2019, 13:16
Projekt trąci komuną gorzej, jak ten budowany na prawdę za komuny :-D
Marysia28.01.2019, 13:11
Jeszcze 3-4 lata temu to miejsce tętniło życiem i profesjonalizmem. Dziś słaby sternik, którego wiecznie nie ma rozmienił to miejsce na działalność usługową. Dobrze, że pracownicy wiedzą co robić i ciągną pewne i wypracowane imprezy i standardy w czasie kiedy sternik na przebywa festynach i meczach pozuje do zdjęć . Ile razy chodziłam do Pani Bernatki drukować, jak było miło, uśmiechnięci pracownicy a teraz? Boję się, że Remont zakończy żywot tego miejsca. Mam nadzieje, że się mylę.
bip28.01.2019, 12:47
Kogo trzeba okraść żeby wykonać inwestycje wartą 40 mln
za połowę ceny ?
Dostawców ,podwykonawców ,pracowników czy zastosować tańsze materiały ?
A może jak z basenem i ratuszem splajtować i nie spłacić kredytów ?
Czy miasto zaplanowało koszty związane z zamknięciem obiektu czy budową nowej biblioteki ? Gdzie na czas remontu będzie się toczyło życie kulturalne miasta ?
Wilhelmina28.01.2019, 12:42
Zdroworozsądkowość podpowiada że jeżeli złożono dwie oferty o zbliżonych cenach, (dwa niezależne podmioty) to znaczy że tyle właśnie ma kosztować ta inwestycja.
A teraz z innej broszki
Plan budżetowy na rok 2019 zakłada inwestycje na poziomie 19 mil zł !!! Wszystkich inwestycji !!! Państwo z UM proponują nam inwestycję jak pokazały oferty (nie błagalne skomlenia) na 35 mil zł z której będą korzystali odsetkowi mieszkańcy (kto z was był w moku w ostatnich 3 latach). Obsługa długu publicznego to 800 tys zł. tylko za 2019 r.
Ja do głosujących na obecną władzę - czy nie zaczynacie mieć przeświadczenia że trzeba będzie się wstydzić za ten wybór?
ps. Nie wspominając o "kafejkach" na rynku. Państwo urzędnicy ile to miasto wzbogaciło się na ich najmie po remontach dachów? :)))
ja28.01.2019, 12:03
za te pieniadze mozna zrobić dużo nowych dróg a mok wyremontować za pół ceny .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl