01.02.2019, 17:38 | czytano: 8920

W Nowym Targu oficjalnie otwarto Klub Seniora (zdjęcia)

zdj. Krzysztof Garbacz
NOWY TARG. Klub Senior+ mieści się w pomieszczeniach przy Al. 1000-lecia. Wejście do Klubu znajduje się od ul. Krzystyniaka. Placówka oddana została do dyspozycji seniorów już na początku stycznia, ale oficjalne otwarcie nastąpiło wczoraj.
To pierwsza tego typu placówka w Nowym Targu, chociaż przed laty podobny lokal funkcjonował w Spółdzielczym Domu Kultury przy al. Kopernika.
Nowy Klub otwarty został w obecności przedstawicieli władz Miasta, powiatu, Urzędu Wojewódzkiego i Marszałkowskiego. - Jeśli potrzebny będzie nie tylko Klub, lecz i dom, to jeśli burmistrz znajdzie lokal i podejmie takie wyzwanie, to można aplikować ośrodki, bo jest na taki cel dużo więcej pieniędzy - mówiła rerezentantka Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

Słowa Ewy Podłęckiej wynikały z licznego udziału seniorów w samym otwarciu Klubu, ale i ich zainteresowania miejscem już wcześniej.

Klub Senior+ otwarty będzie 5 dni w tygodniu, przez 8 godzin dziennie. To pomieszczenia pomyślane o podejmowaniu tam ok. 30 osób. Lokal został wyremontowany w ramach rządowego programu. Pozyskano na ten cel 120 tysięcy zł. Teraz, dzięki dotacji z Urzędu Wojewódzkiego realizowany będzie cykl zajęć w ramach projektu złożonego przez nowotarski Ośrodek Pomocy Społecznej pod nazwą "Nowotarski senior". Będą one dotyczyć czterech głównych dziedzin - zdrowia, wiedzy ogólnej, sztuki oraz szeroko rozumianej aktywności.

Burmistrz Grzegorz Watycha życzył seniorom, by mile spędzali czas w Klubie, by miejsce tętniło radością i optymizmem. Sprezentował klubowiczom kilka książek oraz wizerunek patronki Miasta namalowany na szkle. Jak zapowiedział, "jeżeli Klub Seniora będzie rozwijał formy aktywizacji środowiska, to przy wsparciu środków z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w innych częściach Nowego Targu będziemy się też starali tworzyć takie kluby".

s/ zdj. Krzysztof Garbacz
zobacz także
komentarze
pustak04.02.2019, 17:50
@ jagla daj spokuj:
Toć jo i dałaby spokuj jeno nie wiom ło co ci sie zaś rozchodzi.
jagla daj spokuj04.02.2019, 11:53
jagla blaznow jest eielu na swiecie daj spokoj jagla
pustak03.02.2019, 18:07
@ Bajsykle:
Nie, nie miałem takiego krakersa w ręce i średnio mnie to interesuje skąd wzięła się ta tradycja. Ciekawa jest natomiast tradycja otwierania do użytku przeróżnych obiektów. Chodziło o to że tylko szaman, kapłan lub inny lider mógł odpędzić złe moce. Każda kultura od czasów prehistorycznych miała wierzenie, że diabeł nie chce aby ludzie korzystali z tego obiektu i choć nie ma na tyle siły żeby wszystkich użytkowników pozbawić życia, stara się zabić przynajmniej pierwszego użytkownika - tak było tysiące lat temu. Dzisiaj natomiast otwiera się obiekt po kilku tygodniach użytkowania.
Bajsykle03.02.2019, 15:36
Do pustak - od razu widać, że nawet takiego brytyjskiego krakersa w ręce nie miałeś, nie mówiąc o tym, że nie wiesz co jest w środku i skąd się ta tradycja wzięła :D poczytaj sobie w internecie i doucz się!
Agawa03.02.2019, 12:39
Mysle ze to trche konkurencja dla UTW,ta zdrowa ,w ktorej staramy sie byc lepsi,moze bedzie wiecej zyczliwosci,usmiech i pozytecznych pomyslow dla dobra naszego miasta by dawac ,a nie tylko brac.
WPA203.02.2019, 01:14
@Janosik

Właśnie dałem znać by ktoś inny tego nie zrobił :) Ja jestem już po tej "dobrej stronie mocy" :D

Ale przyznaj... trochu wpadka...

Pozdrawiam ze zbójnickim: hej! Janosiku :)
GU RU02.02.2019, 22:55
Po czym poznać ŻEM JEST STARY ?
Gdy uciekną w las ogary ?
Gdy zapomnę "ze sklerozy"
Gdziem se okulary włożył ?
Gdzie telefon ? Jaki PIN ?
Jak na imię ma mój syn ?
Czy ja jestem stetyrczały ?
Miałem 1 ? 2 ? zawały ?????
Jestem biedny ? Czy bogaty ?
Singiel jestem ? Czy żonaty ?
Może jestem gruby tetryk ?
Albo chudy introwertyk ?
Jakie mam dolegliwości ?
Słabe kości ? Czy duszności ?
Bolą stawy ? Czy wnętrzności ?
Brak mi czegoś ? Czy mądrości ?
Co mam robić w takim wieku ???
SA REGUŁY MÓJ CZŁOWIEKU !!!!!
STARAJ SIĘ CHOĆ ŻEŚ NIE MŁODY
WPŁYNĄĆ NA SPOKOJNE WODY :)))
Klub Seniora nr II02.02.2019, 18:50
Poprzedni Klub Seniora trzymał seniorów w dobrej formie. Wspinaczka na wysokość drugiego piętra (w blokach) Schody do nieba i windy do dnia dzisiejszego ten obiekt się nie doczekał. Teraz remont, zobaczymy co wymyślą w tym przybytku.
Kofola02.02.2019, 13:01
No nie znowu ten Jagła. Rzeczywiście robi minę na zdjęciach jakby nic nie wiedział. A może on nigdy nic nie wiedział.
std02.02.2019, 11:38
ale droga Krzystyniaka od której jest wejście woła o pomste... lód, ślisko!
Janosik02.02.2019, 09:26
Do WPA.
A ty nic nie masz do roboty, tylko dziadków szpiegujesz?
Jak zostaniesz dziadkiem to dowiesz się jak to jest z zapamiętywaniem haseł
niechma02.02.2019, 08:24
Radny Lapsa przemówił hahaha
pustak01.02.2019, 22:58
Na zdjęciu 18 jest przecinana biało-czerwona szarfa i uważam, że jest to tak śmieszny rytuał jak łamanie się krakersami na Boże Narodzenie w Anglii (że niby po czyjej stronie więcej krakersa zostanie po złamaniu to ten wygrał). Aż pięciu poważnych dorosłych ludzi bawi się w takie korowody z przecinaniem wstęgi. Proponuję zlikwidować w języku polskim stronę bierną, bo zdania w tym trybie pomijają wykonawcę czynności, a przecież ostatnio w Polsce to tylko o to chodzi, egotyzm polityków przechodzi wszelkie granice przyzwoitości. Zrobiono i otwarto klub - to jest ważne, a to kto przecina wstęgę jest zupełnie bez znaczenia, tym bardziej że klub już działał od początku stycznia.
nutka01.02.2019, 21:34
super popieram
ciekawska01.02.2019, 21:00
A to bardzo ciekawe. Dzień przed otwarciem Klubu Seniora udałam się do UM w Nowym Targu a dokładnie do Pana Jagły z zapytaniem co ma być otwierane na Al.1000-lecia,/podałam adres/, bo gdzieś coś słyszałam. Odpowiedź była taka- nic nie wie o jakimś otwieraniu czegoś takiego, owszem coś ma być otwarte w Prewentorium ale to w przyszłości, trwają jakieś procedury w związku z uzyskaniem własności ziemi./?/ A tu nagle na następny dzień,otwieram Podhale 24 i co widzę? Pan Jagła jest na uroczystości otwarcia Klubu Seniora ,stoi przy mikrofonie i się wdzięczy. Czy ktoś może mi to wytłumaczyć?
obserwator01.02.2019, 20:10
A ksiądz gdzie?
WPA201.02.2019, 18:03
Podpowiedzcie proszę komukolwiek w tym miejscu - niech że se zmienią hasło do WiFi :) Aż mi się przypomniała sytuacja z wyciekiem hasła w LPR w identyczny sposób :) poprzez kanał z wiadomościami w polskiej telewizji :)

Niby nic się nie stało, ale hasło i tak warto zmienić - z jakiegoś powodu zostało tam założone :)

Wszystkiego dobrego i bardzo słuszna inicjatywa - brawo!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl