02.02.2019, 12:20 | czytano: 7483

Wymiana turnusów i korki na zakopiance

Fot. www.nadrodze.info
Połowa warszawskich ferii za nami. Z Podhala do domów wracają goście, którzy spędzili w górach pierwszy tydzień ferii. Z tego powodu ruch na zakopiance jest bardzo duży, a droga w kierunku Krakowa korkuje się i to mocno.
Obecnie samochody z Zakopanego do Nowego Targu jadą ze średnią prędkością 16 km/h, a z Nowego Targu do Skomielnej Białej z prędkością 10 km/h. Pokonanie tych dwóch odcinków zajmuje niecałe 4 godziny.
Na zdjęciu wyjazd z Nowego Targu w kierunku Klikuszowej.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Emi03.02.2019, 18:15
O godzinie 12.00 jechałam do Zakopanego z Nowego Targu. O godzinie 16.00 wracałam. Korków nie było żadnych. Przejechałam płynnie w obie strony w około 20 minut.
Budowlaniec z 25 letnim stażem03.02.2019, 17:02
My wam tam do warszawy nie jezdzimy korkowac miasto
Jak już to jedziemy budowac wam domki i wille za pieniądze ....
kolejorz miłośnik02.02.2019, 21:59
Trza więcej pociągów puścić i bilety w normalnych cenach. Jak sie ludziom nie bedzie opłacało - ani cenowo, ani czasowo- jechać autem, to i PKP zarobi, i korki się zmniejszą, i powietrze tez bedzie lepsze! Ino jeszcze by pasowalo wiadukt nad Ludźmierską zrobić.
A popatrzcie jak to jest np. w Anglii. Jak tam kursują pociągi i ludzie do pracy jeżdżą bez problemu, bo często pociągi kursują, a ceny nie są wybujałe. I mają połączenia do różnych miast i miasteczek. To jest kurcze coś. A u nas? Tylko porozbierali po komunie linie kolejowe, zamiast budować nowe. A teraz płacz na korki i smog. Inne państwa, i to te bogatsze od nas, jakoś się od pociągów nie odsuwają. Poza tym pociągami się podróżuje wg mnie bardziej komfortowo, jak samochodem. Oczywiście pod warunkiem, że to normalny pociąg, a nie rozsypujący sie zabytek wczesnego PRLu.
NO WO MO WA02.02.2019, 19:20
Przysły k Tatrom Pany z Warsiawy
No a do Panów jo mom dwie śprawy:
Jedna to prośba jest tu nienowa -
NIE PRZENOŚCIE NOM STOLICY
DO KRAKOWA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Druga może też się ziści !!!!!!
NIE PRZYWOŹCIE ZE STOLICY
"MOWY NIENAWIŚCI" !!!!!!!!!!!
Bo to na Wiejskiej populiści
Zaczęli MOWĘ NIENAWIŚCI
Wszędzie teraz mówią nią ??
W radiu,w prasie ,no i w dom
W sklepie, w pracy ,na ulicy
Dzieci ,dziadki-POLITYCY
I na stoku, na basenie
Wszędzie ZIONIE
Chcesz czy nie
Od nadużyć
boli głowa
TAKA NOWA
NOWOMOWA !!!!!!
Tak to już jest mój kolego ;p)
Wpierw podziwiasz ciut lepszego
Podziw winny jest zazdrości !!!!!
Zazdrość wiedzie nas do złości
Złość przechodzi w złośliwości
A złośliwości w- NIENAWIŚCI
MOWĘ I GOTOWE :p((((((((
Tak wracajcie do Warszawy !
Tam zło sączy się "dla sprawy"
NIECH MARZENIE ME SIĘ ZIŚCI
PODHALE NIECH WOLNE BĘDZIE
OD MOWY NIENAWIŚCI !!!!!!!!!!!
Palacz02.02.2019, 18:57
Do "rano"
Odpowiadając na twoje pytanie: Tak, widzę te pieniądze. Robię oscypki dla turystów i całkiem nieźle się na tym wychodzi kto jest w branży ten potwierdzi :) A jak się siedzisz na etacie u prywaciarza zamiast wykorzystać to że mieszkasz w turystycznej miejscowości to nie ***
Monika bez Stanika02.02.2019, 18:30
Zacznijmy od tego że te prawdziwe pensjonaty to pobudowały cepry bo gorol wypil z ceprem flaske i tanio dzialke sprzedał i teraz kasa wraca do wa-wy i inne miasta polski a na Podhalu zostaje smog i korki !!!
górol02.02.2019, 18:27
Co roku to samo ...pocowas tu w nase góry ...paraliżujecie nasze życie codzienne , przez was mamy stac w korkach ???
Stop .
Góral02.02.2019, 13:56
Lokalny mieszkaniec, Rano
Mądre głosy, sam bym tego lepiej nie napisał.
lokalny mieszkaniec02.02.2019, 12:43
Albo zakazać budowy kolejnych pensjonatów i hoteli, albo obłożyć je takim podatkiem, żeby można z uzyskanych środków pobudować dodatkowe drogi. Dokąd WSZYSCY lokalni mieszkańcy będą cierpieć z powodu turystów którzy w takich ilościach przecież nie przyjadą jeśli nie będzie dla nich kwater. Dojazd do domu przy Zakopiance zajmuje średnio 45 min dłużej każdorazowo w takie dni.
rano02.02.2019, 12:30
Praktyczne przez cały rok rzesze turystów ciągną na Podhale. To miliony osób, które do nas przyjeżdżają i co za tym idzie zostawiają mnóstwo pieniędzy. czyli teoretycznie powinniśmy się pławić w bogactwie i dobrobycie.

A jak jest naprawdę? Czy wi widzicie te pieniądze które u nas goście zostawiają, czy widzicie z tego jakiekolwiek korzyści dla nas, dla regionu? Bo ja nie. Jest garstka osób, która trzyma łapę na wszystkim i spija całą śmietankę (i podejrzewam że większość nie z Podhala), ..............a my grzęźniemy w tym marazmie, korkach, smogu i nic z tej turystyki nie mamy
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl