09.02.2019, 11:13 | czytano: 4741

Trwa budowa Komisariatu Policji w Szczawnicy

Fot. KPP Nowy Targ
Przy ulicy Skotnickiej powstaje nowy komisariat, do którego w tym roku przeniosą się policjanci z Krościenka.
Budowa komisariatu rozpoczęła się we wrześniu 2018 roku, a jej zakończenie planowane jest w listopadzie 2019 roku. Działkę wraz z projektem i pozwoleniem na budowę przekazał Urząd Miasta i Gminy Szczawnica. Inwestorem jest Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie.
W ramach inwestycji powstanie 3-kondygnacyjny oraz wolnostojący parterowy budynek gospodarczy. W projekcie budynku zostały uwzględnione również miejsca garażowe dla samochodów służbowych oraz parking. Obecnie Komisariat Policji mieści się w Krościenku nad Dunajcem w budynku banku. Warunki lokalowe są trudne, pomieszczenia są małe i jest bardzo ciasne, co negatywnie wpływa na komfort pracy podczas przesłuchań i przyjęć interesantów.

Po zakończeniu budowy nowego komisariatu i przeniesieniu siedziby do Szczawnicy, w Krościenku na Alei Wędkarzy powstanie posterunek policji.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Szczawniczanin12.02.2019, 21:23
do "pustak"
No widać, że jesteś pustak skoro myślisz , że siedziba policji w Szczawnicy przysporzy nam gości.
pustak11.02.2019, 22:52
@ Szczawniczanin:
Włodarze Białki, Bukowiny i Jurgowa zaindagowani o przepis na sukces z pewnością odpowiedzą: nie musimy wam tego mówić.
Natomiast dalekosiężnie, dla samego miasta Szczawnicy, ten komisariat będzie korzystny dla przyciągnięcia turystów, bo dla przyjezdnych to jest ważne czy Policja jest na miejscu. Ucierpią miejscowości od Krośnicy po Łącko, z Grywałdem i Ochotnicą włącznie.
Szczawniczanin11.02.2019, 07:17
Na pewno od momentu zrealizowania tej inwestycji przybędzie w Szczawnicy w okresie zimowym turystów. Moim zdaniem - wyrzucone w błoto publiczne pieniądze. Baseny , lodowiska i tym podobne są potrzebne Szczawnicy by żyła z gości. Pomimo pięknej zimy ferie roku 2019 to porażka ! ! ! Pustki na kwaterach prywatnych . Ani jednej reklamy Szczawnicy choćby na TVP Kraków. Włodarze miasta powinni spotkać sie z kolegami z Białki , Bukowiny a nawet zapyziałego Jurgowa i pogadać jak im udaje się tak skutecznie promować swoje walory turystyczne .
pustak10.02.2019, 13:31
@ Arnold:
A zatem nasze władze, które się tym zajmują, potrzebowały aż dwudziestu lat żeby stworzyć tak nieżyciowy i bezsensowny pomysł z komisariatem w Szczawnicy? 20 lat myśleli i na koniec takie niepraktyczne rozwiązanie wymyślili? Czy przez te 20 lat naprawdę nie dało się niczego sensowniejszego wymyślić? Do tej pory myślałem że wszystko jest tylko funkcją czasu, że im dłużej nad jakąś sprawą myślimy i im dłużej ją analizujemy pod wieloma aspektami to tym lepsze i bardziej racjonalne można znaleźć rozwiązanie, ale najwyraźniej sposób planowania tego komisariatu zadaje kłam tej regule. Przez dwadzieścia lat wiedzieli że przy budynku banku w Krościenku są tylko tymczasowo i przez tak długi czas nie potrafili znaleźć żadnego sensownego i konstruktywnego rozwiązania. Przerażające.
Klient komisariatu w Krościenku10.02.2019, 10:25
Po co ten posterunek w Krościenku?
Kto buduje komisariat w terenach o rozproszonej zabudowie w odległości 6 km od posterunku ?
Wybudujmy taki posterunek na Jaworkach tam też trudno dojechać od Skotnickiej.
Jeżeli trudno dojechać na Skotnicką, to wszystkie wioski od Ochotnicy do Maniów będą obsługiwane w posterunku w Krościenku zamiast w komisariacie w Szczawnicy ??
Jeżeli nas stać na takie poronione pomysły to proszę wybudować osobny komisariat dla Szczawnicy i osobny dla pozostałych miejscowości.

Wyrzucanie naszych pieniędzy w błoto !!! , dla ambicji Pani poseł, by nie została przegrana w tym temacie !!!!
Alfred Jonatan Kwak10.02.2019, 09:32
Ten posterunek jest tam tak potrzebny jak w Krościenku żeby mieli gdzie siedzieć i pić kawę lub herbatę bo raczej ruszyć się gdzie kolwiek to już im jest cięzko to powinno być zlikwidowane jak straż graiczna w Sromowcach nie ma i tak jest sokój
Arnold10.02.2019, 09:18
Komisariat w Krościenku jest chyba 20 lat. Teraz dopiero władze coś myślą, ale czy wymyślą? Wszystko się robi pod kątem duchowieństwa KK i może niech tak zostanie.
stan09.02.2019, 23:55
Do pustak. Ja nie chcę księży seniorów w Szczawnicy. Krościenko jest akuratne dla nich. Jak zamiana, to mogła być z hurtownią w starej remizie tu gdzie jest Pizzeria.
pustak09.02.2019, 19:44
Czy to aby nie za daleko od głównej drogi Nowy Targ - Nowy Sącz powstaje ten komisariat? W Krościenku się śmieją, że nic tylko trzeba będzie pohandlować ze Szczawnicą i zamienić miejscami dom dla księży seniorów w Krościenku i komisariat na zaciszu w Szczawnicy. Księża seniorzy byliby zadowoleni z takiej zamiany, bo w Szczawnicy z dala od tłumów i zgiełku mieliby jakże potrzebny do modlitw i kontemplacji spokój i zacisze, natomiast policjanci w budynku naprzeciwko remizy strażackiej w Krościenku mieliby szybciej do miejsca interwencji od Krośnicy po Tylmanową.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl