12.02.2019, 13:02 | czytano: 8387

Samochodem w ogrodzenie. Policja apeluje o ostrożną jazdę

Fot. KPP Nowy Targ
Mnożą się wypadki spowodowane trudnymi warunkami na drogach po nocnych opadach śniegu.
W Lasku po godzinie 9.00 kierująca volkswagenem kobieta straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w ogrodzenie posesji. Na szczęście, nie odniosła poważnych obrażeń.
- Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu, zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy, podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych, czy skrzyżowania oraz dostosowanie prędkości do obecnie panujących warunków na drodze. Szczególny apel kierujemy również do pieszych, aby nie stwarzać sytuacji niebezpiecznych i nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, który przy śliskiej nawierzchni nie jest w stanie nagle się zatrzymać - apeluje nowotarska policja.

r/
zobacz także
komentarze
Podhalanin12.02.2019, 17:20
Panie Uniżony Obywatel proponuję wprowadzić specjalny podatek na utrzymanie dróg w sezonie zimowym! Myślę, że wtedy drogi byłyby lepiej odśnieżane ale czy obywatele chcieliby taki podatek płacić? Sądzę, że nie. Za to narzekać wszyscy potrafią. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia... :D
mruwka12.02.2019, 15:15
Obywatelu proszę zainwestować w słownik ortograficzny !!!
UniżonyObywatel12.02.2019, 13:53
Do Czcigodnej Policji.
Umiłowani Policjanci i Policjantki, jako obywatel zakątku, w którym Wy stoicie na straży prawa i porządku, pragnąłbym z całego serca podziękować za wyrażoną troskę w komunikacie powyżej, ale również miałbym do Państwa komunikat. Częstokroć jako poważna instytucja występujecie jako partner i opiniodawca w rozmowach z samorządem i jego organami. To od Waszych decyzji niejednokrotnie zależy organizacja ruchu w danym miejscu, czy wprowadzenie określonych zasad. Jeśli w co głębko wierzę, leży Państwu na sercach dobrostan społeczny, zaapelujcie o co bardzo proszę do władz samorządowych ażeby drogi i chodniki regularne i skuteczne były odsnieżanie. Nie można bowiem tylko naciskać na ostrożną jazdę w sytuacji gdy nawet najbardziej ostrożna jazda w cale nie oznacza zmniejszenie sytuacji zagrożenia. Obywatele w absolutnej większości nie są samobójcami i mają świadomość otaczającego świata. Rozumiem jest zima, musi być zimno, musi też padać śnieg, ale nie zwalnia to władze samorządowe od zapewnienia warunków życiowych dla obywateli, którzy w rózny sposób łożą na utrzymanie tej, że władzy. Stan drug w mieście i powiecie jest fatalny, w większości drogi te nie nadają się do eksploatacji, a mimo to ludzie nimi jak codzień jeżdzą do szkoły, pracy, w interesach i innych istotnych lub mniej sprawunkach. Oczywiście w obecnym stanie korzystanie z takich dróg wiąże się z ryzykiem wypadków i kolizji. Dbałość o życie i zdrowie obywateli jest Państwa i samorządu kluczowym zadaniem. Związku z tym oprócz gorących próźb o bezpieczną jadzę również apelujcie do władz o odśnierzanie. Pozdrawiam, Wasz obywatel.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl