25.02.2019, 10:07 | czytano: 1581

Radni w komplecie, ale nie wszędzie

Fot. Piotr Kuczaj
Nowo wybrany radny Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju Jacek Latawiec odebrał zaświadczenie o wyborze na radnego. Radny z Rdzawki wygrał wybory uzupełniające, zastępując w radzie burmistrza Leszka Świdra. Podobna sytuacja miała miejsce w Bukowinie Tatrzańskiej, a także w Białym Dunajcu, gdzie jednak nadal brakuje jednego radnego.
Leszek Świder zrzekł się mandatu radnego po tym, jak wygrał wybory na burmistrza. Wybory uzupełniające w okręgu Rdzawka wygrał Jacek Latawiec, jego stronnik. Również w gminie Bukowina Tatrzańska Komisarz Wyborczy w Nowym Sączu ogłosił wybory uzupełniające. Wolne miejsce w radzie zwolniła Maria Kuruc z Białki Tatrzańskiej, która zrzekła się mandatu, gdy wójt Andrzej Pietrzyk powołał ją na swojego zastępców. Wybory miały odbyć się 10 marca, ale w związku z tym, że zgłosił się tylko jeden kandydat, wybory odwołano, a mandat radnego powierzono jedynej kandydatce na to stanowisko - Małgorzacie Marek.
W gminie Biały Dunajec mandatu radnego zrzekła się Aniela Marciniak. Rada gminy nadal obraduje jednak w 14-osobowym składzie, bo ogłoszone na 10 marca wybory uzupełniające w Białym Dunajcu nie odbędą się, gdyż nie zgłosił się żaden kandydat. Wybory mają być powtórzone w jeszcze w tym roku.

r/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl