09.03.2019, 13:00 | czytano: 5345

Burmistrz bierze się za szpital. Będzie audyt

RABKA-ZDRÓJ: Burmistrz Leszek Świder odwołał dotychczasową i powołał nowa Radę Nadzorczą Szpitala Miejskiego. Powodem zmian była decyzja starej rady, który poparła - mimo odmiennego zdania burmistrza - program naprawczy przygotowany przez prezes szpitala Małgorzatę Skwarek.
Burmistrz od początku objęcia rządów nie ukrywał, że poprawa sytuacji finansowej w szpitalu jest jednym z jego priorytetów. Placówka ma długi m.in. wobec miasta. Szpital pożyczył milion złotych i nie ma z czego oddać tych pieniędzy. Leszek Świder zobowiązał prezes szpitala Małgorzatę Skwarek do przygotowania programu naprawczego, ale gdy się z nim zapoznał, by niezadowolony. - Według mnie, nie tak on powinien wyglądać - stwierdził. Mimo to poprzednia Rada Nadzorcza zatwierdziła program. Różnica zdań spowodowała, że burmistrz pożegnał się z Radą Nadzorczą powołaną przez jego poprzedniczkę Ewę Przybyło. Do nowej powołał Jarosława Wieszołka, który został przewodniczącym, Witolda Latuska (zastępca) i Przemysława Krawczyka (sekretarz). Nowi członkowie zdecydowali o przeprowadzeniu audytu w lecznicy.
"W celu rzetelnego przedstawienia Burmistrzowi Rabki-Zdroju i Radzie Miejskiej w Rabce-Zdroju informacji na temat rzeczywistej kondycji finansowej Spółki, po uzyskaniu zgody Zarządu, Rada Nadzorcza rozpoczęła procedurę wyboru firmy audytorskiej do przeprowadzenia sprawozdania finansowego za 2018 rok. Przyjęto również plan pracy do końca czerwca 2019 r., który oprócz pogłębionej analizy struktury organizacyjnej, finansowej i strategii rozwoju Spółki zakłada spotkania z kierownikami jednostek organizacyjnych Spółki oraz przedstawicielami zakładowych organizacji zawodowych. Efektem tych prac będzie przedstawienie kierunków działań naprawczych i rozwoju Spółki w celu dalszego kontynuowania działalności leczniczej" - poinformowała Rada Nadzorcza Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju w piątkowym komunikacie.

r/
zobacz także
komentarze
Do Staszek Alcatraz10.03.2019, 13:57
Dokładnie . W czasach Dr Wiesława Białego szpital był rozbudowywany i zarządzany tak że coś znaczył w naszych stronach . A dziś to obraz nędzy i rozpaczy z większym naciskiem na pierwsze ./.../ Brawo Panie Burmistrzu , czas na zmiany w szpitalu od samej góry bo to teraz dramat w trzech aktach
bronislaw bul09.03.2019, 21:40
Niech się bierze bo po czterech dniach z zapaleniem pluc wypisują w stanie ogólno dobrym ???? ( jaki to stan ) ? a ludzie umierają w domu po dwoch dniach
Staszek Alcatraz09.03.2019, 19:00
W końcu ktoś się za ten szpital wziął. Ostatnio było w nim dobrze za śp. dyrektora Wiesława Białego . Potem z każdym kolejnym wyborem było już tylko gorzej . A ostatnia Pani Dyrektor moim zdaniem minęła się z powołaniem . Bo szpital ma ogromny potencjał , ale potrzeba jeszcze skutecznych ludzi. Brawo Panie Burmistrzu !
niechma09.03.2019, 18:48
A w Nowym Targu?
k09.03.2019, 13:06
No i dobrze.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl