14.03.2019, 14:06 | czytano: 7131

25 lat więzienia dla byłego dziennikarza za zabójstwo żony

Taki wyrok usłyszał 52-letni Paweł W., były dziennikarz sportowy podhalańskiego tygodnika, który w październiku 2017 w Niepołomicach zabił swoją żonę Paulę. Kobieta pochodziła z Orawy. Wyrok zapadł dziś przed Sądem Okręgowym w Krakowie.
Na Podhalu Paweł W. był dziennikarzem sportowym lokalnej gazety. Wcześniej pracował m.in. jako rzecznik Legii Warszawa. Do tragedii doszło pod koniec października 2017 r. w Niepołomicach. 50-letni wówczas mężczyzna sam zadzwonił na policję i powiedział, że zabił żonę. W domu znaleziono zwłoki 30-letniej kobiety z licznymi ranami zadanymi ostrym narzędziem. Mężczyzna był trzeźwy, przewieziono go na przesłuchanie, podczas którego wyjaśnił, że nie miał zamiaru zabójstwa i motywem jego działania była zazdrość.
Prokuratura oskarżyła Pawła W., że działając z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia swojej żony, stosował wobec niej przemoc fizyczną i zadawał po całym ciele ciosy nożem i twardym narzędziem. W wyniku kilkunastu ran - w tym twarzy, szyi i klatki piersiowej, kobieta zmarła z wykrwawienia.

W chwili zabójstwa w domu znajdowało się siedmiomiesięczne dziecko, które zostało oddane pod opiekę dziadków. Pod ich opiekę trafiła także 9-letnia dziewczynka, przebywająca w czasie tragedii w szkole.

r/
zobacz także
komentarze
Monika co ma cyce jak Donice14.03.2019, 19:18
druga 9 letnia córka ..... a nie dziewczynka ....
Zobacz pełną wersję podhale24.pl