18.03.2019, 16:03 | czytano: 9168

2 000 złotych nagrody za wskazanie osoby, która zostawiła na Niwie pojemniki ze żrącą substancją

Fot. Michał Adamowski
NOWY TARG. Taką nagrodę wyznaczył burmistrz Grzegorz Watycha. Miasto chce znaleźć osobę, która przyczyniła się do wypadku, do jakiego doszło w ub. środę. Ładując pojemniki nieznanego pochodzenia pracownik Zakładu Gospodarczego Zieleni i Rekreacji - oblał się kwasem.
Pracownicy zakładu zieleni sprzątali odpady znajdujące się na placu, na którym pozostawiane są odpady wielkogabarytowe. Były tam opony i różnej wielkości kanistry i beczki, 30-litrowe i kilka dużo większych, w większości puste. W kilku znajdowały się resztki nieznanych płynów. Podczas załadunku ich na kontener, z jednego z pojemników wylała się zawartość, oblewając pracownika ZGZiR. Okazało się, że była tu substancja kwasowa. Mężczyzna z poparzeniami twarzy i szyi został zabrany do szpitala. Przebywa w Krakowie. Ma m.in. uszkodzone oko.
Burmistrz Grzegorz Watycha ogłosił nagrodę w wysokości 2 000 zł za wskazanie sprawcy, który porzucił plastikowe pojemniki na os. Niwa.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat okoliczności powstania powyższego „dzikiego wysypiska” proszone są o kontakt z Dariuszem Jabcoń, naczelnikiem Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Nowym Targu pod tel. 18 26 11 290 lub z Komendą Powiatową Policji w Nowym Targu.

oprac. r/
zobacz także
komentarze
yk20.03.2019, 15:43
Czemu tu nie napiszecie czyje to było podobno wszyscy wiedzą .

A z drugiej strony ten kto to zostawił - nie wiem życzyć mu tego samego za to że nie używa mózgu?
Mam nadzieje że nie śpisz po nocach !!!
?!20.03.2019, 08:42
...że niby Urząd Miasta z Burmistrzem nie ma rejestru zakładów kuśnierskich? ...że niby proboszcz nie zna nielegalnej działalności szaflikarzy? ..że niby Przewodniczący RM nie ma wiedzy jak długo te beczki tam leżały? ...że niby to pierwszy raz i przypadek? Śmiech na sali. Niech oni w końcu przestaną się kompromitować. Oj władzo, władzo żenua. Ja rozumiem, że teraz w modzie jest łgarstwo na potęgę, ale opamiętajcie się, bo Nowotarżanie nie są idiotami. Ta sprawa to nie tylko nielegalny pozostawienie niebezpiecznych substancji przez mieszkańca Niwy, ale przede wszystkim brak nadzoru nad odpowiednimi służbami miejskimi, zakresu ich pracy czy odpowiednich procedur. Jeden i drugi przypadek łączy jeden wniosek - brak poszanowania ludzi, środowiska i prawa.
Czytelnik19.03.2019, 11:18
Witam
Na niwie są zakłady kuśnierskie . To je należy sprawdzić .
Kwas jest potrzebny do garbowania skór .
Pozdrawiam
Pod dywanik19.03.2019, 09:59
Chyba karać panie burmistrzu a nie nagradzać, szczególnie że urząd był o tym fakcie podobno informowany przed zimą. Udzieliło się Nowemu Targowi publiczne rozdawnictwo pieniędzy,raczej wrócić do faktów sprzed pół roku io wyciągnąć konsekwencje.
prowda boli19.03.2019, 09:58
tematem jest zaniedbywanie obowiązkow,co cie tak ponieslo,nie wstarcy kaplica
Wszystko na serio19.03.2019, 09:25
Niektorzy, to tylko czekaja aby pod politykę sie podpiąć zazdrosni ludzie hahahahaha olewam takich,
Kwas poto żeby obalać kogoś nim ,naprzykład jakąś Panią pseudo biznesmen z niemieckiego auta, albo pozostałości po produkcji dopalaczy.
k19.03.2019, 09:16
Co to radny z Niwy o tym nie wiedział? Utknął by się na tych beczkach i by się nie zainteresował. Szkoda słów.
Prawdziwy Mieszkaniec Nowego Targu19.03.2019, 08:52
Do mieszkaniec Nowego Targu - czyś ty sie z ch.. na łby pozamieniał?
Cyt. " W 2010 roku wszedłem do nowotarskiego szpitala od strony parkingu. Patrzę na środku holu, w miejscu gdzie na ścianie jest podobizna Papieża, pali się znicz. Zadzwoniłem na tel. alarmowy i zgłosiłem fakt palenia się ognia otwartego w formie znicza" - no trzeba być jednak pie***, a co się ma tam palić Twoim zdaniem??? Sztuczny znicz? Nie kompromituj się człowieku, tylko pomódl o zdrówko *** Rzadko się tu udzielam, ale takie komentarze nie związane z tematem mnie gotują, pozdrawiam
wata19.03.2019, 07:42
Nielegalne składowisko niebezpiecznych odpadów istniało kilka miesięcy. Urząd posiadał informację. Właścicielem podrzuconych śmieci jest miasto czy burmistrz. Wystarczy ustalić na czyje polecenie składowisko likwidowali pracownicy Zieleni a nie powołane służby chemiczne PSP? A potem ogłosić wybory.
Tak z boku19.03.2019, 02:03
Do be salsa czy jak ta cie zwa,straż nie wykonywała zadan wynikajacych z zakresu obowiazków, dublowali sie z zadaniami dla policjantów, dziwne co robin dzielnicowi, do których naleza takie sprawy, do robots panowie policjanci,troche poweszyć *** a nie tylko rumcajsik,corno łowiecka inne na uboczu knajpki,pojemniki po kwashiorkor uzywanym do piklowania skór,a kto ? to najstarsi górole wiedza ,ale niezakapuja ,
Ogr18.03.2019, 23:47
spoko. jakbym wiedział to bym powiedział i dwa kółka zgarnął. szkoda chłopa.
obserwator18.03.2019, 21:58
ciekawe komu jest potrzeby w nowym targu kwas i do czego
besala18.03.2019, 21:35
Kolejna kompromitacja burmistrza Watychy i jego urzędników. Jeżeli jest prawdą, że o tym nielegalnym składowisku informowano władze miasta wcześniej i nie było żadnej reakcji, to wyznaczanie nagrody w tym momencie jest asekuracją UM. Po raz kolejny burmistrz Watycha przekonuje się, że jego największym głupstwem była likwidacja Straży Miejskiej, do której obowiązków należało między innymi rozwiązywanie problemów z nielegalnymi wysypiskami. Ale tych nielogicznych i szkodliwych dla miasta decyzji burmistrz Watycha podjął już tyle, że trudno wskazać te najbardziej szkodliwe. Kurniki na rynku, sprzedaż i odkupowanie terenów byłej miejskiej pływalni... stawianie, usuwanie i ponowne stawianie pomnika.... To tylko te najdziwniejsze decyzje Watychy Grzegorza, burmistrza Nowego Targu.
mieszkaniec Nowego Targu18.03.2019, 20:17
W 2010 roku wszedłem do nowotarskiego szpitala od strony parkingu. Patrzę na środku holu, w miejscu gdzie na ścianie jest podobizna Papieża, pali się znicz. Zadzwoniłem na tel. alarmowy i zgłosiłem fakt palenia się ognia otwartego w formie znicza. Ciekawy był odzew oficera dyżurnego. Nakazał mi abym się zwrócił do służby w szpitalu. Zadzwoniłem z myślą że jest to dawny" bechapowiec"(dla młodszych czytelników -Bezpieczeństwo i Higiena Pracy). Pan który odebrał mój telefon powiedział że nie ma takiego stanowiska. On natomiast pełnił jakąś rolę ale nie związaną z pożarnictwem. Czyli pupa blada. Moloch z setkami chorych ale co to kogo obchodzi. A więc Panie Brygadierze do czego są Wam potrzebne te czerwone Toyoty w OSP? Kiedy byliście na kontroli przeciw pożarowej w szpitalu ostatnio? Na skupie złomu, na wysypisku śmieci i w innych placówkach użyteczności publicznej? Ta sprawa do was należy. Trzeba zapobiegać a nie dogaszać. Co na to Pan Dyrektor Wierzba. Może zechce na łamach Podhale24.pl podzielić się informacją na temat stanu przeciw pożarowego szpitala.
Mieszkaniec18.03.2019, 20:01
Miesiac temu sasiad zglosiles na policje wysypywanie odpadow budowlanych w Harklowej na Dzialke przy potoku (puszki po farbach, piankach itp.) i oczywiscie groz, ale to spoko. Po pojawieniu sie na miejscu policja stwierdzila ze to jest wszystko dozwolone. Ciekawe czy tam nie ma substancji zracych! Smiech na sali.
pytacz18.03.2019, 19:23
A ZGZiR to podlega nadzorowi, któremu z burmistrzów: p. Watysze, p. Wojtaszkowi czy p. Stegowej? Lub, kto z nich poczuwa się do odpowiedzialności za ten wypadek? Ciekawe czy będą bronić nowego dyrektora Wielkiewicza, czy cała wina spadnie na niego? A co na to przewodniczący RM p. Luberda? Cichosza...
popieram18.03.2019, 18:39
zaczynają się żenujące komentarze, czyli można podrzucać substancje zagrażające życiu i zdrowiu ludzi, wystarczy tylko to zgłosić odpowiednim służbom, które na swój koszt, czyli koszt uczciwych mieszkańców mają je jak najszybciej usunąć tak? postawa godna pożałowania, mam nadzieję, że jednak większość mieszkańców Niwy to ludzie uczciwi i pomogą wskazać sprawcę, który powinien pokryć koszty akcji i wypłacić zadośćuczynienie poszkodowanemu pracownikowi, precz z oszustami
mieszkaniec Nowego Targu18.03.2019, 18:10
Ile? Dwadzieścia tysięcy złotych kary dla Burmistrza za taki jeden punkt nielegalnego zbioru śmieci w miejscu publicznym. Czyli że nie potrzebne śmietnisko przy ulicy Jana Pawła? Co może łaskę zrobi że przyjmie śmieci z miasta? Pamiętacie zbiórkę śmieci w Zakopanem? Wzdłuż chodników leżały masy opon, mebli różnych materiałów łatwopalnych. Obok samochody przejeżdżające z rozgrzanymi silnikami a pomiędzy tym wszystkim ludzie przechodzący. Urzędnicy od siedmiu boleści razem z radnymi. Wami i tu w Nowym Targu i w Zakopanem powinien zająć się prokurator z urzędu . Gdzie ustawa przeciwpożarowa. Strażacy zawodowi są szkoleni w Krakowie zdają egzaminy. Dlaczego mam płacić za ich wyszkolenie i utrzymanie PSP i OSP jak ich to nie obchodzi. W przypadku Niwy powinien zostać nałożony mandat karny przez straż na kierownika w urzędzie który się tym zajmuje. Skoro ogłosił zbiórkę powinien był tego dopilnować. A co na to Pan Przewodniczący Rady Miasta? Wcześniej też był Pan Radnym. A po prawej za stołem siedzi strażak też Radny. Na co mi jest potrzebny sołtys dzielnicy skoro jego to nie obchodzi.
k18.03.2019, 16:56
Jak to beczki leżały od kilku miesięcy? I KOMU było to zgłaszane? Jak to prawda że ktoś zignorował zgłoszenia to prokurator się kłania jak nic. Teraz biedny poparzony strażak cierpi a takie rany to się goja miesiącami .
strzała18.03.2019, 16:38
To się chyba nazywa ucieczka do przodu. Cała nasza władza. Teraz nagroda? Chyba kara, dla osób winnych zaniedbań! Ale jakoś trzeba będzie to zamieść pod dywan. Na pewno pomoże burmistrzowi NTvK.
zbulwersowana18.03.2019, 16:35
A po co mamy ekopatrol? Do jakichś szczególnych zadań znanych tylko burmistrzowi? Wstydziliby się, przecież beczki leżały tam podobno od kilka miesięcy i nie było żadnej reakcji ze strony ani UM, ani zamieszkujących tam radnych.
Andzia18.03.2019, 16:14
A ja bym proponowała żeby tą nagrodę wypłaciły ze swojego prywatnego konta ludzie którym ta sprawa była ponoć zgłaszana przed zimą.
NOKIA NOT18.03.2019, 16:13
Policyjne państwo, policja sobie nie daje rady i prosi ludzi o pomoc hahahahahahah, 50tys i sam się przyznam ahhahaha
Zobacz pełną wersję podhale24.pl