22.03.2019, 11:00 | czytano: 5387

Minister Patryk Jaki z dwudniową kampanią wyborczą na Podhalu

Fot. Materiały prasowe
Zaledwie kilka dni temu Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło nazwiska kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego, a już w przyszłym tygodniu na Podhale przyjedzie się zaprezentować "trójka" na liście PiS.
Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja. Mieszkańcy powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego będą głosować na kandydatów z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego. Pierwsi z kampanią wyborczą ruszyli przedstawiciele PiS. W przyszłym tygodniu na Podhale przyjedzie Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości i były kandydat na prezydenta Warszawy. Zajmuje on trzecie miejsce na liście wyborczej partii Jarosława Kaczyńskiego. Przypomnijmy, iż "jedynką" w naszym okręgu jest Beata Szydło, a "dwójką" Ryszard Legutko.
Minister Jaki na Podhalu spędzi dwa dni. W środę 27 marca Od godz. 8 rano rozpocznie spotkania uliczne z wyborcami w Białce Tatrzańskiej i co kilkadziesiąt minut będzie odwiedzał kolejne wsie - Czarną Górę, Jurgów, Bukowinę Tatrzańską, Ząb, potem pojedzie do Zakopanego, gdzie będzie można go spotkać około godz. 12.40, a następnie ruszy do Białego Dunajca i Szaflar. O godz. 17 w siedzibie szkoły muzycznej w Nowym Targu i o godz. 19.00 w Hotelu Stamary w Zakopanem odbędą się otwarte spotkanie z nim.

Drugiego dnia, w czwartek, Patryk Jaki o godz. 8 ruszy na ulice Nowego Targu, a po południu odwiedzi Rabę Wyżną i Spytkowice. Na koniec, o godz. 17.00, spotka się z wyborcami w kawiarni Zdrojowa w Rabce-Zdroju, skąd uda się w do Myślenic.r/
komentarze
k26.03.2019, 17:20
Dlaczego ten /wychwalany przez niektórych minister/ nie startuje ze swojego okręgu ? Może jest uzasadniona obawa jakoby w pamięci krajanów bardziej kojarzy się z dresem niż z garniturkiem? A stadion to nie Bruksela.
Uczeń26.03.2019, 10:41
Są na Podhalu tacy trolle co namawiają do fałszywych zeznań a potem piszą w Internecie że ofiarą kłamie
Mieszkaniec Podhala26.03.2019, 08:06
Jeden z lepszych ministrów a Warszawa Go nie chciała. Dziwne.
Taki25.03.2019, 19:42
Wybierasz się ja tak ale nie poto by słychać Jakiego ale po to by zobaczyć kto przyszedł bo tych ludzi muszę unikać w życiu codziennym ament.
Uczeń25.03.2019, 12:39
Niech zrobi z tym układem zamkniętym porządek
Smok24.03.2019, 18:18
:)
takitam.24.03.2019, 15:55
jaki, no wlasnie - jaki?
LEX24.03.2019, 09:25
Uważam że to dobry kandydat . Bezkompromisowy i potrafi powiedzieć prawdę wprost .Co nie jest popularne. Nawet Sądy nie wiedzą ile Mu zawdzięczają .Wreszcie mogą zmienić swoje praktyki ,kolesiostwo i serwilizm .Mogą być niezależni .TYLKO CZY CHCĄ ?
pustak24.03.2019, 06:52
@ Za Słaby:
Nie nazywaj pogardliwie Unii Europejskiej, bo po pierwsze dużo jej zawdzięczamy (dobrego i złego, ale to złe często nie było intencją urzędników UE), a po drugie tak szybko ona się nie rozpadnie, a po trzecie i najważniejsze, na jej zgliszczach może w Europie powstać coś znacznie, znacznie gorszego. Ta Twoja Konfederacja jak tylko przeskoczyłaby próg 15 procent w sondażach, natychmiast zaczęłaby walczyć o ustanowienie instytucji króla w Polsce, bo to są monarchiści, z którego to powodu dobrego wyniku raczej nie uzyska.
Jednomandatowe okręgi same w sobie nic nie pomogą jeśli ludzie nie zmienią swoich zapatrywań na zasadę demokracji, czyli że to my demos rządzimy, a oni są li tylko wykonawcami woli suwerena, czyli naszej; mamy to zapisane w Konstytucji, wystarczy że ludzie zaczną to od rządzących egzekwować to nie trzeba jednomandatowych okręgów.
Do Maniek23.03.2019, 21:20
Pieprzysz jakbyś już był absolwentem tej szkoły XXI wieku (z całym szacunkiem dla odmienności poglądów kolegi :)).
Za słaby23.03.2019, 21:16
Tacy jak pan minister Jaki mają zostać w kraju i toczyć wojnę z sobie podobnymi Schetynami i jego spółką. To ich świat. To oni razem tak Polskę nam urządzili. Jedni pozwalali nas okradać na miliardy i mówili: Polacy nic się nie stało. Kolejni wstrzymali częściowo złodziejstwo, oddali nam trochę naszych, przez nas wypracowanych pieniędzy, i każą się wielbić i i znowu dozgonnie wybierać. Nie byłoby problemu z nimi wszystkimi gdyby były jednomandatowe okręgi wyborcze. Pierwsi sekretarze zatwierdzający kandydatów na posłów nie rządzili by wtedy Polską. Do tego trzeba dążyć. A póki co, to niech pan Jaki sprząta Polskę po swoich poprzednikach.
Do Jewropejskiego kibucu trzeba wysłać ludzi z KONFEDERACJI, takich jak: Braun, Korwin Mikke, Liroj, Winnicki i inni z tego ugrupowania. Tylko oni mogą powstrzymać to szaleństwo!
Smok23.03.2019, 16:24
Nieładnie tak Modi cenzurować nieprzychylne władzy komentarze, o ile z antypolakami to może, o tyle wytykanie słomianego zapału i włażenie żydostwu do tyłka to przecież w granicach wolności słowa i nawet misji mediów.

Wszystko opiera się na formie. Krytykuj Smoku do upojenia, ale używaj do tego słów, które nie są obraźliwe. Wtedy nie tknę palcem Twojego wpisu... Moderator.
leming doskonały23.03.2019, 12:39
" Patryk Jaki, kandydat na prezydenta Warszawy z Opola, będzie startował do Europarlamentu w Krakowie jako przedstawiciel Kielc. Czego nie rozumiecie.???"
baciok@23.03.2019, 10:58
Taka naszła mnie refleksja
Czy zobaczę na zdjęciach Wybranych Wójtów z Podhala którzy płaszczyli się przed PiSem przed wyborami a jeszcze w kilku poprzednich wyborach startowali z list PO(jawnie lub poprzez swoje satelickie ugrupowanie)
Straciłem szacunek do 1 osoby(jak można pewne rzeczy robić dla władzy i kasy) i 2 osoby(pójdzie z każda władzą byle być wybranym).
W pamięci ludzkiej i w Internecie nic nie ginie.
Jacek23.03.2019, 09:16
koniec z PiS na nich nie będę głosował
pustak23.03.2019, 08:59
@ młoda czytelniczka:
Poczekaj jeszcze trochę z ocenianiem obecnych ministrów. To czy on był/jest dobry czy wręcz przeciwnie to się dopiero w przyszłości okaże. Dzisiaj wiele aspektów jego działalności jest przed nami zakryte. Dla przykłądu dopiero dzisiaj poznajemy całą prawdę o rządach Gierka, np. o tym jak ówczesny prezydent Francji pod pretekstem że świetnie mu się rozmawia z górnikem Gierkiem, nagle zapałał do niego wielką sympatią i godzinami z nim rozmawiał sam na sam po francusku, ale nie temu że Gierek miał takie wspaniałe umiejętności językowe jak wówczas głosiła komunistyczna propaganda, tylko po to żeby namówić Gierka aby w imieniu całego narodu polskiego zaciągnął we francuskich bankach miliardy długów, co też Gierek zrobił. Ale oficjalna propaganda głosiła że prezydent Francji cieszy się gdy może podszlifować swój francuski w rozmowie z Gierkiem. Prawda dopiero parę lat temu wyszła na jaw. I tak samo tutaj: może i ten Jaki jest faktycznie wspaniały, ale zaczekaj trochę.
nowotarżanin23.03.2019, 08:06
pan Jaki niech przypilnuje swoich interesów w Opolu a od Podhala WARA chyba że nasz ciemny lud to kupi
Jola23.03.2019, 06:20
Zaś wójt Szaflar będzie robił sobie z Jakim zdjęcia. Obaj zdążają po trupach do celu, choćby cel był beznadziejny. Dzielą, rządzą itd., bo to się im należy. Nie jest pan fotogeniczny.
Ale sukces22.03.2019, 23:32
27:1
Zocha22.03.2019, 23:07
To już w ministerstwie nie ma czego zepsuć? Mam nadzieję, że wziął sobie urlop bezpłatny, zapłacił ze swoich pieniędzy za hotel, przyjechał swoim samochodem, zatankował za swoje pieniądze. A nie naciąga nas podatników by ew. zarabiać krocie w Brukseli
pustak22.03.2019, 22:39
@ Qaz:
Osobiście to ja bym tak w ciemno i z miejsca nie dał swojego głosu nikomu. Tym bardziej że nie wiemy jeszcze jacy będą inni kandydaci z innych partii i ugrupowań.
młoda czytelniczka22.03.2019, 22:36
Super Facet jeden z lepszych ministrów ma mój głos.
Qaz22.03.2019, 22:03
Stary baca , zajmij się starymi capami.
Jaki masz mój głos , powinien mieć jedynkę.
Jadzia22.03.2019, 19:26
Zapowiada się bardzo dobrze jako uczciwy polityk ,a i mafię reprywatyzacyjną rozkłada na łopatki i za kratki.Takich ludzi trzeba nam w kraju a nie w Brukseli .
pustak22.03.2019, 19:08
To są kandydaci przywiezieni w teczce z Warszawy. Może inne partie prawicowe, patriotyczne i centrowe bardziej uszanują nas mieszkańców i podobnie w teczce swoich kandydatów do nas wysyłać nie będą. My będzeimy dawać tym ludziom swój głos - hello, może by się tak ktoś w Warszawie zapytał nas o zdanie na kogo my chcemy głosować. Nie tylko w Warszawie są wykształceni, mądrzy i kompetentni ludzie.
zeb22.03.2019, 18:53
Z pewnością część mieszkańców Oś Topolowego go zrozumie. Ale mam nadzieje, że każdy normalny gadzio NIE!
baciok@22.03.2019, 18:33
Do nick stary baca i nick młody juhas
Kupcie wypitke i przepitke na wieczór dla zdrowotności.
Ja już przestałem oglądać wszystkie telewizje TVPPiS , TVN, Polsat.
Dla każdej władzy Ja i Wy jesteśmy od roboty , nie myślenia.
Maniek22.03.2019, 18:00
Poglądy, oportunizm polityczny, służalczość wobec prezesa i partii oraz dotychczasowe widowiskowe porażki sprawiają, że pan Jaki nigdy nie będzie moim kandydatem, ale skoro ma bezmyślnych wyznawców, to niechże na niego głosują. Jaki kraj tacy politycy. Ktoś tam pisze poniżej że przegrał wybory bo Warszawiacy wolą LGBT. Myślę jednak że przegrał bo nie chcą kolejnego byle jakiego czlowieka podporządkowanego kryształowemu prezesowi na ważnym dla kraju stanowisku. A co do LGBT, to ja nikomu do łóżka nie zaglądam i jeśli LGBT to był argument za Trzaskowskim, to i dobrze, bo każdemu należy się szacunek, każdy ma prawo żyć i realizować swoje potrzeby, także kiedy są odmienne od potrzeb i poglądów prawicowych i kościelnych radykałów, tak długo jak pozostają w zgodzie z prawem. Uważam też - pamiętając przypadki nastolatków LGBT zaszczutych i popełniających samobójstwa - że przygotowanie dzieci do tolerowania odmienności powinno być obowiązkiem cywilizowanej szkoły w XXI w.
Dżejk22.03.2019, 17:40
@karolina - jeden z najlepszych? Przepraszam w czym? Wiceminister sprawiedliwości - reforma sądownictwa w trybunale UE, zmiana ustawy o IPN - porażka dyplomatyczna na skalę światową, kandydatura na prezydenta Wa-wy - sromotna przegrana, komisja reprywatyzacyjna - po wyborach przestała istnieć, osiągnięcia bardzo skromne, zarzut prowadzenia agencji towarzyskiej przeciwko Kropiwnickiemu - przegrana w sądzie, lukratywne stanowiska w Opolu obsadzone przez kolesi jakiego - lista w artykule Newsweeka. No jak dla mnie człowiek nieetyczny i nieprofesjonalny, ale widać mamy rozbieżne kryteria.
jasnowidz22.03.2019, 17:30
Te oczka wszystko mówią! Ha ha ha!
...22.03.2019, 16:39
PIS w ogóle nie powinien wystawiać list do UE. Szydło wysyłać do UE to tak jakby przefarbować lisa i udawać że robi za kangura . Zapomniała co nawywijała w Brukseli ?
stary baca22.03.2019, 16:11
młody juhas - zgloś sie do Putina on czeka na takich jak ty
młody juhas22.03.2019, 15:19
Baca zajmij się lepiej widłami i gn.... ,bo idzie wiosna,a politykę zostaw innym.
karol22.03.2019, 14:54
Jaka ta UE była byle jaka i zdegenerowana, a teraz Jaki nerwowo przebiera *** nóżkami ,żeby się dorwać do tych jakże obmierzłych euro. Już mu jakoś nie śmierdzą, czy jak?
Berta22.03.2019, 14:41
Polityczne roberciki, a jakie mundre.
Pola22.03.2019, 14:41
A ja zagłosuję na Jakiego
do Robert22.03.2019, 14:34
Jaki stracił zainteresowanie reprywatyzacją w momencie jak przegrał z Trzaskowskim wybory . Paliwo wyborcze przestało być politycznie opłacalne. PIS to stan umysłu. Zal mi ciebie.
karolina22.03.2019, 14:25
Brawo. świetnie, jeden z najlepszych polityków! Szkoda, że nie został prezydentem W-wy.. no ale Warszawiacy wolą LGBT itp.... współczuję
misiek22.03.2019, 14:20
Masakra ,jak widze takiegi typa to niedobrze mi się robi. Facet nie nadaje sie do niczego.
pis porażka22.03.2019, 14:14
Ukrainiec w Polsce nie będzie pracował za 3000zł, bo mu mało. A Polakowi staż za 1000 i ma starczyc . Rolnik polskich jabłek w Polsce nie sprzeda, bo zalewają nas jabłka Ukrainskie.Co z tego że jest 500plus jak wszystko szalenie drożeje. Jedzenie, benzyna, prąd. W sądach sprawy się ciągna latami. Panie w banku narodwym dostają 50 tys na miesiąc a chorzy na raka jak nie użebrają na własną rękę na leczenie to mogą zdychać. Na okuliste czeka sie 10 miesięcy. Podatki w górę. Pan Jaki z księżyca spadł. chyba myśli że ludzie na Podhalu zawsze głosuja na pis to mozna iim oczy mydlić. Pis wpuścił miliony imigrantów. Samych Ukraincow jest ze 3 miliony. Biorą zasiłki, mieszkania, wszytko. A ty Polaku nieboraku masz zdychać za 1500 na cztery osoby we własnej ojczyźznie. ile kosztuje ta wycieczka po kraju llimuzyną? kto za to płaci? Pis jedna mafie zlikwiduje, a co zaoszczedzi wyda na kupno jabłek z Ukrainy..
Mi ki22.03.2019, 14:14
Pielgrzymka do miejsc świętych czy co?
stary baca22.03.2019, 14:05
Nie chcemy jakis jakich na podhalu, warszawiacy go przepędzili , bardzo marny polityk, i my górale go przepędzimy
pol22.03.2019, 13:55
Jaki jest dobrym politykiem ale głosuję na p.Legutko.Mądry i uczciwy facet ,znający języki i od lat broni Polskę w Brukseli (od rudego też).
budowniczy22.03.2019, 13:46
Będę może mi dadzą pieniądze na remont Moku
antyPISdu22.03.2019, 13:16
Taki z niego minister jak z Ziobry prawnik...
more22.03.2019, 12:32
"w czwartek, Patryk Jaki o godz. 8 ruszy na ulice Nowego Targu".
8.10 spotkanie na os. Topolowym. Zapraszamy
rentgen*22.03.2019, 12:14
Wojcie Saflor- p Szkaradzinski:
Pora zwozic snieg i robic balwana bo minister przyjezdza
służbista22.03.2019, 12:12
Na ten czas minister Jaki wziął urlop i własny samochód czy kasę ministerialną przytula i wozi się za publiczne pieniądze?
Losiek22.03.2019, 11:30
Patryk Jaki. Spadochroniarz z Opola co chciał być prezydentem Warszawy, a teraz będzie Europosłem z Krakowa. Idź chłopie tam skąd przybyłeś i nie wciskaj nam kitu. Mamy tu swoich ludzi i na swoich zagłosujemy! Polityk, co nawet we własnym okręgu go nie chcą.
Nina22.03.2019, 11:10
A Krościenko i Szczawnicę pozostawia dla Hamerskiego i Paluch ?
baciok@22.03.2019, 11:07
Kult
Po co wolność - tekst piosenki

Wolność. Po co wam wolność?
Macie przecież telewizję
Wolność. Po co wam wolność?
Macie przecież Interwizję, Eurowizję
Wolność. Po co wam wolność?
Macie przecież tyle pieniędzy
Wolność. Po co wam wolność?
I będziecie ich mieć coraz więcej
...............
...............
...............
Maszerujcie ramię w ramię
Ku słońcu świata naszego
Wszyscy położycie głowy
Za przewodniczącego
.................
.................
.................
Na tym świecie każdy jest zachłanny i pazerny
Na tym świecie każdy chce pieniądze i koncerny
Kilku frajerów rządzi świata tego polityką
Najpotężniejsi z nich myślą o władzy nad galaktyką
Co za fatalny świat
Przemówienia z dnia siódmego
Co za okropny świat
Roku bieżącego
Tyle mojego komentarza
Robert22.03.2019, 11:04
Jeden z najlepszych posłów. Pogromca mafii reprywatyzacyjnej. Takich ludzi nam potrzeba.
koza22.03.2019, 11:03
W szpitalu relikwie. A PIS u bram. Ja ............... Okupacja?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl