27.03.2019, 15:40 | czytano: 2952

Arkadiusz Mularczyk: Te wybory są o tyle ważne, że po raz pierwszy ten region ma szansę mieć europosła

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. - Nie jestem po raz pierwszy w Nowym Targu, ale to jest czas szczególny dla mnie, bo w ubiegłym tygodniu zostałem rekomendowany jako kandydat PiS do Parlamentu Europejskiego. To jest dla mnie bardzo ważna decyzja, ponieważ wiąże się z zaangażowaniem w kampanię wyborczą - mówił podczas swojej wizyty w Mieście poseł Arkadiusz Mularczyk.
- Bardzo dobrze znam Małopolskę południową - Podhale, Spisz, Pieniny, Sądecczyzna i Ziemia Limanowska. Jestem parlamentarzystą od czterech kadencji, więc dobrze znam problemy mieszkańców i tego regionu. Myślę, że te wybory są o tyle ważne, że po raz pierwszy nasz region ma szansę mieć europosła; osobę, która będzie reprezentowała region, ludzi i te wartości w Parlamencie Europejskim - w Brukseli i Strasburgu. Dzisiaj wiemy, że rozwiązanie problemów - przede wszystkim drogowych, czy komunikacyjnych wiąże się z pozyskiwaniem wielkich środków na rozwiązania infrastrukturalne. Bardzo ważne jest, byśmy mieli reprezentantów w Brukseli, którzy będą lobbowali za połączeniami drogowymi i kolejowymi, które będą przebiegały przez Małopolskę południową i łączyły nasz region z północną Polską i południem Europy. Dziś brakuje dobrych połączeń i drogowych, i kolejowych. Jesteśmy w trakcie realizacji projektów drogowych i kolejowych, ale na to są potrzebne środki finansowe, także z UE - mówi poseł.

- Warto pamiętać, że te wybory nie dotyczą jakichś spraw abstrakcyjnych, czy absurdalnych. One mogą mieć znaczenie dla nas i jakości naszego życia na przestrzeni kolejnych lat. To wybory ważne także dla naszej gospodarki. Widzimy, że wobec krajów członkowskich UE stosowane są różne standardy - inne dla krajów z rdzenia Unii i inne dla pozostałych. Te różnice w traktowaniu nie zawsze są zgodne z interesami gospodarczymi naszego kraju. Widzimy, że gdy nasze firmy mają możliwości zdobywania rynków europejskich - to się często wobec nich stosuje protekcjonizm, firmy są blokowane poprzez różnego rodzaju bariery biurokratyczne. Dlatego ważne jest, byśmy w Europie walczyli o równe standardy wobec obywateli naszego kraju, żeby Europa zrozumiała, iż te standardy mają być równe wobec wszystkich. To jest bardzo ważny element naszej polityki. UE ma olbrzymie oddziaływanie na nasze życie poprzez stosowanie przepisów unijnych prawa tworzonego w Parlamencie Europejskim. Prawie 70 procent przepisów gospodarczych tworzonych jest w PE i te przepisy nie mogą blokować polskiej gospodarki, ale dawać szanse rozwoju polskich firm - przekonuje polityk.


- Rzeczpospolita Polska jest jednym z największych krajów w UE, jeśli chodzi o obszar i o ludność, dlatego musimy walczyć o to, byśmy byli godnie reprezentowani i żebyśmy mieli wpływ na główne decyzje w Unii. Byśmy potrafili nasze dziedzictwo kulturowe, wartości, naszą historię i doświadczenie wnieść jako wielką wartość do dziedzictwa UE. Dzisiaj widzimy trendy odchodzenia od wartości tradycyjnych w Unii Europejskiej. W wielu krajach tworzone są nowe ideologie. Myślę, że rolą Polski jest w pewnym sensie także krzewienie naszej kultury i wartości w UE. Ważne jest także to, by na forum UE ubiegać się o wyrównanie wszystkich strat, jakie poniosła Polska w wyniku II wojny światowej. Od dłuższego czasu zajmuję się problematyką reparacji wojennych i odszkodowań (Arkadiusz Mularczyk w 2017 r. został przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu ds. Oszacowania Wysokości Odszkodowań Należnych Polsce Od Niemiec Za Szkody Wyrządzone W Trakcie II Wojny Światowej - przyp. red.). UE jest miejscem, gdzie możemy podnosić te kwestie i wskazywać, że nie może być takiej sytuacji, w której jesteśmy przyjaciółmi, rozmawiamy o przyszłości, o ważnych sprawach, o rozwoju, ale niestety zapominamy o przeszłości. Odszkodowania wojenne, sprawiedliwość dla ludzi - to jest niezwykle duża wartość, która musimy uporządkować w relacjach polsko-niemieckich. Myślę, że to pole działalności międzynarodowej jest szansą, by w pewien sposób zmusić, czy zmobilizować Niemcy, to tego, żeby sprawy w relacjach z Polską uregulowali. To są kluczowe elementy mojego programu dla naszego regionu, dla małopolski i Polski w Parlamencie Europejskim.

not. SPalka
zobacz także
komentarze
POmazańcy01.04.2019, 17:59
Miejscowa Koalicja Obciachu pluje jadem na konkurencję.
Nie bądź pustaku - pustakiem31.03.2019, 08:29
Hitler był naszprycowanym figurantem i robił to co mu kazali, właśnie masoni, wielcy ówczesnego świata. Robił to wszystko po to, aby dziś było dokładnie na odwrót. Dzisiaj geje atakują, pokazują swoje demoralizujące, obleśne zachowanie na ulicach. W Kopenhadze tworzą burdele dla zoofilów (prawo KONSTYTUCYJNE). Mniejszość żydowska rządzi Polską i narzuca nam ograniczenia które im odpowiadają. Polskie dzieci włącza się w aktywne obchodzenie świąt żydowskich (jak kilka dni temu w Tarnowie). A okradać można "legalnie" całe narody tworząc odpowiednie "prawo". Tak jest dzisiaj.
Sam zacznij myśleć! To, czym ty straszysz, stanie się wtedy gdy świat będzie globalny. Gdy zostaną zlikwidowane rządy państw narodowych, na które obywatele mają przecież wpływ. Co będzie gdy wybierzemy światowego "Hitlera"? Jak wyglądała by Europa gdyby obowiązujące w niej prawo pochodziło tylko z Brukseli?!
pustak30.03.2019, 11:35
@ woj:
Z tego co pamiętam z historii to Hitler zaczynał od tego że jego szturmówki tępiły gejów i masonów, a potem w miarę jak zyskiwał coraz więcej władzy i równocześnie zaczynało się robić coraz gorzej gospodarczo, to tylko rozszerzył atak z pojedynczych gejów na całe narodowości i grupy etniczne, a najchętniej te którym można było coś zrabować, np. największa eksterminacja Polaków za okupacji miała miejsce po miastach, gdyż wieś była mało atrakcyjna bo biedna. Myśl człowieku i nie dawaj się złowić na ten kit z LGBT. Oczywiście nauczycielom w szkołach nie wolno popularyzować tych rzeczy wśród młodzieży, tak samo jak nie wolno im popularyzować palenia czy alkoholu. Nie tylko nauczycielom zresztą, bo tak samo ekspedientka w sklepie odpowiada karnie jeśliby sprzedałą papierosy czy piwo nieletniemu.
LGBT to jest temat zastępczy, ale pokazuje on kierunek w jakim w razie kryzysu chcą poprowadzić Polkę nasi rządzący; nawet strach o tych rzeczach myśleć.
wojak30.03.2019, 07:24
Co za głupole zwalają winę na PIS za to co zrobiła PO. Jacy znawcy wypowiadają się o tym o czym nie mają pojęcia. Przecież w Nowym Targu nie rządzi PIS.
wojtek30.03.2019, 06:43
Aby Polska nie była spychana na margines, oraz zmuszana do tego co dobre jest dla Francji i Niemiec musi wygrać PIS jedynie oni mają odwagę forsować projekty dobre dla Polski.
woj30.03.2019, 06:40
PIS musi wygrać aby bronić nasze dzieci i rodziny. Aby w Polsce nie stało się to co w Warszawie. Żadnej edukacji dzieci o tym co to jest dobry, a co zły dotyk, ani o tym jak sobie zrobić dobrze. A to proponuje PO z Trzaskowskim podpisując deklarację LGBT w Warszawie mają nadzieję, że w całej Polsce uda im się to przeforsować. Żadne przywileje im się nie należą. Zamiast na takie deklaracje lepiej wydac pieniądze na coś na czym skorzystają wszyscy obywatele.
PIS wygra to pewne30.03.2019, 06:18
Wzrost gospodarczy jednym z najlepszych w Unii Europejskiej, deficyt budżetowy taki o jakim PO nawet nie marzyła, programy pro społeczne na których korzystają wszyscy Polacy, zwiększanie pensji minimalnej, obniżanie podatków, zwiększenie kwoty wolnej od podatku. I proszę powiedzieć komu to się nie podoba?
Tylko PIS30.03.2019, 06:12
Przeraża mnie głupota tych co krytykują PIS. Czyżby mieli aż tak krótką pamięć, że nie pamiętają o tym jak członkowie PO zmieniają zdanie, zdarza się że nawet tego samego dnia rano mówią co innego, a wieczorem co innego.
PO=Platforma Oszustów30.03.2019, 05:47
Tylko PIS będzie walczył o sprawy Polski i Polaków. Dotrzymują słowa i chociaż zdarzają się im wpadki to mają program i wiedzą o co walczyć.
PiS = wstyd29.03.2019, 19:45
Na Pis głos, to głos stracony. Będziecie dalej zapier... za 1500 zł lub stażować za 1000, a Francuz lżej pracuje za 3000 EURO, czyli 12 000 zł, i mówi że ma źle, bo może być przecież lepiej. A w PL ceny i tak wyższe niż w FR. *** Teraz głosujta, a potem plebsie mnie w d..ę pocałujta.Ot, taka postawa rządzocych. Podhalem trzeba się interesować cały rok, całą kadencję, a nie raz na 5 lat!
Jacek28.03.2019, 15:45
No nie myślałem,że w N.Targu tylu "tęczowych" Brawo - tylko PO nikt tyle nie da co obieca Grześiu a po wyborach zrobi "KU-KU". Skoro takie budzi w Was
obrzydzenie na to co daje PIS to przecież jest sposób - nie BRAć i będziecie mieli spokój a tak korzystacie z PIS-u i sumienie szarpie a wątroba gnije.
Waldek28.03.2019, 11:29
A co zrobił dla Podhala w czasie tych 4 swoich kadencji ?
aaa28.03.2019, 09:13
Nie dam się nabrać. Nie wierzę temu panu.
Z poważaniem,28.03.2019, 07:56
Panie pośle, przypominam o przeczytaniu książki i jej zwróceniu.
Marek28.03.2019, 07:43
Zagłosujecie na POdnóżki europejskie.
Zocha27.03.2019, 22:30
Przed wyborami przypomniał sobie o elektoracie i bzdury opowiadają. Panie Mularczyk skok na kasę z Brukseli?
hej27.03.2019, 22:19
Po komentarzach widać że podhale wsaje z kolan hej hej podhale
przegonić PiS z Podhala27.03.2019, 21:49
Robert - czemu pleciesz to co TVP PiS
pustak27.03.2019, 20:16
Przed wyborami mają usta pełne haseł o sensownych inwestycjach, a po wyborach idą do UE i jak lwy strasznie walczą o takie rzeczy jak np. muzeum drukarstwa dla Nowego Targu. Ale w tym absurdzie jest pewna, koszmarna co prawda, ale metoda: gdyby raz porobić te wszystkie potrzebne drogi, itd., to za 4 lata nie byłoby nic do obiecywania, poza tym zawsze dobrze (?) jest zadużyć pokolenia naszych wnuków i prawnuków nowymi giga kredytami, bo te po Gierku to albo już są spłacone albo bledną w porównaniu z obecną radosną twórczością kredytową obecnych elit. Na drukarnię gdy skończyła się era tekstu na papierze, na remont całymi latami dopieszczanego budynku gminnego, który jest w świetnym stanie, ma nawet klimatyzację, nowoczesne drzwi, okna, ogrzewanie bardzo drogimi nowoczesnymi piecykami akumulacyjnymi na grzałki kobaltowe w każdym pomieszczeniu. Ale nie, wszystko to trzeba teraz rozebrać, no bo są pieniądze z Unii do "załatwienia". A pan Mularczyk chciałby nam takie rzeczy w UE właśnie "załatwiać". A ja naiwnie myślałem że epoka "załatwiania" czegokolwiek, od papieru toaletowego w kiosku ruchu po talony na buty, telewizory, auta, itp., skończyła się raz na zawsze 4 czerwca 1989 roku.
Maryla27.03.2019, 18:12
Na mnie pan nie licz. Ja i moja rodzina nie oddamy głosu na PIS! Bajki to pan możesz opowiadać dzieciom na dobranoc.
sąsiad i ja27.03.2019, 18:01
PiS oszukał wszystkich. Nikt nie lubi być oszukiwany, a góral szczególnie. Wara od Podhala!
Polak naj... sortu27.03.2019, 18:00
A żona też była z nim?...spadaj, skąd przyszedłeś i nie kłam - w poprzednich wyborach poseł Siarka kandydował do europarlamentu...z wiadomym skutkiem
A my wierzymy27.03.2019, 17:46
No już wy to potraficie się poświęcić i wnieść swoją wielką wartość do UE,że hej.Właśnie to pokazujecie.
ja-nie27.03.2019, 16:19
*** z pis, które na flagę UE mówili że to ,,szmata'' maja śmiałość ubiegania się o miejsce w Parlamencie Europejskim, a zwłaszcza ta która dostała 27:1 , powinni skierować swe kroki na wschód / bo prezentują taką politykę / a nie na zachód.
Lalala27.03.2019, 16:18
Pan zna nasze problemy raz na cztery lata i niech każdy zostanie ze swoimi problemami,pan i jemu podobni w niczym nam nie pomogą.Pan i pana kolesie pomagają sobie zostawiając państwo totalnie rozjechane .Wam się poprostu należy.Panie Mularczyk, proszę nie przekonywać już przekonanych.
Oczekujący27.03.2019, 16:17
U nas w NT nie ma posła z miasta, sa tylko z prowincji. To samo do EP, pchaja sie inni nie nowotarżanie . Dalej miasto nie będzie miało swojego przedstawiciela , tylko obcych ... przyszywanych. Źle, że tak jest, bo miastowych nikt na szczytach państwowych nie reprezentuje, a ci rzekomi z NT to tylko przystawka...
Robert27.03.2019, 16:09
PiS to najwspanialsza partia od lat. Zrealizowali swoje obietnice i jeszcze ograniczyli dług. PO nic nie zrobiło tylko długi.
Emerytka27.03.2019, 16:09
Tak, teraz UE jest cacy, przedtem była "be". Ani mi ręka nie drgnie, nie zagłosuję na was za żadne pieniądze. Szkoda mi naszych dzieci i wnuków, bo to oni będą spłacać ich szczodrość i rozdawnictwo na lewo i prawo. Nie mam nic do pomocy socjalnej najsłabszym, lecz uważam, że działania te winny być przemyślane. Za to przecież płacą podatnicy, a nie prezes.
narodowiec27.03.2019, 16:04
A ten farbowany lis to co tutaj szuka , górale nie chca takich kłamców, prosze sie lansować w Sączu
Mintaj27.03.2019, 15:46
niech idzie tam skąd przyszedł i tak nam w niczym tu nie pomoże
Zobacz pełną wersję podhale24.pl