27.03.2019, 23:00 | czytano: 4540

Patryk Jaki: Musimy iść do wyborów i powiedzieć "stop". Będę w stanie bronić wartości, które wy podzielacie

zdj. Podhale24
NOWY TARG. Na otwarte spotkanie z ministrem Patrykiem Jakim przyszło kilkadziesiąt osób. Wizyta w Mieście była jednym z przystanków na mapie dwudniowej wizyty kandydata do PE. W Nowym Targu przywitano go oklaskami, uściskami, muzyką i oscypkiem. Nie obeszło się bez zamieszania. Jedna osoba próbowała zakłócić wystąpienie polityka.
Gościa wprowadził na scenę poseł Edward Siarka, który przypomniał, że Patryk Jaki odwiedził dziś m. in. Zakopane i Białkę Tatrzańską. - Dziękuję, że zechcieliście znaleźć chwilę, by spotkać się ze mną i porozmawiać. Możemy nawet ponarzekać. Ale porozmawiajmy o przyszłości Polski, Wybory do PE będą w tym roku wyjątkowo istotne, bo - bez zbędnego patosu powiem, że - rozegra się batalia o przyszłość naszego państwa. Często słyszycie "a co tam, wybory do PE", że niby nie mają znaczenia, że to sprawa uboczna. Tym razem jest inaczej. Jak powstawały zręby Unii Europejskiej, to ona opierała się na pewnym katalogu wartości. Pierwowzorem była Europejska Wspólnota Węgla i Stali. Opierała się ona na swobodnej wymianie wymianie gospodarczej. Następnie ta współpraca gospodarcza przerodziła się w swobodny przepływ kapitału ludzkiego - Strefa Schengen pozwoliła na swobodne podróżowanie - i to też wydawało się być "w porządku". Na początku UE była budowana na chrześcijańskich wartościach, na tym co w Europie najpiękniejsze, co pozwoliło Europie przetrwać w najtrudniejszych czasach. Gdy w 2004 roku szliśmy głosować w sprawie wejścia Polski do Unii, to taka ta Unia miała być: swoboda gospodarcza, przepływ towarów i usług, przemieszczanie się po Europie ludzi, szacunek do tego, że UE składa się z państw narodowych i to, co konstytuuje te państwa będzie szanowane, że decyzje które wy podejmujecie o tym jaka ma być Polska - będzie szanowane, że nasze suwerenne prawo będzie szanowane. A co się dzieje teraz? To idzie w kierunku odwrotnym. UE chce zabrać podmiotowość, suwerenność Polsce i stworzyć jedno państwo europejskie, chce by Polska praktycznie miała ograniczone prawo do samostanowienia i ponieważ my chcemy być w UE - musimy ponieść trud reformowania tej Unii, bo jeżeli nie - to nasze członkostwo w UE będzie to inaczej wyglądało, niż się przed laty umawialiśmy - mówił kandydat do Parlamentu Europejskiego.

Jaki wskazał, że obecnie 75 procent prawa obowiązującego w Polsce tworzy się w UE. - Przy UE zarejestrowanych jest ok. 25 tysięcy lobbystów. Tworzenie prawa w UE zaczęło się koncentrować na tym, by przeforsować jakieś rozwiązania dobre dla bardzo konkretnej grupy, często tworzące, czy budujące siłę dominującą Niemiec. Niestety jest tak, że eurokracja jest potężna, urzędnicy o gigantycznych zarobkach często pracują na to by udowodnić sens swojego istnienia i tworzą dziwaczne prawa - mówił i podał jako przykłady tego "na co sa wydawane nasze pieniądze" - przepisy unijne dotyczące uznania ślimaka za rybę ("stało się tak na skutek nacisków Paryża, który wymusił w ten sposób pieniądze na dopłaty, bo Unia dotuje hodowle ryb, a nie ślimaków" - tłumaczył), stwierdzenia, iż marchewka to owoc ("Portugalia to sobie załatwiła, bo chodziło o dofinansowanie, bowiem UE daje dodatkowe pieniądze tylko na dżemy, które wyrabia się z owoców"), określenia jaki dokładnie ma być banan, wypracowania instrukcji obsługi spłuczki toaletowej, czy instrukcji noszenia kaloszy, albo zakazu dmuchania balonów przez dzieci mające mniej niż 8 lat. - Niestety tego typu rzeczy powstaje coraz więcej, a one potem muszą być implementowane w Polsce. Za chwilę się okaże, że te urzędnicze decyzje mają ogromny wpływ na nasze życie, a wtedy będzie już za późno Dlatego ważne jest, by rozpocząć walkę w samej Brukseli - przekonywał polityk.

Mówił o mniejszościach seksualnych, o tym, że każde głosowanie w PE dotyczące LGTB - a było ich w tej kadencji ok. 250 - oznacza wydawanie pieniędzy na systemowe niszczenie instytucji rodziny. - Ta ideologia jest nam siłą narzucana. Musimy iść do wyborów i powiedzieć "stop". Polska musi bronić zasad i wartości. Sytuacja w Europie jest wyjątkowa i musimy o tym głośno mówić.

Była mowa o relokacji uchodźców, o bronieniu polskiej waluty, bronieniu polskich interesów na scenie międzynarodowej. Polityk zaapelował, by "się zmobilizować, iść do wyborów i zawalczyć o Polskę".


Nie obyło się bez małego zamieszania. W pierwszym rzędzie siedział mężczyzna, który machał rękami, krzyczał i domagał się mikrofonu, bo - jak wołał - chce zadać ministrowi pytanie. Patryk Jaki załagodził sytuację podając mężczyźnie mikrofon. Ten zapytał "co poseł z Opola może wiedzieć o problemach górali i Podhala". Nim poseł odpowiedział, mężczyzna nadal krzyczał i przerywał politykowi oraz innym osobom, chcącym zadać Jakiemu pytanie.

- Mnie pan może nie szanować, ale proszę uszanować innych ludzi na tej sali. Proszę się nie awanturować, każdy mam prawo zadać pytanie - apelował Patryk Jaki. - Na swoim spotkaniu może pan krzyczeć ile pan chce, ale teraz pan przeszkadza innym ludziom - kontynuował, bowiem krewki mężczyzna nie zamierzał odpuścić. Dopiero głośna propozycja jaka padła z sali: "uspokój się, bo tam zejdę do ciebie, chłopie" - poskutkowała.
W sumie pytań było kilkanaście. Pytano o podwyżki dla administracji sądowej, nagrywanie rozpraw, sprawy spadkowe aborcję, odbieranie dzieci rodzicom, dofinansowanie in vitro, eugenikę. Pojawiły się także problemy związane z prywatnymi sprawami sądowymi.


Odpowiadając na pytanie najgłośniejszego uczestnika spotkania, kandydat do PE powiedział: - Macie państwo świadomość, że to są wybory ogólnopolskie. Wybiera się przedstawicieli Polski do PE. Na naszej liście nie ma nikogo z Podhala, ale chcę prosić o państwa głosy w tych wyborach, bo wiem, że będę w stanie bronić wartości, które wy podzielacie. Mam jeszcze siłę, ale to zostawiam państwu pod rozwagę. Proszę o głos i o zaufanie - podsumował.

SPalka
zobacz także
komentarze
Głosujemy na PIS29.03.2019, 21:06
Musimy iść wszyscy na wybory bo kosmocioły na pewno pójdą
ludek29.03.2019, 19:17
Patryk Jaki jest jak wierzba .gdzie go wsadzisz tam sie przyjmie
do tej pory flaga Uni byla zlem dla pis teraz jest dobra
bedzie naprawiał Unie od srodka ,ponoc przed wyborami na prezydenta zrezygnował z czlonkostwa w PIS ,czyli juz nie reprezentuje tej parti ,o niesłyszałem zeby sie znowu zapisal
szanowni panstwo w ostatnim tygodniu i poprzednim nastąpila inwazja *** PISOWSKICH na Podhale
Duda sie spowiada w zakopanym
Jaki sprzedaje na jarmaku oscypki
Szydlo z babami z poronina w poscie imprezuje a radny im usługuje
Mularczyk sesje zalicza w bukowinie
Gowin w miescie medycyne promuje
A pierwszy Narciarz RP na Goryczkowej dzis szusuje
wczoraj Małe Ciche w popoludniwej porze z dawnym czlonkiem PO do fotek pozuje

szanowni panstwo czy niestac bylo nas na kandydata z podhala do europy zeby go wystawic .,nie podoba mi sie takie szukanie stanowisk jak owi mędrcy nawiedzajacy nasz podhalanski region .juz im malo posad jakie sprawuja malo im wladzy ,juz tu zrobili zamet
Ziutka28.03.2019, 20:52
PIS wygra tylko od nas zależy z jak dużą przewagą nad złodziejami naszego OFE
antypis-sp28.03.2019, 18:59
Popieram Bartka i Myślącego
Rada28.03.2019, 17:34
Popieram 'Piotra' i 'Wojtka'
hejże hej i trala la28.03.2019, 16:21
Brawo dla zespołu góralskiego za piękne powitanie.....hm,hm
avivat28.03.2019, 15:52
Życzę powodzenia Panie Ministrze! Jest Pan moim faworytem w wyborach w Małopolsce!
pol28.03.2019, 15:12
Szkoda,że mu nikt nie podpowiedział,jaki mamy wymiar sprawiedliwości na Podhalu.
ol28.03.2019, 15:11
W Opolu ze swoimi poglądami by nie przeszedł,bo oni wolą tęczowych i są za mniejszością niemiecką.Uczciwy i patriota nie ma co szukać na oploszczyżnie.
k28.03.2019, 14:50
Do wszystkich wyznawców PIS-u i Jakiego. Zapytajcie swojego Jakiego jak to było być w szeregach PO. Kolejny farbowany lis. Kiedyś PO -wiec. Teraz PIS-owiec. Obrotowy bardziej niż obrotny.
Geriatra28.03.2019, 14:39
Sporo jest takich kodofili a raczej nie sporo a paru starców pieniaczy
Dobrze że są dodają kolorytu kampanii.
Ale swoją drogą na takie zachowania i hejty tej samej osoby powinien być jakiś sposób.
Boli mylenie wolności słowa z ublizaniem człowiekowi.
Ale Pan Bóg jak chce kogoś ukarać. To mu rozum odbiera.
o28.03.2019, 13:39
No i co z tego że jest z Opola i tak zagłosuję na Jakiego dla dobra Polski.
zmiana28.03.2019, 12:06
Szacun dla tego jednego samego Starszego Pana, który powiedział co myśli. Trzeba odsunąć PIS-SP od władzy jesienią. Nikt już nie odbierze 500+, bo na drugi dzień po czymś takim mamy cały kraj w "żółtych kamizelkach". Wczoraj w wiadomościach radiowych podali info, że na podwyżki dla nauczycieli nie ma kasy w budżecie, ale na nagrody w Ministerstwie Edukacji pieniążki się znalazły.
Podatnik28.03.2019, 11:57
Sejmowy, ludzie wiedzą i widzą kto szanuje zwykłych obywateli i dba o nich. Lewactwo ,kodziarstwo i inni POplecznicy makreli i makarona,i czarnej Europy nigdy nie dojdą już do władzy. The End
Enapokaz28.03.2019, 11:27
Jaki do Opola !
Pl28.03.2019, 11:18
Będzie dla was lepiej i waszych mózgów gdy przestanie ie oglądać tvn i czytać wyborczą
rachmistrz28.03.2019, 10:57
Dieta europosła to chyba 10 tysięcy Euro a naszego "zwykłego" posła to 10 tysięcy zł. Plus do tego cała masa "eurododatków".
Bobo28.03.2019, 10:55
To co mówił i jak mówił ubliża góralom. Mówił jak do ćwoków. Politycy myślą,że górale to ciemny lud i można do nich mówić byle co jak u cioci na imieninach ? Czy ktoś z was słyszał, by na Podhalu walczono z płcią, by chłopcy byli przebierani za dziewczynki? Może niech Pan Jaki zajmie się rolnictwem górskim, kwotami mlecznymi, wypasem owiec i, wspieraniem rozwoju turystyki,regionalizmem wartym propagowania. Tematów jest wiele.Nie wiem czy mówił ale wiadomo, że PiS jest za wycofaniem się z konwencji przemocowej. Tak Górale żony bić, dzieci płodzić, nie uczyć się, siedzieć cicho.
Robert28.03.2019, 10:40
PiS to normalność. Koalicja Europejska grupuje różne osoby w tym skrajnie antyeuropejskie jak Giertych. PiS ma rozsądne poglądy na Unię- integracja gospodarczą ale nie ideologiczne.
europejczyk28.03.2019, 10:34
Nigdy więcej pisu , obłudy i zakłamania, rozdawnictwa wszystkiego, osmieszenia nas w świecie, afery korupcyjne, milionowe premie dla swoich .
A pana Jakiego pogonili z Warszawy z Opola a teraz próbuje mydlic oczy nam. Te kłamstwa nie dla górali
Sejmowy28.03.2019, 10:26
Ludzie nie dajcie się tej manipulacji.
Jaki nie ma nic wspólnego z naszym regionem. Jest z Opola. Nie możemy głosować na gościa który nie wiedzieć dlaczego wybrał sobie małopolskę by ją "reprezentować". To jakiś kabaret i cyrk w jednym. Dlaczego nie kandyduje ze swoich stron ???
A Siarka to dlaczego popiera nie naszego kandydata ??? Te dzieci z kwiatkami
To jakaś kolejna manipulacja.
Jaki sam nie wie kim chce być: posłem, wiceministrem sprawiedliwości, komisją weryfikacyjną a teraz Europosłem ??? To co już komisji w Warszawie nie będzie ??? Po co i do czego tak naprawdę ona mu służyła ??? To jasne TRAMPOLINA drodzy czytelnicy !
Antypis28.03.2019, 10:13
Po wizytach Mularczyka i Jakiego i po komentarzach można wysnuć wniosek że Podhale się budzi i zaczyna im już nieufać i tak trzymać do wyborów.
k28.03.2019, 10:13
Wasze wartości dotyczą WAS i wam podobnych i nie maja nic wspólnego z dobrem i rozwojem tego państwa. NIE panie jaki. NIE dla pana i dla PIS-u.
ewa28.03.2019, 10:04
tylko nie pis===
basci28.03.2019, 09:46
Dzisiejszy cytat z prasy:
"...Nowa unijna perspektywa finansowa po 2020 r. może być bardzo kiepska dla polskiej energetyki. Polsce grozi utrata środków na infrastrukturę gazową oraz odnawialne źródła energii. To pierwsze, bo Unia nie chce już wspierać gazu, a drugie to efekt niewykonania celu dla zielonej energii na 2020 r.".
I kto do tego doprowadził? Ano obecnie rządzący, którzy po objęciu władzy w 2015 roku odstawili na boczny tor m.in. energetykę wiatrową (już szykowane są przeciwko naszemu państwu postępowania arbitrażowe za zmianę w trakcie warunków gry), zmienili zasady przyznawania z tzw. "zielonych certyfikatów", a zaczęli "niby wpierać" polskie górnictwo. Piszę "niby" bo zaczęliśmy na potęgę, w milionach ton, kupować węgiel z Rosji....
ZORRO28.03.2019, 09:37
Pisowcy od Podhala rece precz!
adam28.03.2019, 09:35
Zniesmaczony - sprecyzuj co jest kłamstwem. Nie było kilkudziesięciu osób? Na zdjęciu zamieszczonym na portalu widać, że była fajna frekwencja. To o co ci chodzi?
Proponuję żebyś spokojnie sklecił swoją opinie i napisał ją starannie, bo wyszedł ci bełkot.
myślący28.03.2019, 09:28
Jak się ludzie dadzą nabierać na takich "spadochroniarzy" i będą na nich głosować, to naprawdę nie szkoda mi kraju. Temu człowiekowi przy kandydowaniu na prezydenta W-wy miała pomóc komisja reprywatyzacyjna, której został przewodniczącym i nici z tego wyszły.
Wojtek28.03.2019, 09:25
Tak trzymać. Bardzo mądre słowa. A opozycja ciągle powtarza swoją śpiewkę o tym że PIS nie chce Polski w unii. Może by wymyślili coś nowego. ale widocznie na nic więcej ich nie stać. Wszystko w kółko powtarzają tak jakby im się płyta zacięła.
@ zniesmaczyny28.03.2019, 09:25
Zawsze dla poprawy humoru możesz oglądnąć Wiadomości TVP - tam powiedzieliby, że cała ludność Podhala, Spisza i Orawy powitała entuzjastycznie ministra Jakiego. Sala entuzjastycznie poparła wspaniałego wiceministra i dała odpór warchołom nasłanym przez totalną opozycję w liczbie jednego staruszka.
STOP NONSTOP28.03.2019, 09:22
W jednym zgadzam się z Jakim. Musimy iść do wyborów i powiedzieć STOP...
aaa28.03.2019, 09:12
Nie dam się nabrać, nie zagłosuję na pis.
andrzej28.03.2019, 08:48
fałsz ,fałsz to zgraja do przepędzenia !
bez twarzy,bez zasad,mają postępować tak jak prezes powie !!!
wstyd !!
Rafał28.03.2019, 08:35
adwokat,mówił niemowa głuchemu,że bez zębny wygryzł włosy łysemu i tyle wynika z twojej wypowiedzi
sąsiad i ja28.03.2019, 08:34
Nie pozwólmy uciec do Brukseli tym, którzy mając władzę przez ostatnie lata niszczyli Polskę na wielu płaszczyznach. Poróżnili i oszukali Polaków, jak nigdy dotychczas. Pod płaszczykiem komisji śledczych, rozgrzebywania katastrofy smoleńskiej itp mamili społeczeństwo, a "kręcili swoje lody", jak nikt wcześniej. Mieli osądzać i pozamykać poprzedników. Nikt ważny nie siedzi, chociaż upolitycznili sądy i prokuraturę. ONI powinni być rozliczeni, nie pozwólmy im uciec do Europarlamentu.
Zniesmaczony28.03.2019, 08:34
Autorka artukulu napisal kilkadziesiat osób przybylo na spotkanie p Jaki !!To jawne klamstwo !Sala byla pelna , ludzie stali na schodka !Po drugie tytul na tym portalu INWAZJA POLITYKOW PIS to tez stygmatyzowanie i ukierunkowanie czytelnika tego portalu!
Spotkanie bylo bardzo ciekawe poza jednym panem ktory nie przybyl aby prowokowac i rozbijac .Nie byl to mieszkaniec N T a zapewne sympatyk KODu !
Qaz28.03.2019, 08:31
Szkoda że wybiera się do Brukseli, tacy ludzie potrzebni są tu na miejscu.
Gdzie był w Białce ?
analityk28.03.2019, 08:29
Ale przecież PIS i Solidarna Polski z tego co kojarzę to raczej "nie przepadają" za UE. Jedynka na liście PISu, czyli była premier B. Szydło odniosła nawet spektakularne zwycięstwo "1:27" w Brukseli i była witana kwiatami. Pamiętam jak wyprowadzana była flaga unijna z sali rządowej itp.. Albo np. jakie było zafascynowanie Brexitem, jacy to Brytyjczycy rozsądni, my powinniśmy pójść ich drogą, czyli najlepiej Polexit, jak się UE do nas nie dostosuje. A tu kolejne przegrane głosowanie w Izbie Gmin w sprawie tego Brexitu pani premier May i jej prawdopodobna dymisja. Brytyjczycy się "łamią" i chyba dopiero zaczyna do nich dochodzić jak sobie strzelili w kolano z tym całym wyjściem z UE. To jakby nas potraktowano przy Polexixie? Czyżby ucieczka z Titanica przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi w Polsce?
Bartek28.03.2019, 08:20
Pan Jak uciekł z Opola
(jedyne co załatwił to posady dla rodziny i znajomych)
Słynny wodociągowy pan na urzędzie
Sprawdźcie sami. Zapraszam do Opola.
Nie nurtuje was dlaczego nie kandyduje od siebie...??
obiektwyny28.03.2019, 08:17
czyli obłuda i zacieranie ludziom oczu socialem kosztem cieżko pracujących osób które sobie radza i chca ciezko pracować.
p28.03.2019, 08:04
powiedzmy wszyscy jakiemu -stop
szkodnik28.03.2019, 08:03
A wiceminister sprawiedliwości, to stosuje jakieś szczególne prawo, które pozwala mu prowadzić kampanię wyborczą na terenach obiektów samorządowych i państwowych? To pokazuje prawdziwą twarz tych ludzi bez zasad. Po trupach do celu. Przypomnę zatem, że ani na terenie urzędów miasta, ani szkół nie wolno prowadzić kampanii wyborczych! I to wszystko. Reszta to polityczne bzdury nie mające nic wspólnego z rzeczywistością.
mwm28.03.2019, 07:57
do adwokat z ciebie to chyba adwokat diabła, coś chciałbyś powiedzieć ale sam nie wiesz co
Mariusz28.03.2019, 07:55
popieram pana pierwszego rzędu, takim jak Jaki trzeba przerwać zanim zaczną...
I tak leci, a my grzęźniemy28.03.2019, 07:53
Najpierw pański pryncypał i jego brat wciągnęli nas w to g...o, a teraz wszyscy razem będziecie nas bronić.
Ewa28.03.2019, 07:52
Takich ludzi nam potrzeba. Pogromca mafii reprywatyzacyjnej, walczy z oszustami podatkowymi, broni polskich dzieci przed zepsuciem wprowadzanym przez PO, broni internetu przed cenzura(ACTA2).
Piotr28.03.2019, 07:41
Jaki jest autentyczny, zagłosujemy z rodziną na niego.
miejscowa28.03.2019, 07:06
Fajnie by było żeby się dostał :)
wojtek28.03.2019, 06:56
Powodzenia Panie Patryku. Właśnie takich uczciwych i pracowitych ludzi potrzeba w Brukseli.
Amik28.03.2019, 06:52
Ludzie nie dajcie się zwariować. Te PiSowskie kłaczuchy wiedzą gdzie przyjechać i komu wciskać ciemnotę. Jest witany jak Misiewicz i jak ten skończył? Niech jedzie do swojego Opola i tam opowiada bzdury.
wojtek28.03.2019, 06:52
Tak powinno być, że polityk robi to co mówi, a przede wszystkim wie po co i z czym idzie do wyborów. Nie można tego powiedzieć o koalicji europejskiej będącej zlepkiem ludzi o różnych poglądach, nie mających żadnych propozycji programowych nic ich nie łączy oprócz tego że każde z nich myśli tylko o własnych korzyściach.
Robert28.03.2019, 06:39
Waleczny człowiek. Obroni polskie dzieci przed szaleństwem PO i reszty lewaków.
jak to jest?28.03.2019, 05:33
Śmiechu warte. P. Jaki dostał się do sejmu z okręgu opolskiego, następnie kandydował na prezydenta Warszawy a do europarlamentu kandyduje z Małopolski... Pełna wiarygodność, ubaw po pachy. Warszawiacy już mu pokazali miejsce w szeregu, a w Opolu doszli chyba do tego kogo sobie wybrali na posła.
derr27.03.2019, 23:36
Niezły kandydat. Powodzenia życzę.
adwokat27.03.2019, 23:23
Cały pis ucieka z Polski, bo po wyborach zaczną się rozprawy karne...Jaki jest za Legią a ta nigdy nie była przyjaciółką dla Podhala...
Zobacz pełną wersję podhale24.pl