31.03.2019, 16:35 | czytano: 3958

Misterium Męki Pańskiej - "Spotkałem Pana" (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. Tradycyjnie już, bo niemal od dwóch dekad - w MOK grupa aktorów-amatorów prezentuje Misterium Męki Pańskiej. W tym roku inscenizacji nadano tytuł "Spotkałem Pana".
Tym razem tajemnica męczeństwa, śmierci i zmartwychwstania Jezusa pokazana jest przez pryzmat osoby św. Piotra.
Spektakl wyreżyserował Piotr Piecha - aktor Teatru Ludowego w Krakowie, autorem scenariusza jest ks. Marcin Napora. Przygotowaniem całości przedstawienia, stroną techniczną zajęła się parafia pw. Św. Jana Pawła II.

Nim widzowie obejrzeli premierę "Spotkałem Pana", w holu MOK uroczyście otwarta została wystawa prac br. Jacka Hajnosa OP. Zakonnik jest nowotarżaninem, absolwentem ZSP im. Antoniego Kenara w Zakopanem oraz krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na wystawie, czynnej do 5 maja br. można zobaczyć obrazy olejne, grafiki i rysunki, poruszające tematy grzechu, cierpienia i nawrócenia.

Kolejne przedstawienia Misterium - dziś (niedziela) o godzinie 18.00 oraz - 6 kwietnia (sobota) godz. 15.00 i 18.00, 7 kwietnia (niedziela) godz. 15.00 i 18.00.

Bezpłatne wejściówki można zamawiać pod numerem telefonu: 18 266 76 55 oraz w parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu i innych nowotarskich kościołach.
Po przedstawieniu zbierane są datki na Parafialną Stację Opieki Medycznej Totus Tuus.

s/ zdj. Michał Adamowski
komentarze
Teresa02.04.2019, 18:28
Wielebny "Kaznodziejo",
z pełnym szacunkiem należnym każdemu Człowiekowi - Bliźniemu ale również z prawem do stawiania pytań niezbędnych na Drodze poszukiwania Prawdy w Życiu (sam Chrystus określił Siebie "Drogą, Prawdą i Życiem) - czy przypadkiem sam/sama nie stawiasz się na równi z Panem Bogiem, którego innym imieniem jest Ojciec Wszechmogący (Credo), Ojciec - ten, który kocha i przygarnia syna marnotrawnego (proszę wrócić do źródła - Biblii i Jezusowej Przypowieści o synu marnotrawnym) i ferujesz "w zastępstwie" czy "w ramach pomocy?" Jego wyrokami, decydujesz za Niego co jest grzechem, a co nie, kto będzie potępiony, a kto nie? Czy sam / sama nie "zaprzyjaźniasz" się przypadkiem z grzechem pychy? Czy na pewno dobrze wybierasz źródła, na których oparte jest chrześcijaństwo? To Biblia - Księga Objawiona, a w niej najważniejsze i większego już nigdy nie będzie Objawienie - Zmartwychwstanie Chrystusa zwieńczające Odkupienie.
Z serdecznymi pozdrowieniami i szczerymi życzeniami głębszej refleksji.
...01.04.2019, 14:52
Gdzie spotkałeś tego Pana? Tak konkretnie.
Kaznodzieja01.04.2019, 13:07
Pan Jezus jest miłosierny, ale jest też sprawiedliwy. Mam taką refleksję, że polskie społeczeństwo jest katolickie tradycyjnie, czyli wierzy w dobrotliwą Bozię fruwającą na chmurce i przebaczającą wszystko wszystkim. Otóż nie. Jeden nie wyspowiadany i nie odpokutowany grzech = piekło, ponieważ grzech to nic innego jak powiedzenie Bogu: "nie będę Ci służył = nie chcę Ciebie", a tam, gdzie nie chce się Boga, tam jest właśnie piekło. Według objawień do piekła trafia tyle dusz ile spada na ziemię płatków śniegu w czasie śnieżycy. Multum. I, paradoksalnie, nie trafiają tam ci, którzy według względu ludzkiego byli na ziemi najgorsi, tylko często ci, którzy byli uważani lub sami siebie uważali za moralnie doskonałych.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl