02.04.2019, 09:59 | czytano: 3802

Policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców

Mimo licznych apeli kierowanych do kierowców o zachowanie rozsądku i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, nadal zdarzają się przypadki świadczące o nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg.
W miniony weekend tatrzańscy policjanci Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu limanowskiego, który w stanie nietrzeźwości kierował seatem w centrum Zakopanego. Badanie na zawartość alkoholu wskazało 2 promile alkoholu. Kierowca trafił do policyjnego aresztu, aby mógł wytrzeźwieć, a jego pojazd policjanci odholowali na strzeżony parking.
Następnej nocy policjanci zakopiańskiej drogówki zatrzymali 44-latka z Nowego Sącza, który poruszał się po ulicach Zakopanego mercedesem będąc w stanie nietrzeźwości. U kierowcy badanie alkomatem wykazało 2,2 promila alkoholu.

Tej samej nocy na jazdę samochodem po alkoholu zdecydował się 66-latek z Dzianisza. Mężczyzna kierował oplem na ul. Balzera w Zakopanem. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało blisko 0,6 promila alkoholu.

Teraz za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości kierującym grozić może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
zobacz także
komentarze
Wysoka grzywna03.04.2019, 18:32
Co to znaczy "wysoka grzywna"? Ile to jest? Tysiąc, dwa?
50 tysięcy grzywny w możliwych ratach, z opcją jak kredyt, brak spłaty odsetki i ewentualna pucha ze wskazaniem na cięzkie prace kamieniarskie.
Bacioków mandatami nie wystraszycie, te paniska są takie zuchy że im takie kary nie strasne.
Do Z Podhala02.04.2019, 18:52
Zabierać Prawko i Samochód! Bo bez Prawka też będą jeździć :/
sandacz02.04.2019, 15:38
ciekawe kiedy na Maniowy przyjadą???
Z Podhala02.04.2019, 13:01
Jestem za tym żeby za jazdę po pijanemu zabierać dożywotnio prawko. Bo jak ktoś jest tak skrajnie nieodpowiedzialny to wątpię, że kiedyś zmądrzeje. Głupi się urodził i głupi umrze.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl