02.04.2019, 14:12 | czytano: 8036

Wójt apeluje: "Proszę powstrzymywać się od wszelkich plotek"

Trwają prace nad gazyfikacją Krościenka nad Dunajcem. Wójt Jan Dyda dementuje plotki na temat przyłącza jego domu do sieci gazowej.
– Daję informację wszystkim radnym i proszę o jej przekazanie mieszkańcom, bo są różne zapytania i domysły. Wiecie, jak to jest. Jeden coś powie, drugi doda, a trzeci jeszcze przekręci i później są jakieś niedomówienia. Proszę państwa, jak zauważyliście, prowadzone są prace nad gazociągiem. Do końca maja ma być założona główna linia. Natomiast do listopada ma być ukończony drugi odcinek. Przypominam, jest to główna linia. Nie ma żadnych nitek, przyłączy – poinformował na ostatniej sesji wójt Jan Dyda.
Przypomnijmy, Polska Spółka Gazownictwa podłącza do sieci gazowej sześć gmin w Małopolsce: Krościenko nad Dunajcem, Szczawnica, Ochotnica Dolna, Słopnice, Kamienica i Łącko.

– Wiemy o tym, że do 2022 roku ma być zakończony proces podłączenia głównej linii. Jeżeli chodzi o przyłącza, to na pewno będą pomagać gmina i wykonawca. Będą na pewno spotkania z mieszkańcami i dyskusje na temat, które ulice są zainteresowane nabyciem gazu. Proszę powstrzymać się od wszelkich plotek, że już są przyłącza, że już wójt sobie podłączył. Nie wiem, skąd te plotki. Z komina kopci mi się lekko, a gdybym miał gaz, to by mi się pewnie nie kopciło. Proszę sprawdzić. Powtarzam, na pewno będą spotkania z mieszkańcami gminy Krościenko nad Dunajcem na temat przyłączy, proszę się uzbroić w cierpliwość – skomentował wójt.

ao/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
pustak03.04.2019, 00:10
@ Jemioła:
Jeśli węgiel zdrożeje aż do kosmosu to są jeszcze inne, ekologiczne i odnawialne, źródła opału. Dla przypomnienia nadmienię że gaz ziemny wcale nie jest energią odnawialną. Rząd norweski w zeszłym roku sprzedał swoje szyby naftowe na morzu północnym, ponieważ ich utrzymanie i eksploatacja powoli zaczną dorównywać zyskom uzyskiwanym ze sprzedaży gazu. Gaz łupkowy przestaje się opłącać, zważywszy na dewastację środowiska i koszty pozyskiwania. Świat idzie w kierunku energii odnawialnych. Dlaczego wójt Krościenka nie zapytał się swoich mieszkańców jakie jest ich zdanie, tylko odgórnie narzucił im ten gazociąg?
połacion02.04.2019, 22:59
Wójt to niech lepiej się weźnie za naprawę asfaltu po tych swoich gazownikach bo jak jadę ze zdrojowej na piwo na słowację to mogę sobie zęby wybić bo tak rozwalili nowy chodnik
pustak02.04.2019, 21:58
@ alee jaja:
Ależ oczywiście! Będzie obowiązywała reglamentacja przy przyłączaniu do gazu. Będą rozlosowywane spośród mieszkańców specjalne talony, które to talony będzie można też sobie załatwić, jak się ma znajomości, tak jak to było z talonami na papę i buty za komuny. A tak zupełnie już poważnie: ten gaz może ludzi wynieść drożej niż jakiekolwiek inne źródło opału. To dostawcy gazu zależy żeby znaleźć jeleni w Krościenku na ten gaz. Robiąc sztuczną sytuację jakoby ten gaz miał w przyszłości być towarem deficytowym narażasz się na śmieszność, ale też i przy okazji działasz na korzyść firmy która na rozprowadzaniu tego gazu będzie zarabiać - im bardziej będziesz chciał/a tego gazu, tym wyżej w przyszłości podniosą Ci jego cenę.
jemioła02.04.2019, 21:28
pustak, mam nadzieję ze węgiel zdrożeje aż do kosmosu, bo w zimie nie ma czym oddychać
alee jaja02.04.2019, 17:24
A co wójtowi nie będzie wolno się przyłączyć? To totalna bzdura. Chyba KOD tam jeszcze nie działa .?
pustak02.04.2019, 16:23
Zapewne wszyscy mieszkańcy Krościenka niczego innego teraz nie robią tylko drobią i przebierają nogami żeby dostąpić tego szczęścia w postaci gazociągu, który za moment może się okazać dużo droższy aniżeli pozostałe nośniki ciepła, bo tak np. było z olejem opałowym przed laty. A prawda jest taka, że mieszkańcy tego gazociągu generalnie nie chcieli, jest to teren wciąż aktywny sejsmicznie i parę lat temu zatrzęsło wszystkimi domami od ruchu górotworu, w Nowym Targu swego czasu na ulicy Waksmundzkiej wyleciał w powietrze cały budynek mieszkalny z powodu wybuchu instalacji gazowej, a co najważniejsze, mamy wiele innych alternatywnych do gazu, odnawialnych źródeł energii. No ale wójt Krościenka się uparł na gaz i nic na to nikt nie poradzi.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl