07.04.2019, 07:20 | czytano: 3354

Wybierają sołtysów

W gminie Krościenko nad Dunajcem odbędą się dziś wybory na sołtysów. W każdym sołectwie jest kilku kandydatów. Jednak w Grywałdzie nie ma ani jednego kandydata na stanowisko sołtysa oraz do rad sołeckich.
W sołectwie Krościenko - Centrum głosowanie odbędzie się w  budynku Starej Plebanii. Startuje 2 kandydatów na sołtysa i 5 do rady sołeckiej. W okręgu Krościenko-Zawodzie głos można oddać w budynku Liceum Ogólnokształcącego. Tu startuje 2 kandydatów na sołtysa i 6 na radnego sołeckiego.
W sołectwie Dziadowe Kąty głosować będzie można w Szkole Podstawowej nr 2 - jest tam jedna kandydatka na sołtysa i 5 do rady sołeckiej. W Hałuszowej urny będą w remizie OSP. Startuje tam 3 kandydatów na sołtysa i aż 9 chętnych do rady. W sołectwie Kąty - Niwki głosowanie odbędzie się w remizie OSP. Jest tylko 1 kandydatka na sołtysa i 6 na radnych sołeckich.

W Krośnicy głosowanie zorganizowane zostało w Szkole Podstawowej - tu jest tylko 1 kandydatka na sołtysa oraz 7 chętnych do rady sołeckiej. Mieszkańcy sołectwa Tylka – Biały Potok głosowa będą w Szkole Podstawowej nr 2 i wybierać spośród 2 kandydatów na sołtysa oraz 7 osób do rady.

JD
komentarze
pustak07.04.2019, 08:11
Witamy demokrację sołecką w Krościenku! Szkoda że poprzednie wybory nie odbywały się w takiej formule, tylko była jedna wielka hucpa, wybory w formie głosowania obecnych akurat na sali zapowiedziano dosłownie w ostatniej chwili (zresztą i teraz raczej skąpo informowano o tych wyborach). W innych miejscowościach to wszyscy mieszkańcy już przeszło miesiąc wcześniej wiedzą kto gdzie kandyduje, kiedy wybory, itd., a w Krościenku nawet dziś wielu jeszcze nie wie że coś takiego w ogóle się odbędzie.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl