08.04.2019, 15:13 | czytano: 2082

W gminie Krościenko wybrano sołtysów

W niedzielę 7 kwietnia w gminie Krościenko nad Dunajcem odbyły się wybory sołtysów i rad sołeckich. Znamy wyniki.
Sołectwo Dziadowe Kąty
Sołtys: MAŁGORZATA KNUTELSKA
Rada Sołecka: KOŁEK PAWEŁ, KOWALCZYK BARTŁOMIEJ, MAJKRZAK ANDRZEJ, TKACZ ANNA, WAKSMUNDZKI KRZYSZTOF
Sołectwo Hałuszowa:
Sołtys: KRYSTYNA WOJTASZEK
Rada Sołecka: BĄK JAN, KLAG MATEUSZ ADAM, KLIMCZAK WANDA, OPOKA KRZYSZTOF PIOTR, SYDORIAK STANISŁAW

Sołectwo Kąty-Niwki:
Sołtys: IWONA KNUTELSKA
Rada Sołecka: BŁAŻUSIAK JADWIGA, DYDA JAN, GABRYŚ BOGDAN, KOTERBA JÓZEF, KOTERBA ŁUKASZ

Sołectwo Krościenko Centrum:
Sołtys: FRANCISZEK PLEWA
Rada Sołecka: BODZIARCZYK LUDWIK, CHROBAK JAN, DULA JERZY, JAWOR STANISŁAW JAN, ŚNIEGOŃ BARBARA

Sołectwo Krościenko-Zawodzie:
Sołtys: KATARZYNA LEŚNIAK
Rada Sołecka: KACWIN DOMINIK JAN, MAJKRZAK KAZIMIERZ PIOTR, MIKŁUSIAK MARIOLA, SKUBISZ GERWAZY, STOŁOWSKI ANDRZEJ
Sołectwo Krośnica:
Sołtys: TOMASZ JANKOWSKI
Rada sołecka: CZECHOWSKI BARTŁOMIEJ GRZGORZ, GÓRECKA BEATA AGNIESZKA, KUNDZIARZ MARIAN, SAS PIOTR, WOLSKI BRONISŁAW

Sołectwo Tylka – Biały Potok:
Sołtys: GRAŻYNA MALIK
Rada Sołecka: BŁAŻUSIAK JAN, GABRYŚ FRANCISZEK, KOWALCZYK KRYSTYNA, MALIK ANDRZEJ, OLEŚ PIOTR

jd/
komentarze
jaś10.04.2019, 14:37
to jak zostałeś w radzie Krościenko-centrum to zacznij palić w piecu węglem lub drzewem ale nie śmieciami!!!! bo cały smród z komina idzie na rynek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pustak09.04.2019, 11:53
@ abcadło:
A kto mówi o Gewędzie? Na wypadek przegranego przez wójta Dydę referendum, niemalże pewnikiem na chwilę obecną jest aktualny wicewójt Krościenka (pochodzący też z Tylki). A co do Grywałdu to wszystko jedno co się tam stało, nawet nie wnikając w szczegóły, choć zważywszy na to że kandydat miał już głosy poparcia te szczegóły mogą być dosyć pikantne, jest to porażka demokracji. Podhale to nie jest ten teren który ma kłopoty z wytypowaniem kandydatów na sołtysów.
sąsiad09.04.2019, 11:24
Do pustak. Rozumiem, coś w rodzaju dekanatu. Krościenko ma być, tak?
pustak09.04.2019, 08:56
Widać że jesteś góralka naopak, bo chciałabyś budować dom z pustaków. Brakuje społeczników, bo skoro tylko ktoś się wychyli i chce coś pożytecznego zrobić, natychmiast jest niszczony, tępiony i zajadle zwalczany. A przez kogo to proszę popatrzyć na środowisko byłego wójta Gawędy i obecnego wójta Dydy.

@ Sąsiad:
Być może w referendum poprze go 60%, a być może 5%, wszystko zależeć będzie od tego na ile wójt Dyda zmieni swoje nastawienie do ludzi. A od Szczawnicy to raczej niech się Krościenko nie uczy, bo to tak jak w powiedzeniu że zobaczyła żaba że konia kują i nadstawia nogę. Krościenko ma zupełnie inne i warunki i możliwości. Paradoksalnie kopiowanie Szczawnicy uniemożliwia wręcz rozwój Krościenka. Aby skrócić trochę, powiem tylko że Krościenko świetnie nadaje się na miasto powiatowe, z Tylmanową, Czorsztynem i Szczawnicą, ale zanim mnie ktoś tutaj zaatakuje w tym temacie dodam, że jestem za likwidacją powiatów. Krościenko od stuleci było takim lokalnym centrum, cyrkułem, itp.
abcadło09.04.2019, 07:53
pustak nie masz co się łudzić, nawet gdy by referendum było to Gawęnda i tak nie wygra. a co do Grywałdu, to ... żeby zrozumieć to czemu nikt się nie zgłosił. chociaż kandydaci podpisy mieli już pozbierane.
sąsiad08.04.2019, 23:52
Do pustak. Wójt się uczy od sąsiadów ze Szczawnicy. Być może w referendum poprze go 60 %.
góralka naopak08.04.2019, 21:53
pustak - nie odwołają wójta a Ty buduj dom z tych pustaków
poprzednik wiele innego nie robił ciągi tygodniowe ...
z opowiadan wynika ze jedynie wójt sprzed 20 lat był ok
przybywając do Krościenka nie wiedziałam ze to taka biedna gmina
a wybory sołtysów pokazują ze brakuje społeczników jak za dawnych lat
pustak08.04.2019, 18:56
Bardzo dziękuję P24 za informację o tych wyborach, ponieważ inaczej nawet bym nie wiedział o takowych że się odbywają. Zwykły mieszkaniec wyborca był bardzo skąpo informowany, nie było prezentacji co poszczególni kandydaci zamierzają robić w swoich sołectwach, żadnych dyskusji czy debat, prawdopodobnie tylko przykład z sąsiednich gmin w powiecie sprawił, że jednak zorganizowano te wybory tak jak trzeba. Zastanawia przypadek Grywałdu. Albo zabrakło kandydata na sołtysa ponieważ wszystkie możliwe inwestycje zostały już zrealizowane (mają radnego powiatowego w zarządzie z Grywałdu, ponadto Krościenkiem rządzą wioski, a Grywałd jest największy z tychże wiosek) albo jest to oznaka regresu demokracji wskutek takiego a nie innego stylu rządzenia obecnego wójta (na rozmowę trzeba się z wyprzedzeniem zapisywać jak na audiencję do jaśnie pana, gdy rozmowa nie przebiega po myśli wójta, czyli gdy wójtowi brakuje argumentów z rozmówcą, wówczas pan wójt bezceremonialnie ni stąd ni zowąd nagle wstaje i opuszcza pomieszczenie w którym odbywała się rozmowa - to jest opus operandi wójta Dydy, ze zbyt wielu ust słyszałem relacje o tego typu zachowaniu wójta żeby nie dawać wiary że w tak skandaliczny sposób wójt Krościenka traktuje swoich wyborców). Wójt Dyda został wybrany li li dwunastoma głosami przewagi, teraz ma kryzys w Grywałdzie, gdy ten kryzys przeniesie się na całą gminę to będziemy mieć referendum o odwołanie wójta, i raczej zostanie on odwołany, gdyż ludzie mają już tej buty i arogancji powoli dość.
Marian08.04.2019, 15:57
a były sołtys i pielegniarka w Krościenku-centrum to w każdej już komisji siedzą czy coś jeszcze innym zostawili
Zobacz pełną wersję podhale24.pl