10.04.2019, 17:25 | czytano: 6443

Sołtysi w gminie Nowy Targ wybrani

Znamy już nazwiska nowych sołtysów we wszystkich 21 miejscowościach gminy Nowy Targ. W większości na stanowiskach pozostali dotychczasowi sołtysi, w wielu miejscowościach głosowanie się nie odbyło, bo był tylko jeden kandydat i to on z automatu objął stanowisko.
W Dębnie sołtysem został Andrzej Warmuz, który 14 głosami (174 do 162) pokonał Natalię Jeziarczak. W Waksmundzie Paweł Cyrwus (411 głosów) zdecydowanie pokonał Jana Ligęzę (273). Józef Pietraszek pokonał Józefa Lorenca w walce o funkcję sołtysa Krempach, zdobywając 346 głosów, podczas gdy jego kontrkandydat 240. Czesława Fic otrzymała zdecydowanie więcej głosów od Jacka Białonia (324 do 129) i pozostała na stanowisku sołtysa Klikuszowej. W Lasku o stanowisko sołtysa ubiegało się trzech kandydatów. Najwięcej głosów otrzymał i wygrał Józef Skotnicki (197), a jego kontrkandydaci mieli ich kolejno: 69 - Anna Pudzisz, 49 - Andrzej Adamczyk. 96 głosów miał Andrzej Bobek, który został sołtysem Długopola, pokonując w głosowaniu Janinę Sojkę, na którą zagłosowało 74 mieszkańców. W Obidowej zmierzyli się Zofia Faron i Witold Koperniak. Wygrała dotychczasowa sołtys wsi, która otrzymała 129 głosów przy 104 konkurenta.
W Harklowej sołtysem został Grzegorz Guroś, w Łopusznej Kazimierz Dziga, w Ostrowsku Zbigniew Żegleń, w Gronkowie Stanisław Kaliszewski, w Nowej Białej Krystyna Węglarz, w Dursztynie Stanisława Sołtys, w Morawczynie Piotr Łabuda, w Pyzówce Wiesław Parzygnat, w Rogoźniku Kazimierz Zubek, w Krauszowie Stanisław Kalata, w Ludźmierzu Jacek Panek, w Knurowie Czesław Stopka, w Szlembarku Ryszard Pietrasa w Trutem Jan Czaja. W tych miejscowościach był tylko jeden kandydat. W każdym przypadku bez głosowania objął stanowisko sołtysa.

Szczegółowe wyniki głosowania i składy nowych rad sołeckich: TUTAJ

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Zibi12.04.2019, 13:04
Siła, moc, potęga. No i brakuje mi emotek, żeby to wyrazić, w zrozumiałym dla elektoratu języku. Najlepsi z najznakomitszych. A na końcu dwa czerwone wykrzykniki.
grupa trzymająca władzę11.04.2019, 08:47
łobejrzyjcie se na Krępachy i pocytojcie jakie to tu momy kwiotki. łod winiarni, hodowców kóz i łowiec przez nowotarskom gmine poprzez starostwo do strzelnicy i bóg wiy co jesce bo braknie strony
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl