11.04.2019, 13:47 | czytano: 6508

Nowy dyrektor szpitala w Rabce-Zdroju

Fot. Piotr Kuczaj
Witold Latusek zastąpił na stanowisku wieloletnią prezes Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju Małgorzatę Skwarek.
Rada Nadzorcza Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju odwołała dziś ze stanowiska dotychczasową prezes. Między Małgorzatą Skwarek a Leszkiem Świdrem "nie było chemii" od kiedy objął on stanowisko burmistrza.
Jeszcze pod koniec marca, choć od wyborów minęły cztery miesiące, burmistrzowie i radni skarżyli się, że nie wiedzą, jaka jest naprawdę sytuacja finansowa szpitala, a prezes Skwarek zarzucano ukrywanie informacji o kondycji spółki.

Wcześniej burmistrz Świder polecił prezes Skwarek przygotowanie programu naprawczego dla zadłużonej placówki, jednak jego pierwsza wersja została odrzucona, a drugiej dotychczasowa prezes nie przygotowała tłumacząc, że już niewiele da się zrobić.

Dziś Rada Nadzorcza Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju poinformowała, że podjęła uchwałę o odwołaniu z funkcji prezesa Małgorzatę Skwarek oraz uchwałę o powołaniu w jej miejsce Witolda Latuska. Nowy prezes szpitala to były polityk Platformy Obywatelskiej i członek Zarządu Województwa Małopolskiego w poprzedniej kadencji.

W uzasadnieniu rada nadzorcza napisała, że "bezpośrednią przyczyną zmian na stanowisku prezesa zarządu był brak współpracy w zakresie przekazywania informacji i dokumentów finansowych spółki (w tym planu rzeczowo-finansowego na 2019 rok), brak wizji rozwoju spółki oraz pogarszająca się sytuacja finansowa spółki".
Nowemu zarządowi postawiono zadanie przedstawiania rzeczywistej sytuacji szpitala oraz przygotowanie planów działania krótko- i długoterminowych w celu poprawy dotychczasowej działalności.

r/
zobacz także
komentarze
heavy metal z NT12.04.2019, 08:23
Rabko wstydź się za tych platformersów
maximus11.04.2019, 19:55
A to ten Pan członek PO co zapowiedział złażenie rezygnacji z zarządu województwa, czego nie zrobił więc musiał odwołać go sejmik a wszystko przez gierki wewnątrz partyjne . Jak dalej taki słowny to nie wróży najlepiej.
bronisław bul11.04.2019, 19:18
Czas najwyższy
ciut11.04.2019, 15:19
Za takie pieniądze też mogę mówić , że mam lekarstwo na NFZ , na kontrakty itp. P Małgosia wiedziała co robi , od podstaw znała procedury.. a ten nowy ? Zna tylko vice!
urzędas11.04.2019, 14:25
Vice załatwiła? Przecież to bardzo bliska osoba ! No no , teraz to takie porządki są w Rabce ?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl