26.04.2019, 11:24 | czytano: 6563

Inwestycja, która zmienia oblicze Szczawnicy. 12-piętrowa lustrzana bryła na 119 pokoi

Fot. Materiały prasowe
Latem tego roku otwarty zostanie Pieniny Grand - nowy obiekt Grupy Thermaleo & Uzdrowiska Szczawnica. Nowoczesna i ekologiczna, lustrzana wieża powstaje w centrum miasta. Pomieści 119 pokoi w czterogwiazdkowym standardzie, luksusową strefę SPA wraz ze strefą medyczną, 2 restauracje oraz sale konferencyjne.
W miejscu dawnego hotelu Hutnik powstaje ekologiczny budynek, wysoki na 12 pięter. Łączy nowoczesny design z detalami opartymi o tradycję i lokalny folklor. Na samym szczycie budynku umiejscowiono Sky Bar, pozwalający cieszyć się panoramą Pienin. Kompleks będzie łączyć kilka funkcji – centrum biznesowego, nowatorskiego SPA oraz obiektu wypoczynkowego.
Strefa SPA będzie zajmować 2000 m2 i obejmować gabinety lekarskie oraz zabiegowe, zaplecze fitness, a także sferę basenową. SPA będzie oferować zabiegi zarówno z zakresu medycyny konwencjonalnej, jak i niekonwencjonalnej indywidualnie dobrane przez lekarzy i specjalistów dla każdego gościa. W portfolio SPA znajdą się również kompleksowe programy regeneracyjne przeznaczone dla sportowców.

Obiekt wraz z pozostałą infrastrukturą Uzdrowiska Szczawnica zapewni również bazę konferencyjno-noclegową.
Koniec prac budowlanych planowany jest na trzeci kwartał 2019 roku. 

Pieniny Grand to kolejny element szeroko zakrojonej rewitalizacji, którą od 14 lat realizuje rodzina Mańkowskich, potomkowie hr Adama Stadnickiego – modernizatora i popularyztora Uzdrowiska Szczawnica. W ramach działalności rodziny Mańkowskich sukcesywnie przywracana jest  unikatowa, zabytkowa architektura kurortu. Do tej pory odbudowie, bądź renowacji zostały poddane: Plac Dietla, Pijalnia Wód Mineralnych, Cafe Helenka, willa pod Modrzewiami, willa Marta, Muzeum Uzdrowiska oraz słynny Dworek Gościnny. We współpracy z miastem zrealizowano również projekt rewitalizacji Parku Dolnego i Górnego. Rewitalizacja szczawnickiego kurortu trwa w dalszym ciągu, na najbliższe lata planowane jest sukcesywne przywracanie kolejnych obiektów. Kolejnym obiektem poddanym gruntownemu remontowi jest Hotel Hutnik, który po skończeniu prac zyska nowe życie jako Pieniny Grand.

Źródło: materiały prasowe, oprac. r/
zobacz także
komentarze
Zmartwychwstanie tow. Hutnika14.05.2019, 16:32
Bardzo fajnie, że coś się zaczęło dziać i pierwszy wysokościowiec w mieście ma szansę na nowe życie. Można się było obawiać, że od 3ch lat istniejący "kościotrup" pomimo bardzo dalekosiężnych planów stanie się wskutek głupoty i założeń czysto teoretycznych "mam plana" po pewnym czasie adekwatny do rozbiórki. Dobrze, że ten beton przetrwał. Szkoda, że nie będzie tani. I nie wiem, co się stało z fortepianem z sali jadalnej :(
Mk29.04.2019, 21:40
Dali pozwolenie poniewaz szkielet zostal starego hutnika i to byla rozbudowa istniejacego budynku nie budowa od podstaw nowego molocha.....
Nie panikujcie ludzie z tego co na to patrze na zywo to nie bedzie takie pikne????
Adam29.04.2019, 17:36
Odczep się od Jarusia pomazana masko.
takitam.28.04.2019, 09:20
"W miejscu dawnego hotelu Hutnik powstaje ekologiczny budynek, wysoki na 12 pięter. Łączy nowoczesny design z detalami opartymi o tradycję i lokalny folklor." - taaaaaa, ten 12 pietrowy klocek z betonu/szkla jest faktycznie stylem regionalnym... w zakopanem tez sa jekies przymiarki do podobnego paskudztwa.
4you27.04.2019, 19:40
To jest jakaś kpina....
polonus27.04.2019, 18:35
Kto dał zezwolenie na takiego potworka.Kto takie paskudztwo ośmielił się postawić w Szczawnicy,które ani stylem ani zabudową historyczną nie pasuje do okolicy.Nie pozwalajcie oszpecać swojego miasta.Nie wszyscy ci co mają mamonę nie koniecznie mają pomysły.Ten blok nie zachwyci nikogo z prawdziwych zachodnich turystów.
klocki dwa27.04.2019, 16:26
Projekt jakoś tak mi przypomina "dyskretny urok PRL-u"...
k26.04.2019, 11:56
Brawo! W Rabce Wieczorkowscy jeden budynek który ma niecałe 200m nie są w stanie wyremontować. Wystarczy porównać Rabkę i Szczawnicę żeby zobaczyć gdzie jest gospodarz z prawdziwego zdarzenia. Żal mi Rabki .
ja26.04.2019, 11:44
znowu jarek coś buduje ?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl