29.04.2019, 12:55 | czytano: 3031

Uszkodzona droga podczas budowy Węzła Tatrzańskiego będzie naprawiona

Fot. Marcin Szkodziński
PORONIN. Ulica Piłsudskiego, którą kierowcy aut ciężarowych skracali sobie dojazd do centrum Poronina jest w opłakanym stanie. Zostanie naprawiona na koszt Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
W trakcie budowy Węzła Tatrzańskiego kierowcy samochodów ciężarowych zamiast jeździć objazdem do centrum Poronina przez Bukowinę Tatrzańską skracali sobie drogę ul. Piłsudskiego. Na drodze tej obowiązuje zakaz wjazdu samochodami powyżej 15 ton, gdyż droga nie jest przystosowana do większych obciążeń.
Na efekty nie trzeba było długo czekać. Asfalt popękał, a na drogę zaczęły wypadać kamienie z podbudowy nawierzchni. O stanie drogi oraz o znikających znakach ograniczenia tonażu alarmowali mieszkańcy Poronina.

– Mieszkańcy monitorowali wykorzystanie tej drogi. Nie można uznać ze ciężkie pojazdy nie jeździły ta droga – mówiła podczas sesji Rady Gminy Anita Żegleń, wójt Poronina.

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców udało się władzom gminy porozumieć z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, której przedstawiciele zobowiązali się pokryć koszty remontu w wysokości pół miliona złotych.

– Na spotkaniu z GDDKiA wskazywaliśmy na konieczność naprawy tej drogi – mówiła radnym wójt Poronina.
Koszt remontu drogi szacowany jest na ok. 530 tys. zł.

Prace mają rozpocząć się po weekendzie majowym.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
zobacz także
komentarze
Terenowka29.04.2019, 22:49
Ale po co naprawiać ? Takie naturalne ograniczenie prędkości,
(*)29.04.2019, 19:01
Konkretna ta Pani Wójt i ekstra mieszkańcy. Trzeba dbać o swoje.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl