30.04.2019, 14:46 | czytano: 8103

Niewiele brakło, by mieszkanka Szaflar straciła swoje oszczędności

Arch. Podhale24.pl
Wczoraj w samo południe na telefon stacjonarny mieszkanki Szaflar zadzwoniła kobieta przedstawiając się jako policjantka „komisarz Ewa Kłos z II Wydziału Śledczego z Nowego Sącza”.
Policjantka oświadczyła, że zajmuje się rozpracowaniem szajki przestępczej złożonej z pracowników banku, a konto kobiety może zostać zablokowane i straci ona wszystkie oszczędności. 60-latka podejrzewała, że to może być próba oszustwa, wtedy rzekoma policjantka w celu potwierdzenia połączyła ją z „prokuratorem Tomaszem Bednarkiem z Nowego Sącza”, który przekazał, że wspólnie z policją prowadzą tajną akcję, a jej telefon jest na podsłuchu i dla dobra śledztwa nie może ona nikogo informować o całej sytuacji. Dla potwierdzenie jego słów kazał 60-latce wybrać bez rozłączania się na klawiaturze numer 997. Wtedy po drugiej stronie zgłosił się policjant, który potwierdził tajną akcję wymierzoną w nieuczciwych pracowników banku. Następnie kazał kobiecie pojechać do placówki w centrum Nowego Targu, założyć konto internetowe z maksymalnym limitem przelewów do rachunku bankowego, na którym posiadała oszczędności i zerwać swoją lokatę.
Do kontaktu z bankiem mężczyzna podał jego numer telefonu. Kobieta pojechała więc do wskazanego banku, jednak cały czas miała wątpliwości co do działania policjantów i prokuratora. Zadzwoniła do swojej siostry i wszystko jej opowiedziała. Ta zorientowała się, że to oszustwo i powiadomiła nowotarską policję. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy poinformowali kobietę, że nie prowadzono żadnej akcji z prokuratorem i mogła paść ofiarą oszustów. Dzięki zdecydowanej reakcji siostry mieszkanki Szaflar i nowotarskich policjantów kobieta nie straciła swoich oszczędności.

Przestrzegamy i apelujemy !

Policja nigdy telefonicznie nie informuje o prowadzonych akcjach, nie prosi o zakładanie konta w banku i podanie numerów PIN i haseł !

Nigdy nie informuj nieznajomych o posiadanych kontach w banku i swoich oszczędnościach!
Nie podawaj nieznajomym danych osobowych, numerów dokumentów, haseł, numerów PIN !

Ty też możesz pomóc! Wystarczy, że każdy z nas zadzwoni do osoby starszej, członka rodziny i opowie o sposobach działania oszustów. Wiedząc jak działają przestępcy seniorzy nie dadzą się oszukać.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
zobacz także
komentarze
zatroskany ludzką głupotą30.04.2019, 21:48
pracownik banku u którego babcia zrywa lokate i zakłada taka z możliwością bez limitu POWINIEN mieć obowiązek poinformowania babcię ze może paść ofiarą oszustwa na policjanta i babcia powinna podpisać oświadczenie że to ROZUMIE...
30latka30.04.2019, 21:47
Ludzi starszych oszukuje sie nie tylko ,,na telefon,,!!! Na każdym kroku; choćby np. w sklepach, wszędzie muszą sie mieć na baczności, bo co drugi Polak młodszego pokolenia to oszust i złodziej! Jest mi wstyd za moje pokolenie...i jest mi żal, że z tymi wspaniałymi staruszkami odchodzą bezpowrotnie czasy, w których na pierwszym miejscu stawiane były ludzkie wartości. Nie macie żadnego szacunku dla ludzi starszych! Nastała epoka kłamstwa, mamony i sztucznego piękna. Syf!
dura lex30.04.2019, 21:17
współwinne są banki , korporacje telekomunikacyjne , i państwo .
Za takie coś - kradzież ostatnich zabezpieczenia na starość gdy państwo ukradło im II filar ( łatwowiernym obywatelom) OSZUSTOM kula w łeb albo piętno i obcięcie reki
AS TRA JA30.04.2019, 20:19
Taka to historia długa
Kornik drukarz i papuga
Znowu się nam dogadały
I ambaras z tego cały !!!!
Już Temidzie miecz opada
Nic nie widzę -trudna rada
Waga się zablokowała :((((
No bo kasta chce być sama
Biedną babcię okradają :((
Ale sprawę w d,,,,,, mają >>>>
Przykład przyszedł prosto z góry >>>>>>>>
Cisną a się na usta córy
Bo rządowe te pulardy
Skradły 153 miliardy
***************
***************
KTÓRY Z WAS "UCZCIWY" KTÓRY
UKRADŁ NAM EMERYTURY ?????
OFE = TAKIE OSZUKAŃSTWO !!!!
ZAJUMAŁO NASZE PAŃSTWO !!!!!!!
ZE SZCZEGÓLNYM OKRUCIEŃSTWEM
ZASMUCONY WIELCE JESTEM :((((((((
trzecie oko30.04.2019, 20:08
Ciekawi mnie, jak można nie wykryć kto dzwoni, przecież teraz wszystkie numery są zarejestrowane na daną osobę??
Ciekawi mnie skąd oni wiedzą,do kogo dzwonić? kto ma taką kasę w banku??
Może są przecieki z banków??
Banki to wcale nie są bezpieczne miejsca na kasę!!
Szczepan30.04.2019, 19:09
Dlaczego nie podacie (policja lub P24) nazwy tego banku, którego pracownicy zakładają bez mrugnięcia okiem konta bez limitow, do kontaktu przyjmuja numer telefonu do kogoś innego, nie informują o zagrozeniach, nie sprawdzaja czy nie dochodzi do oszustwa?
bez bólu30.04.2019, 18:08
Tyle się na ten temat mówi w mediach , pisze i ostrzega , a naiwnych nadal nie brakuje . Tacy rodzą się na kamieniu .
DżejDżejOkocza30.04.2019, 18:06
@asd
A co jak dzwonili z jakiegokolwiek innego kraju ? miał kilka telefonów i kart na słupy ?
PAL30.04.2019, 16:34
asd bo są ważniejsze sprawy jak walka z mową nienawiści ,czy z tzw ,, judaszkami'' z Pruchnika
ciekawski30.04.2019, 15:55
No dobrze, ale czemu nie zrobiono zasadzki na oszustów?
asd30.04.2019, 15:40
Nie rozumiem jak w 21 wieku nie można namierzyć takiego gościa?
Fbb130.04.2019, 15:28
Często piszecie o próbach wymuszenia "na wnuczka, policjanta, itd" i chwała Wam za to. Tylko z tych artykułów bije po oczach bezradność Panstwa Polskiego, które nie potrafi zaostrzyć Kodeksu Karnego. Bezlitosne i surowe wyroki winny być straszakiem przed każdym przestępstwem, a szczególnie przeciwko takim o których mowa w tym artykule.
nudne sie to robi30.04.2019, 15:08
No i co, szukają tych oszustów teraz, czy mają to gdzieś? A za chwilę bedzie artykuł o innej starszej osobie, którą okradziono.
To jest kompromitacja polskiej policji i polskiego prawa.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl