02.05.2019, 17:30 | czytano: 3936

Rozpoczęcie sezonu żeglarskiego na Jeziorze Czorsztyńskim (zdjęcia)

Nad Jeziorem Czorsztyńskim żeglarze, przyjaciele i sympatycy Podhalańskiego Towarzystwa Żeglarskiego w Nowym Targu uroczyście podnieśli banderę i otworzyli sezon żeglarski 2019. Uroczystość odbyła się na przystani żeglarskiej PTŻ.
Pogoda w tym roku nie oszczędziła miłośników żeglarstwa. Dlatego od razu po tradycyjnym podniesieniu bandery i uderzeniu w dzwon gospodarze wraz z gośćmi udali się z przystani do siedziby PTŻ, aby przy dźwiękach szanty i grillowanej kiełbasce wspólnie świętować oraz porozmawiać o planach na bieżący sezon.
- Planujemy intensywny sezon, z wieloma ciekawymi imprezami. Kalendarz na 2019 rok jest już gotowy. O wszystkich nadchodzących imprezach będziemy informować na bieżąco. Dzisiejsza uroczystość jest okazją do wspólnego świętowania, a potem czeka nas dużo pracy – powiedział nam komandor Bogusław Czubernat.

- Otwarcie sezonu 2019 jest początkiem dużej akcji, której tytuł brzmi: „Edukacja i wychowanie sportami natury i sztuką”. Żyjemy w takich czasach, że człowiek wynaturzył się, zatracił kontakt z tym co daje nam moc. Jest coraz mniej organizacji pracujących z dziećmi i młodzieżą. Dziś pogoń za pieniądzem zniekształca relacje międzyludzkie. Natura i sztuka to pranarzędzia rzeźbiące człowieka od zarania dziejów. Nasze dzisiejsze spotkanie służy temu, abyśmy wrócili do korzeni, do tego co najważniejsze. To początek nowej ery – usłyszeliśmy od jednego z gości, Ryszarda Schaeffera, Komandora Akademickiego Klubu Żeglarskiego w Nowym Targu. 

Wszystkim żeglującym po Jeziorze Czorsztyńskim życzymy pomyślnych wiatrów i stopy wody pod kilem!

jd/
zobacz także
komentarze
Mazur03.05.2019, 10:06
To nie jest jezioro tylko zalew Czarsztynski ... hihihi
Rowerzysta02.05.2019, 19:10
Panowie żeglarze co ze ścieżką rowerową i waszą naprędce stawianą altaną
Zobacz pełną wersję podhale24.pl