04.05.2019, 10:54 | czytano: 1450

Dwa dni "Szczawnickiej Majówki" za nami (zdjęcia)

W środę 1 maja rozpoczął się cykl imprez „Szczawnicka Majówka 2019” organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy. Koncerty odbywają się na placu obok kolejki linowej na Palenicę. Jest to doskonała propozycja na ciekawe spędzenie weekendu majowego w Pieninach.
Pierwszego dnia organizatorzy zaprosili na wieczór folkowy. W jego trakcie wystąpił zespół „Syćko Gro” w składzie Agnieszka Janczy, Jadwiga Bielin, Barbara Kutyła z przyjaciółmi- zespołem Białopotocanie oraz skrzypkiem Andrzejem Budzem. Zebrani usłyszeli melodie typowe dla Pienin, Skalnego Podhala oraz Spisza. Następnie wystąpił zespół „Tryptyk”, wykonujący muzykę etno-folkową. Jego liderką jest Mirosława Zaziąbło-Hubiak.
Drugiego maja na scenie zaprezentowały się zespoły góralskie: „Kapela Zbójnicka” oraz grupa dziecięco-młodzieżowa „Szlachtowianie” prowadzona przez Jolantę Salamon. Prawdziwą wisienką na torcie był występ uczestników warsztatów muzycznych odbywających się w ramach projektu „ Pamiętajmy o ogrodach - zachowanie bogatego dorobku kulturowego Pienin”. Młodym muzykom i wokalistom towarzyszyli prowadzący warsztaty Wiesław Majerczak oraz Łukasz „Kudłaty” Różycki.

Tradycyjnie już 3 maja odbyła się uroczysta patriotyczna msza święta na Przysłopie.

wb/
zobacz także
komentarze
mieszkaniec05.05.2019, 22:52
tragedia, "żenła" co to w ogóle było, masakra jakaś, poprzednie były z roku na rok co raz słabsze, ale ta dobiła już do dna.
Pani "derektor" czas się wziąć do roboty bo jak redyk też będzie tak "udany" to może trzeba pomyśleć o zmianie pracy.
ania05.05.2019, 00:11
najgorsza majówka w Szczawnicy jaką widziałam - jakiś grajek z gitarą przez kilka dni i imprezy w namiocie handlowym, totalny upadek
Zobacz pełną wersję podhale24.pl