08.05.2019, 22:02 | czytano: 4606

"To my bronimy Europy przed chorymi pomysłami Unii Europejskiej". Spotkanie z kandydatami KONFEDERACJI do Parlamentu Europejskiego

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. - Nie jesteśmy euro-sceptykami, ale unio-sceptykami - mówi Konrad Berkowicz i dodaje: - To my bronimy Europy przed chorymi pomysłami Unii Europejskiej, przed niszczeniem tradycyjnej Europy. Formacje tworzące KONFEDERACJĘ Korwin Braun Liroy Narodowcy mimo różnic co do sposobu i formy - mają jeden cel i pogląd: trzeba walczyć z dyktatem Brukseli nad Polską.
Do Nowego Targu na spotkanie z sympatykami i wyborcami przyjechał lider listy KONFEDERACJI w okręgu małopolsko-świętokrzyskim oraz wiceprezes partii KORWiN – Konrad Berkowicz i pochodzący z Białego Dunajca - Andrzej Skupień, który startuje z 4 miejsca do Parlamentu Europejskiego. Najpierw kandydaci wzajemnie się przedstawili. O Andrzeju Skupniu, Berkowicz powiedział: - Jest młody, ale już ukończył trzy uniwersytety. Biegle włada obcymi językami. Będzie mógł w rodzimym języku powiedzieć innym posłów w Parlamencie, że są głupcami popierając Unię w takiej formie jaka jest obecnie... Jest stąd, liczę że osiągnie dobry wynik. Mam nadzieję, że mnie nie prześcignie. W końcu przecież rywalizujemy - dodał ze śmiechem.
Spotkanie trwało blisko 2 godziny. Sporo było żartów - także gorzkich, lekkiej kpiny, ale najwięcej miejsca poświęcono poważnej rozmowie na temat sytuacji Polski w Europie.

Andrzej Skupień omawiał trzy tematy: podnoszony zarzut, że "w Polsce brakuje demokracji i praworządności", mówił jak tworzone jest prawo w UE oraz o tym jak realizowana jest "nowa rewolucja komunistyczna, polegająca na nadawaniu nowych znaczeń słowom". Mówił o "poprawności politycznej" i "mowie nienawiści" jako przykładach określeń-wytrychów, które wykorzystuje się, by nie rozmawiać na argumenty, a zamknąć usta osobom, które mają inne poglądy.

Z kolei Konrad Berkowicz skupił się na - jak to nazwał - siedmiu kłamstwach propagandy unijnej. Opisał je tak:

Zdecydowana większość Polaków popiera Unię Europejską

- Popierana jest swoboda podróżowania. Ale to nie Unia, tylko strefy Schengen. Popierana jest swoboda i współpraca gospodarcza, czyli możliwość pracy za granicą ale to też nie jest zasługa Unii, tylko Europejskiego Obszaru Gospodarczego. UE to chory, biurokratyczny świat. A tego Polacy na pewno nie popierają. UE tłamsi przedsiębiorczość w naszym kraju. Ma chore pomysły społeczne, promuje zachowania i postawy nie mające nic wspólnego z naszą tradycją kulturową - wyjaśniał polityk.

Polska bez UE nie dałaby sobie rady gospodarczo

- To fałsz i mit. Większość krajów świata nie należy do UE i się rozwija. Są potrzebne dwa warunki do rozwoju: wzrost gospodarczy i przyrost naturalny. Unia Europejska, a szczególnie stare kraje Unii nie spełniają żadnego z nich. To Polska ma jeszcze wskaźnik rozwoju, ale go stracimy, bo równamy do "unijnych standardów" - przestrzegał.

Musimy być w UE, jeśli chcemy być Europejczykami

- To swoisty szantaż. To jakby wam powiedzieć, że wy, mieszkańcy Nowego Targu będziecie mogli nazywać się Polakami dopiero jak się zameldujecie w Warszawie. Poza tym UE to nie jest Europa. Bo Unia zaprzecza zasadom i wartościom europejskim. My nie jesteśmy euro-sceptykami, ale unio-sceptykami. To my bronimy Europy przed chorymi pomysłami Unii Europejskiej, przed niszczeniem tradycyjnej Europy - tłumaczył Berkowicz.

Polacy zgodzili się być w UE. Powiedzieli to w referendum
- Nieprawda. W roku 2004 było referendum, w którym zagłosowaliśmy na "tak". Ale głos oddaliśmy za swobodą podróżowania i za możliwością pracy za granicą. Ale to daje nam strefa Schengen. To było głosowanie za strefą Schengen. Unii Europejskiej wtedy przecież nie było. Dopiero w 2009 roku traktat lizboński nadal UE osobowość prawną. Gdy było w Polsce referendum - UE nie istniała. To była Wspólnota Europejska - zobaczcie co jest napisane na wydawanych międzynarodowych prawach jazdy. UE? Nie. Ponadto Wspólnota europejska kierowała się zupełnie innymi zasadami, niż to co się usiłuje zrobić teraz - podsumował wątek.

PiS jest partią eurosceptyczną

- Ale to Jarosław, a także Lech Kaczyński dążyli do współtworzenia UE i to oni wcielili nas do Unii. Kto podpisał traktat lizboński? PiS spiera się i protestuje przeciwko jakimś drobiazgom, ale w sprawach zasadniczych - podpisuje Kaczyński wszystko. Na wszystko się zgadzają. Teraz nawet na to, by była wspólna policja i europejska armia. PRzez zapisy traktatu lizbońskiego - unijne prawodawstwo jest ważniejsze, niż prawo w krajach członkowskich. Także w Polsce - mówił.

Dostajemy z Unii więcej, niż wpłacamy

- Bzdura. Od samego początku bycie w Unii się nam nie opłacało. Polecam raport Tomasza Cukiernika. Znajdziecie go w Internecie. Biurokracja unijna marnotrawi nasze pieniądze, nasz czas, energię, a nawet niszczy naszą moralność - przekonywał.

Unia to wspólnota suwerennych państw Europy

- Nieprawda. Unia dąży do unifikacji, likwidacji państw narodowych. Angela Merkel powiedziała wprost, że kraje powinny się przygotować do utraty suwerenności. KONFEDERACJA to jedyna frakcja, która twierdzi, że trzeba się uwolnić od UE w obecnym jej kształcie, od tego chorego dyktatu. Te "siedem kłamstw propagandy unijnej" wciąż są powtarzane w mediach i wbijane Polakom do głów - skwitował Konrad Berkowicz.

Z sali padały pytania o br-exit, o ustawę 447 - polską racje stanu, o sprawy gospodarcze, wolnorynkowy model państwa oraz możliwości ograniczenia ingerencji UE w sprawy Polski.

not. SPalka, zdj. Michał Adamowski
zobacz także
komentarze
Do patrioty, bądź patriotą12.05.2019, 18:10
Jeżeli już tak dosłownie odbierasz to co mówi J.Korwin Mikke (nie wiem na ile dokładnie go zacytowałeś), to sam przeczytaj jeszcze raz co napisałeś i to oceń. Nic więcej. Janusza Korwina Mikke faktycznie trzeba umieć rozumieć, gdy się go słucha, nie można sobie niczego dopowiadać. Mówił też, i to dawno, że "Hitler mógł nie wiedzieć o masowej zagładzie żydów" (jeszcze kilka dni temu w radiu, w rozmowie z nim, redaktorka z uporem do tego wracała), wyjaśnił jej to całkiem logicznie. A jeśli już wspomniałeś o Polańskim, to ta "13-latka" już dawno mu darowała, tylko prawo amerykańskie jest takie, że z urzędu będzie go ścigać do końca życia.
patriota12.05.2019, 12:40
Oto słowa Korwina...Wolałbym, by moja córka trafiła w łapy pedofila, który po pupie pogłaszcze, niż poszła na lekcję edukacji seksualnej, bo to zabija erotyzm; lekka pedofilia nie jest szkodliwa; jak jakiś pedofil poklepie dziecko po pupie, to nic się nie dzieje; Polański wziął sobie do łóżka 13-latkę, bo wyglądała na zupełnie dojrzałą, tym się nie brzydzę, bo być może zrobiłbym to samo ? to tylko niektóre z przytoczonych wypowiedzi polityka.Czy wy też popieracie pedofilię?
Dobra zmiana to Rusłana12.05.2019, 07:49
A media "głównego ścieku" nadal blokują KONFEDERACJĘ!

Mam przekonanie, że paradoksalnie pomoże to Konfederacji w wygranej.
maverick11.05.2019, 07:31
@ Wicher/Tylko Konfederacja:
Niedawno faktycznie oglądałem w TV popularny wśród młodzieży film, w którym biseksualista jest ukazywany w aureoli supermana. Przyjeżdża z prowincji, natychmiast zakochuje się w nim koleżanka w pracy, zazdrosny inny pracownik nasyła na niego szajkę żeby go pobić, ale on załatwia całą szajkę i wychodzi z potyczki zwycięsko, projektuje wspaniałą sukienkę czy garnitur, który zwycięża konkursy międzynarodowe, następnie współlokator chce go pocałować bo jest gejem, w pierwszej chwili on się oburza, ale z czasem zakochuje się we współlokatorze również, na co wściekają się rodzice ze wsi, itd., itp. Otóż ja się zgadzam że to jest skandal promować wśród młodzieży zboczenia seksualne i ktoś kto a) wyprodukował taki film dla młodzieży, b) wyemitował go, powinnien stanąć przed polskim wymiarem sprawiedliwości za demoralizację.
Wicher10.05.2019, 23:34
maverick

Co jest niemożliwe do zrealizowania ! ? Wszystko jest możliwe do zrealizowania jak jest chęć i wola , problem jest w tym że tej woli w Polsce niema od 1945 r poprzez ta ten Okrągły Stół i Magdalenkę gdzie na stole stała menora i wkoło niej same żydy o komunisty !
TYLKO KONFEDERACJA :)10.05.2019, 22:42
@maverick
"......Polacy jeśli będą chcieli wyrazić swój protest wobec UE, to lepiej żeby jednak pozostali w dniu wyborów w domach, zamiast głosować na tę partię protestu. Tam potrzebni są ludzie kompromisu, spolegliwi i pragmatyczni, a nie radykałowie."

Czy Ty człowieku rozumiesz co piszesz?!
Uważasz, że nadal mamy leżeć przed Unią Europejską i całym światem???
Uważasz, że nie powinniśmy mieć własnego zdania w Europie ???
Uważasz, że Polska nie zasługuje na szacunek ze strony innych Państw??
Uważasz, że cały czas mamy iść na kompromis???
Uważasz, że powinniśmy wprowadzać bezkrytycznie do szkół program pedofilski LGBT -tj. lesbijki, geje, biseksualiści, transwestyci
i inne unijne paradoksy w życiu codziennym???
Uważasz, że polskie przedsiębiorstwa są nic nie warte i trzeba je pozamykać, zlikwidować, bo tego chce UNIA EUROPEJSKA, a co skutecznie wypełniało PO???
Uważasz, że Polska powinna siedzieć cicho, nie mieć prawa głosu, bo mamy być niewolnikami utrzymującymi tych nierobów brukselskich ???

Do Parlamentu Europejskiego potrzebni są;
- ludzie z zasadami - a nie z ich brakiem !!
- ludzie walczący o Polskę i lepsze jutro Polaków - a nie uległych nieudaczników, kalających swój kraj !!!
- ludzie bez wyroków, młodzi, nie przesiąknięci komuną do szpiku kości, bez powiązań mafijnych, nie skorumpowanych - a nie przestępców ???

TYLKO KONFEDERACJA DAJE NAM WIARĘ I NADZIEJĘ W LEPSZE JUTRO
maverick10.05.2019, 21:37
Ależ ja wcalę nie potrzebuję Korwina Mikke żeby mi ujawniał absurdy unijne, gdyż są one tak świetnie przez wszystkich znane, że aż kabarety się z tych absurdów już od dawna śmieją. Cóż to za zasługa ujawniać coś co jest powszechnie znane. Natomiast Korwin Mikke, poza bon motami (niestety w PE raczej chybionymi, bo anachronicznymi), niczego konstruktywnego ani dla Polski ani dla UE nie dokonał. Owszem, oglądałem parę wystąpień Korwina Mikke w Euronews i widziałem pełne konsternacji reakcje deputowanych, zwłaszcza z Europy Zachodniej. Aby ludzie we Francji czy w Niemczech, a już zwłaszcza w Skandynawii, w ogóle mieli szansę cokolwiek zrozumieć z każdego parominutowego wystąpienia pana Mikke na forum PE, to obawiam się że musieliby najpierw odbyć szkolenie, wykład objaśniający, itp. na temat co nasz wielki lider pogardzający kobietami i postępem społecznym miał na myśli mówiąc daną rzecz którą akurat powiedział - zapewniam Cię że w UE mają ciekawsze zajęcia aniżeli analizowanie procesów myślowych polskiego konserwatysty rodem z 19-ego wieku.
Lista polityków którą zamieszczasz to oczywiście nie są bohaterowie mojej bajki i ja też mam im mnóstwo do zarzucenia, dopuścili się potwornych rzeczy, przez które cała Polska cierpi i długo jeszcze cierpieć będzie, kulturowo i ekonomicznie. Ale antidotum na tych kosmopolitów, internacjonałów i globalistów nie jest polski zaścianek myślowy z czasów zaborów. W Brukseli potrzeba ludzi o konstruktywnym myśleniu i równocześnie szanujacych demokrację, a takich w Polsce po prostu nie ma (długo by pisać o przyczynach tego stanu rzeczy). Lepsza Konfederacja jednak niż lewica i postkomuna, dlatego oczywiście życzę im jak najlepiej, ale wątpię.
TYLKO KONFEDERACJA :)10.05.2019, 19:43
@maverick
"..o czym przekonuje mnie brak sukcesów Korwina Mikke w mijającej kadencji Parlamentu Europejskiego; gdy zabierał głos to wszyscy wychodzili lub ziewali ..."

Oglądałeś chociaż jedno wystąpienie J. Korwina Mikke w Parlamencie Europejskim??? Bo mam wrażenie, że ani razu :)
Zawsze bronił Polski i ujawniał absurdy Unii Europejskiej, mówili do tego stopnia szczerze o Unii, że postanowili się Go pozbyć!!!
Ale Ty o tym nie wiesz, no bo skąd :)
TYLKO KONFEDERACJA :)10.05.2019, 19:37
@maverick
Masz rację, Parlament Europejski nie zrozumie KONFEDERACJI :)
a wiesz dlaczego;
- bo w Konfederacji są prawdziwi Polacy !!
- bo ludzie w Konfederacji mają czyste konta nie obciążone żadnymi aferami, powiązaniami z mafiami, z masonerią
- bo Konfederacja myśli o Polakach w kraju !!
- bo Konfederacja chce powrotu Polaków z zagranicy a nie imigrantów !! - bo Konfederacja chce dobrze dla POLSKI i dba o interesy Polski
- Konfederacja staje w obronie cywilizacji naszej Europejskiej a nie mieszanej XX
- w Konfederacji są patrioci, kochający swój kraj, dumni z Polski


Czego nie można powiedzieć o;
1. Janusz Lewandowski
2. Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein
3. Michał Boni
4. Jerzy Buzek
5. Danuta Hübner
6. Danuta Jazłowiecka
7. Agnieszka Kozłowska-Rajewicz
8. Barbara Kudrycka
9. Elżbieta Łukacijewska
10.Jan Olbrycht
11. Dariusz Rosati
12. Marek Plura
13. Dariusz Rosati
14. Bogusław Sonik
15. Adam Szejnfeld
16. Jarosław Wałęsa
17. Bogdan Zdrojewski
18 Tadeusz Zwiefka

Politycy PO (teraz Koalicja Europejska) wypełniali wszystko co im nakazała Unia, a nawet więcej głosowali zawsze przeciw Polsce i za sankcjami przeciwko Polsce
I Ty chcesz powtórki !!!!!!!!!!
PAL10.05.2019, 18:32
Marsz #STOP447 już jutro yutube
maverick10.05.2019, 17:11
@ Wicher:
Głowna istota całego problemu z Konferacją leży w tym właśnie, że oni niczego nie gwarantują. Szczerze powiem że jestem zawiedziony ich programem, tj. jego brakiem. Same puste deklaracje, jakieś opinie, brak jakichkolwiek konkretów, oprócz tych niemożliwych do zrealizowania lub zagrażających Polsce. Nikt w Brukseli nie będzie rozumiał ich toku rozumawania (a oni mają tam się udać żeby walczyć o polskie interesy) o czym przekonuje mnie brak sukcesów Korwina Mikke w mijającej kadencji Parlamentu Europejskiego; gdy zabierał głos to wszyscy wychodzili lub ziewali (nie dawajmy się podegrać na emocje i odwróconą logikę, że skoro oni go olewali to temu że był dobry w tym co robi, nie, oni go olewali bo to był dla nich hibernatus, ktoś kogo trudno poważnie traktować, kto mówi językiem książek historycznych), jedynymi potencjalnymi sojusznikami Konfederacji mogłyby od biedy być partie radykalnie konserwatywne, ale praktycznie niemożliwe będzie znalezienie wspólnej płaszczyzny porozumienia z UKIP, AFD czy z partią Marine Le Pen, gdyż te kraje UE są na zupełnie innym poziomie rozwoju, zresztą polska mała partia to zawsze będzie dla nich liliput.
Wicher10.05.2019, 12:24
Widać po negatywnych komentarzach że wzbudzają strach , boją się ludzie przeważnie przy *** posadkach tzn rozrośnięta to miary absurdu biurokracja ! Dlatego mają mój głos i mamawiam wszystkich do głosowania na Konfederacje bo tylko oni gwarantują zmniejszenie biurokracji która pożera połowe naszych zarobionych pieniędzy ! Bójcie się koryciaże !!! :)
Chazarska dzicz panem świata"10.05.2019, 09:36
@ Zaszczepiony przeciw obietnicom bez pokrycia

Wygląda na to, że występuje u ciebie:
Niepożądany objaw poszczepienny!

Może ty wyjaśnisz, dlaczego to do tego E.O.Gospodarczego należy Islandia,Norwegia,Lichtenstein chociaż nie należą do Unii?
Dlaczegóż to Gruzini jeżdżą do Unii bez wiz a Ukraińcy nie?
To takie samo traktowanie jak nas przez Amerykę, Czesi jeżdżą bez wiz, a nas i z wizami jest tam za dużo.
Ukraina swymi ludźmi zalała by Europę jak i produktami rolnymi których
E.O.Gospodarczy nie reguluje.
Najpierw trzeba przejąć gospodarki tych krajów, jak polską, zacząć wykorzystywać tybylców na miejscu a dopiero potem wprowadzić wszelkie ułatwienia by samemu móc działać swobodnie.
Póki co w tzw.międzyczasie, w sposób kontrolowany wpuszcza się wyjeżdżających z konieczności, po "uzdrowieńczych rewolucjach" (te na Białorusi tylko się nie udały), tak Gruzinów jak i Ukraińców, aby uczyli się życia w "Jewropie", by opowiadali innym o dobrobycie, sami nie mając pojęcia, że to na kredyt, by zawodowo związali się z Zachodem, jak kiedyś Polacy i by z konieczności jak my, głosowali kiedyś za wstąpieniem do Unii.
Zwykłe mamienie głupich, inżynieria społeczna.
Nowy prezydent Ukrainy(stuprocentowy Żyd, a raczej Chazar) nazywa pracę Ukraińców na Zachodzie," uniwersytetem życia w Europie".
Kiedy oni się zaszczepią przeciw obietnicom? Na razie nawet na odrę nie są szczepieni!
Ania goralka10.05.2019, 08:43
Musze sie wziac za ta polityke bo mi rozwala moja kochana Polske ! Moja uroda i inteligencja pokonam kazdego polityka ,,,,
leming doskonały10.05.2019, 06:48
do : Zaszczepiony Przeciwko Obietnicom Bez Pokrycia23:40, 9 maja 2019

Co Twoja wypowiedź ma wspólnego z artykułem i kampanią wyborczą w Polsce ??? Nie masz żadnych argumentów w dyskusji - merytorycznie z Tobą się nie da rozmawiać, dlatego stosujesz dygresję. Może i jesteś człowiekiem myślącym, ale myślącym "inaczej". Dalszą polemikę z Tobą (z braku argumentów) uważam za bezsensowną. Życzę dobrego dnia i miłego weekendu.
Dobra Rusłana10.05.2019, 06:22
A o braciach Rysicz słyszeliście? Słyszeliście o" kuchciku" i "judziku"? Nowa seksafera, stąd się ponoć bierze "przyjaźń" polsko-ukraińska.
Zaszczepiony Przeciwko Obietnicom Bez Pokrycia09.05.2019, 23:46
@leming doskonały
I cieszę się, że dostrzegasz moja dychotomię myślenia, charakterukystyczną dla człowieka myślacego, który codziennie musi się mierzyć z kolejnymi wyborami. To nas odróżnia od krów, krorym dylematy postrzegania świata są obce;)
Zaszczepiony Przeciwko Obietnicom Bez Pokrycia09.05.2019, 23:40
Po raz kolejny powtarzam pytanie, na ktore Ty nie jesteś w stanie udzielić odpowiedzi, bo jest to fakt a z faktami się nie dyskutuje. Ukraina i Białoruś nie należą do UE i nie należą do Strefy Schengen i nie należą do Europejskiego Obszaru Gospodarczego, chociaż bardzo by chciały. Dlaczego Ukraińcy i Bialorusini bez wiz nie mogą jeździć do tych państw i legalnie tam pracować? Przestań stosować fałszywą narrację tak bardzo propagowaną przez telewizje rosyjskozależne. Amen
leming doskonały09.05.2019, 23:10
do : Zaszczepiony Przeciwko Obietnicom Bez Pokrycia

Po raz kolejny powtarzam argument którego Ty nie jesteś w stanie zrozumieć i podważyć, bo jest to fakt a z faktami się nie dyskutuje. Norwegia i Szwajcaria nie należą do UE a należą do Strefy Schengen i Europejskiego Obszaru Gospodarczego dlatego Polacy bez wiz mogą jeździć do tych państw i legalnie tam pracować - przestań stosować fałszywą narrację tak bardzo propagowaną przez telewizje (wszystkie) i obce polskojęzyczne rozgłośnie radiowe.

Jesteś idealnym przykładem dychotomii myślenia.
Smok09.05.2019, 20:58
No... ja na przykład dwa dni temu jak patrzałem w telelexpress to tam mówili też o tym, że kampania do eurowyborów i omawiali co tam PiS, co Koalicje Europejska, co Biedroń, co każdy tam gdzie jakie aktywności polityczne podejmuje i czekałem kiedy powiedzą choć słowo o Konfederacji ale się nie doczekałem, to jest na tyle niebezpieczna dla żydostwa opcja polityczna, że będą za wszelką cenę próbować dyskredytować/nie pokazywać itp.

a to mówi samo za siebie,

mój głos na Konfederację,
młody, myślący, przedsiębiorca.
Zaszczepiony Przeciwko Obietnicom Bez Pokrycia09.05.2019, 19:28
@lemong doskonały
Kompletny brak argumentów pokryty atakiem ad personam.
Swiat jest bardziej skomplikowany pd cepa umusllwego, ktorym usilujesz mnie obić;)
maverick09.05.2019, 18:29
Nie wiemy tego oczywiście jakie są prawdziwe sondaże, ale na niskie poparcie Konfederacji wskazywałby choćby ostatni wynik Gregorza Brauna w marcowych wyborach na prezydenta Gdańska. Dużym balastem tego ugrupowania jest przede wszystkim Janusz Korwin Mikke ze swoim mysoginizmem, i ze względu na ten fakt bardzo wątpię aby mogły głosować na Konfederację kobiety. Konfederacja to nie jest z całą pewnością brytyjska UKIP. Brakuje w Polsce polityka formatu takiego jak Nigel Farage (niezależny finansowo bisnesmen, świetnie wykształcony, elokwentny, wiarygodny - takich polityków w Polsce nie ma), zresztą i sama Polska ma o wiele mniejsze możliwości zdziałania czegokolwiek w Brukseli, bo my po prostu nie mamy tak naprawdę innych możliwości rozwoju; to paradoks, ale w sercu Europy staliśmy się de facto jej peryferium, skazanym na UE i na Niemcy, które również ostatnio gospodarczo zwalniają.
Myślę że w skali całego kraju ze trzech, czterech liderów Konfederacji jednak dostanie się do Europarlamentu, ale będą tam chować się po kątach, czuć się nieswojo, mowy oczywiście nie ma żeby cokolwiek mogli tam zdziałać. Polacy jeśli będą chcieli wyrazić swój protest wobec UE, to lepiej żeby jednak pozostali w dniu wyborów w domach, zamiast głosować na tę partię protestu. Tam potrzebni są ludzie kompromisu, spolegliwi i pragmatyczni, a nie radykałowie.
leming doskonały09.05.2019, 18:20
do : Zaszczepiony przeciwko obietnicom bez pokrycia

Jeszcze raz ponawiam prośbę - naucz się czytać ze zrozumieniem, jak nie rozumiesz, to przeczytaj ponownie - i tak do skutku, aż pojmiesz wypowiedź P. K. Berkowicza - odsyłam do artykułu .
Mieszkaniec09.05.2019, 17:46
Korwin to pajac. Ciągle obraża innych i wymyśla jakieś głupie teksty typu niepełnosprawni nie powinni chodzić po ulicach. To zwykły błazen a nie polityk.
no tak...09.05.2019, 16:04
@Zaszczepiony Przeciwko Obietnicom Bez Pokrycia
a skąd wiesz, że są poniżej progu wyborczego?
Sondaże zapewne podała ci któraś z telewizji promujących pis albo konglomerat ko, a może gazety albo portale jawnie wspierające lewicowe i gejowskie partyjki?
Zaszczepiony Przeciwko Obietnicom Bez Pokrycia09.05.2019, 16:00
@patriota
U ciebie kiepsko z logiką wypowiedzi- gdyby mieli wysokie słupki poparcia, to nie byliby poniżej progu wyborczego.
A szorują po dnie jak zepsuta łódź podwodna.
Nigdy więcej PO09.05.2019, 15:01
Zauważcie, że Korwin zawsze ma wokół siebie samych młodych ludzi, zastanawiające co nie?
Patriota09.05.2019, 14:19
@Zaszczepiony przeciwko obietnicom bez pokrycia
Pomyśl, dlaczego nie są dopuszczani w debacie telewizyjnej???
TVP w ogóle nie zaprasza Konfederacji ani do programów politycznych, ani do debat politycznych. W statystykach pomijają ich chociaż maja duże słupki poparcia!!
Zacznij myśleć człowieku i słuchać !!!
Naucz się słuchać !!!
Naucz się myśleć!!!
Bo na razie z tym u Ciebie kiepsko :)
Piszesz byłe pisać, byle zabłysnąć :)
Daruj sobie i podszkól się :)
PAL09.05.2019, 14:13
KORWIN jest częscią KONFEDERACJI można się znim nie zgadzać ale w przeciwięństwie do wielu polityków ma jasne klarowne poglądy od lat Po 2007 roku z PiS-u do PO przeszło wielu polityków w 2015 ludzię głosowali na PiS w w rządzie pełno lewaków z UW
KONFEDERACJA jest potrzebna aby pilnować rządu jak chocby tajna notaka MSZ w sprawie 447 teraz pisiory pokazją figę z makiem a po wyborach robią swoje
Popieram Konfederację09.05.2019, 14:10
@Zaszczepiony przeciwko obietnicom bez pokrycia
Człowieku bzdury to Ty gadasz, chyba nigdy nie słuchałeś co mówią ludzie z KONFEDERACJI
- o jakim Ty podróżowaniu bredzisz?? Podróżujemy nie dlatego, że jesteśmy w tym Kołchozie Jewropejskim tzn Unii Europejskiej, ale dlatego, że należymy do strefy Schengen - ale chyba o tym nie słyszałeś!
- o jakiej pracy za granica marzysz!! Konfederacja chce, żebyśmy nie musieli wyjeżdżać za pracą nigdzie! Chcą stworzyć Polakom możliwości lepszego startu w Polsce, skąd nie będziesz chciał wyjeżdżać!!!

Czy to źle, dać innym szansę w zmienianiu jutra na lepsze!!!
Tamci już byli u władzy i tylko bałaganu narobili, Polskę do ruiny doprowadzili, więc pozwólmy innym, młodszym, którzy nie nabyli tych nawyków komunistycznych, niech spróbują swoich sił, może im się uda.

Popieram Konfederację
Popieram Konfederację
Popieram Konfederację
Zaszczepiony przeciwko obietnicom bez pokrycia09.05.2019, 14:06
@leming doskonały/ @zenek
...
a dostaliśmy się do strefy Schengen w 1985 roku? Nie - zgodnie z art. 46 ustawy i decyzją Rady Rzeczpospolita Polska weszła do układu z Schengen 21 grudnia 2007; i zapewne waszym zdaniem, jakbyśmy nie byli w UE, to dostalibyśmy Schengen tak po prostu.. Może wyjaśnicie, czemu nie ma tam Ukrainy, Mołdawii czy Białorusi?
Czemu tych krajów nie ma też w Europejskim Obszarze Gospodarczym, skoro bycie w Unii nie jest im do tego potrzebne - Ukraina bardzo by chciała, to powinno wystarczyć.

Logika, która prezentujecie jest taka, ze jak ktoś się rozejdzie z partnerką, to ona nadal będzie z nim sypiała, bo seks i wspólna kuchnia to dwie zupełnie różne rzeczy..
...09.05.2019, 13:45
@Młody
Brawo młody - celnie !!
MATKA POLKA09.05.2019, 13:44
@Zocha
A Ty którą opcję popierasz -może zdradzisz?? :)

Ja wolę być kobietą konserwatywną - niż pustą, próżną "oświeconą zachodnioeuropejską" feministką :)
zenek09.05.2019, 13:36
@Zaszczepiony przeciwko obietnicom bez pokrycia
".....Otóż to transakcja wiązana - możemy wypisać się z UE, ale wypisujemy się ze wspólnego rynku pracy z możliwości podróżowania......"
Panie zaszczepiony (niewiedzą :) podróżujemy bez ograniczeń po Europie nie dlatego, że należymy do Unii Europejskiej, a dlatego że należymy do strefy Schengen

"...Układ z Schengen - porozumienie z 1985 znoszące kontrole na granicach wewnętrznych państw sygnatariuszy.... "
cytat z Wikipedii.

Dlatego jeśli coś piszecie sprawdzajcie te wiadomości :)
leming doskonały09.05.2019, 13:21
do : Zaszczepiony przeciwko obietnicom bez pokrycia

" Otóż to transakcja wiązana - możemy wypisać się z UE, ale wypisujemy się ze wspólnego rynku pracy z możliwości podróżowania, swobodnej wymiany towarów i usług."

Nie wprowadzaj dezinformacji - radzę się podszkolić w temacie.
Strefa Schengen - możliwość podróżowania, Europejski Obszar Gospodarczy - swoboda wymiany towarów i usług NIE MAJĄ NIC WSPÓLNEGO Z UNIĄ EUROPEJSKĄ.

Norwegia i Szwajcaria nie należą do UE, należą do Strefy Schengen i Europejskiego Obszaru Gospodarczego dlatego Polacy bez wiz mogą jeździć do tych państw i legalnie tam pracować - przestań stosować fałszywą narrację tak bardzo propagowaną przez telewizje (wszystkie) i obce polskojęzyczne rozgłośnie radiowe.
Zaszczepiony przeciwko obietnicom bez pokrycia09.05.2019, 13:13
Patriota - po jednym zdaniu napisz, na czym polega Prawdziowopolskość KORWINowców. Jak obronili CHOCIAŻ JEDNĄ POLSKĄ FIRMĘ i PRZED CZYM. Jak obronili chociaż jednego polskiego rolnika przez przyjęciem dotacji z UE. Jak bronili tradycji i kultury - bo chyba nie wtedy, kiedy wytatyuowany Liroy (wstydzący się najwyraźniej polskiego nazwiska) rapuje i wzywa do zalegalizowania marihuany w celach rekreacyjnych) - TO JEST NISZCZENIE ZDROWEJ TKANKI PRAWDZIWIEPOLSKOŚCI POLAKÓW!!! :):):)
leming doskonały09.05.2019, 13:08
do : Zaszczepiony przeciwko obietnicom bez pokrycia

Przeczytaj jeszcze raz i jeszcze raz ZE ZROZUMIENIEM wypowiedź P. K. Berkowicza i zacznij myśleć a nie ślepo bezrozumnie słuchać fałszywych przekazów medialnych.
Zocha09.05.2019, 11:37
Korwin: Kobiety są mniej inteligentne, ale to nie jest głupota.
Kamil Berkowicz: Tak Janusz Korwin-Mikke definiuje inteligencję. Kobiety są średnio mniej inteligentne od mężczyzn, ale są mądre życiowo.

Takiego przedstawiciela chcecie kobiety w PE?

Już wystarczy co robił Korwin na obradach PE "Miał misję rozsadzenia systemu od środka" czyli przytulał pieniądze z budżetu, na który składa się także każdy Polak. Europoseł godnie reprezentował RP śpiąc na obradach i inkasując za to w 2017r. 102 tys. 572 euro brutto. 2016 r był troszkę gorszy po zarobił tylko ponad 100 000 EUR.
Pan Berkowicz wzorem "mistrza" (gdy go wybierzecie) pewnie też będzie brał euro za diety od PE. Mam nadzieję, że będzie brzydził się tą forsą ale przecież jak już starożytni mawiali " Pieniądze nie śmierdzą"
Młody09.05.2019, 11:34
Przepraszam bardzo, ale jakie inicjatywy Korwin miał doprowadzić do konća, skoro nigdy nie dostał poważnej szansy? Sporo tutaj mądrych, a sami głosują na oszustów i złodziei spod szyldu POPiS. Paranoja.
narodowiec09.05.2019, 11:12
Niech żyje oszołomstwo , i robienie wody z mózgów normalnym ludziom.
K.09.05.2019, 11:06
PO=PIS
/.../
a potem czytam takie kwiatki, że "tylko pis obroni europę" :-))
Zocha09.05.2019, 11:06
A może więcej pan Skupień o sobie opowie. Jakie ma wykształcenie? Gdzie pracował? Jakie ma dokonania? Jakie ma plany? Gdzie działał społecznie? Jakoś nie przemawia, że "skończył trzy uniwersytety". Studia podyplomowe nie uprawniają do przedstawiania kogoś, że skończył uniwersytet. Bardzo skąpe informacje o panu Andrzeju jakoś nie uwiarygadniają go jako przedstawiciela Polski do PE. W sieci o nim cichutko, oprócz tego, ze skończył szkołę wyższą w Grenoble na wydziale Sieci i teleinformacja, studia podyplomowe na UJ Współczesne Chiny. o tyle. Jeszcze udział w Masterchef i zdjęcia potraw. Zaiste doskonały kandydat z parciem na forsę z UE. Co dla nas Polaków zrobi? Tyle co Korwin - przytuli diety poselskie przez 4 lata i tyle. Szkoda głosu
Zaszczepiony przeciwko obietnicom bez pokrycia09.05.2019, 10:34
Ten KORWiNOWIEC myśli dokładnie tak jak Brytyjczycy, którzy głosowali za wyjściem z UE - zostaną nam "unijne frukty" ale pozbędziemy się unijnego bajzlu. Kiedy okazało się, że jednak straty mogą okazać się większe a "fruktów nie budiet", Irlandczycy grożą secesją, podobnie jak Szkoci, to się Brytyjczycy obudzili.
Otóż to transakcja wiązana - możemy wypisać się z UE, ale wypisujemy się ze wspólnego rynku pracy z możliwości podróżowania, swobodnej wymiany towarów i usług. Za to znaczeni łatwiej będzie nam się zapisać do WNP
Podsumowując - nawet kiedy bzdury gada się w trzech językach, pozostają one bzdurami.
Patriota09.05.2019, 10:32
@Wyborca
Ty człowieku chyba jeszcze śpisz snem sprzed 1989 roku :) :)
Nie wierzę, że taki taki głupi tekst ktoś wyskrobał :)

TYLKO KONFEDERACJA - lista nr 1 !!!!!
Tylko Oni - PRAWDZIWI POLACY
a) stają w obronie polskich rodzin!
b) stają w obronie polskich firm i przedsiębiorstw!
c) stają w obronie polskiego rolnictwa i górnictwa!
d) stają w obronie POLSKI, POLAKÓW!
e) stają w obronie polskich historii, kultury i tradycji!

Ludzie Unia Europejska - wprowadza chaos (tylko ślepcy tego nie widzą!!!)
a) chce zniszczyć nasz patriotyzm !!!
b) chce zniszczyć naszą kulturę !!!
c) chce zniszczyć naszą wiarę !!!
d) chce zniszczyć nasze polskie rodziny !!!
e) chce zniszczyć naszą suwerenność i niepodległość !!!
f) chce zniszczyć naszą jedność - skłócając nas ze sobą poprzez judaszów, przekupionych za kilka srebrników
Ui09.05.2019, 10:32
Po części komentarzy widać jaki mamy "inteligentny" naród, którego głównym źródłem informacji jest telewizja (bez znaczenia czy państwowa czy prywatna).
popieram09.05.2019, 10:20
do Dżorah - napisane w 100% prawdzie. Czy przypadkiem inni nie idą do Europarlamentu po miliony późniejszych oszczędności.
Obiektywny - streszczenie09.05.2019, 10:13
Konfederacja - LISTA NR 1
- polska partia
- bronią Polski na arenie międzynarodowej
- bronią polskich firm, przedsiębiorstw, rolnictwa, tego co jeszcze zostało, a czego rządzący chcieliby się pozbyć!!
- są za ograniczeniem biurokracji, która utrudnia życie, zwłaszcza przeciętnego Polaka
- chcą aby Polska była silna, aby miała swoją kulturę, lepszą oświatę i bezpieczeństwo wszystkich Polaków - pozostali chcą abyśmy byli sługusami albo Unii Europejskiej albo USA i

Wiosna - (BIEDROŃ) - LISTA NR 2
- sponsorowana przez Niemcy
- popiera LGBT+ czyli lesbijki, geje, biseksualiści, transwestyci
- chcą pozbyć się resztki górnictwa

Koalicja Europejska - (PO - NOWOCZESNA) - LISTA NR 3
- sponsorowana przez Niemcy
- przez 8 lat rządów sprzedali za grosze Polski majątek
- popiera LGBT+ czyli lesbijki, geje, biseksualiści, transwestyci
- szkaluje Polskę w Parlamencie Europejskim
- popiera Unię w nakładaniu kar na Polskę

PIS - LISTA NR 4
- sponsorowana USA I IZRAEL
- obiecali zwiększyć kwotę wolną od podatku do 8 tyś- nie podnieśli
- Rząd nie reaguje na szkalowanie Polski przez inne państwa
- rozdają 500+ przekupując tym Polaków, ale równocześnie pogrążając nasze przyszłe pokolenia w spłacie tego programu nie 500 zł a może nawet 2500 zł, bo przecież to nie rząd finansuje ten program tylko wszyscy Polacy
- PIS nie potrafi bronić Polski na arenie międzynarodowej i jak struś dgy tylko pojawi się problem , chowa głowę w piasek!!
- mieliśmy powstać z kolan!!! - a PIS położył nas na łopatki
- mieli rozliczyć poprzedni rząd i kogo rozliczyli?!!?

Lewica razem - LISTA NR 5
- sponsorowana przez Rosja
- popiera LGBT+ czyli lesbijki, geje, biseksualiści, transwestyci
- byliśmy przez pół wieku pod ich rządami - im już dziękujemy!


Partie popierające LGBT+ czyli lesbijki, geje, biseksualiści, transwestyci
- PO
- Nowoczesna
- Wiosna
- SLD
- PSL
- Razem
- Unia Europejskich Demokratów
- Teraz

Przymykają oczy na LGBT+ czyli lesbijki, geje, biseksualiści, transwestyci
- PIS
- Porozumienie
- Wolni i solidarni

Przeciwnicy LGBT+ czyli lesbijki, geje, biseksualiści, transwestyci
- KONFEDERACJA Korwin Braun Liroy Narodowcy
ABC09.05.2019, 09:35
Tak. Tak. Korwin oszołom ? Bo co tak ci mowi twoj magiczny telewizor ? Ktorym raz steruje PiS a innym razem PO ?

Kaja Godek gwarantuje mi walkę z aborcją.
Korwin walkę z socjalizmem i biurokracją.
Narodowcy walkę o niepodległość i mocną Polskę.
Pan Jakubiak walkę o kapitalizm.

A ty dalej głosuj na podły POPiS .

wc
ppf09.05.2019, 09:32
Oj Pisowski beton niczym totalna oPOozycja zaczyna udajać widać że

KONFEDERACJA rośnie w siłę
Kabaret09.05.2019, 08:22
Ten tytuł artykułu to żart. Partia Korwin, która zresztą nie istnieje bo nie została zarejestrowana, nie ma na nic wpływu. To PiS broni Europy.
Wyborca09.05.2019, 08:07
Korwin i jego ludzie to nieudacznicy. Nic nie osiągnęli od 30 lat i nie mają żadnego wpływu na cokolwiek. Nie ma co tracić na nich głosu. Kukiz lub PiS są lepsze.
Polacy za "Prawdziwymi Polakami"09.05.2019, 07:03
Kiedy głosowałem na PO - ci sprzedali Polskę
Kiedy głosowałem na PIS - ci położyli się na łopatki przed USA i I.......
W tej chwili mam tylko jeden wybór - Konfederacja
Chłopaki z Konfederacji w WAS nadzieja całego Polskiego Narodu.
Tylko Wy możecie podnieść Polskę już nie z kolan, bo PIS doprowadził nas do pozycji leżącej, w której to kopią Nas Polaków ze wszystkich stron, oczerniając nas o wszystko co najgorsze!!! Nie ważne czy jesteśmy winni czy nie!!
Polacy obudźcie się!!!
Tylko pomyśl09.05.2019, 07:01
Właśnie takich tam się obawiają.
Głosuję na KONFEDERACJĘ !

Ich siła jest w nas!!!
Chcesz by Unia istniała? to głosuj właśnie na Konfederację. Tylko uzdrowiona Unia może dalej trwać!
Dżorah09.05.2019, 07:01
Polska to kraj słaby i ciagle osłabiany przez polityków i ich głupotę, partyjny partykularyzm, drenaż państwowej kasy, kłótnie i swary - to samo co Polskę wymazało z map świata na ponad 123 lat. Budować to oni potrafią swoje bogactwo, jak pan Karski (PiS) - europoseł bardzo słaby, bez znaczących osiągnięć, poza słynnym rozbiciem meleksa na Cyprze i ucieczką bez płacenia - nazbierał ponad 7 milionów zł na koncie! Unii nienawidzą, ale kasę chętnie przytulają. Tyle że nasz słaby kraj bez Unii byłby jeszcze słabszy. Jedyna nadzieja, że instytucje Unijne będą ścisłej kontrolowały co wyprawiają nieodpowiedzialni politycy w krajach członkowskich. To jedyna nadzieja na wybawienie nas, szarych obywateli, od ich głupiego prawa, drakońskich podatków i niesprawiedliwości. Miejmy nadzieję że tak będzie w przyszłości. Żaden przedstawiciel partii Korwin nie powinien dostać się do parlamentu europejskiego. Wspólnotę trzeba budować i zacieśniać, żeby nam służyła a nie rozwalać od środka przy pomocy takich szkodników, jak PiS czy Korwin którzy jeszcze za to ogromne pieniądze będą brali. Jeśli UE według nich to wyimaginowana wspólnota która uosabia zło, jej flaga to szmata, to czego tam szukają? Chyba tylko tych 7 milionów?
nie-pejsokonard09.05.2019, 06:54
Jakiego programu oczekujecie?
Program Unii pisze kilku nietrzeźwych szaleńców w Brukseli i każdego rozsądnego europosła programem, jest obrona Europy przed tymi szaleńcami i ich poplecznikami w każdym kraju. Nie do takiej Unii wstępowaliśmy, paru młokosów na tym portalu może tego nie pamiętać. Wielka Brytania UE tworzyła ale widząc co się dzieje ma odwagę i siłę wystąpić. Jeżeli to pasożytnicze towarzystwo w Brukseli dalej będzie prowadzić Europę w kierunku utopijnego państwa Stanów Zjednoczonych Europy LGBT, to któryś z krajów "zgasi światło"!
POP (Pełniący Obowiązki Polaka)09.05.2019, 06:49
Na chwytliwe hasła p. Korwina już od 30 lat wielu się nabiera. Pokażcie chociaż jedną jego inicjatywę którą doprowadził do końca? Nie ma czegoś takiego a i w NT też znalazł ludzi co się na niego nabrali. Poza gadaniem nic z tego nie będzie, mogę się założyć.
ZORRO09.05.2019, 06:15
Prostaki won!
TYLKO KONFEDERACJA :)09.05.2019, 06:10
Tylko w Konfederacji nadzieja, na uratowanie Polski, od tych sprzedawczyków z PO-PIS
edek09.05.2019, 05:44
@Ewa - poziom piaskownicy, to dziecinko ty prezentujesz!
góral09.05.2019, 05:42
@Jan
Jakie pitolenie??????!?!
Czekasz, aż obiecają Ci 500+ jak PIS, że nasi potomkowie będą obciążeni spłacając to zachodnim bankom, a my pójdziemy z torbami?!??!!
Człowieku rusz tymi szarymi komórkami, nie rozumiesz, że rozgrywa się walka o POLSKĘ!!!!
KONFEDERACJA JEST JEDYNĄ PROPOLSKĄ PARTIĄ -zjednoczyli się, aby ratować POLSKĘ!!!!
oko09.05.2019, 05:37
@Robert
Oszustem, to jesteś Ty.
I zanim skrytykujesz ich następnym razem, sprawdź najpierw co robią dl Polski, bo nie masz bladego pojęcia, a zabierasz głos!!!!!
zenek09.05.2019, 05:35
@mesjekonrad
Oszołomem to jesteś TY :)
A KONFEDERACJA, robi w tym momencie najwięcej dla POLSKI!!!
Gdybyś cokolwiek wiedział o nich nie napisałbyś tego głupiego, godnego pożałowania tekstu.
bez odbioru09.05.2019, 00:31
'mesjekonrad' - żegnaj. Kto by tęsknił za kimś kto nie rozumie że internet to miejsce dla każdego. Podhale24 szanuje cudze przekonania i pisze o wszystkich inicjatywach. Jak ciebie interesuje tylko pis albo po - to idź na ich strony internetowe.
Możesz omijać informacje, które cię nie interesują albo napisać komentarz w którym opiszesz swoje poglądy. Ale ciebie stać tylko na focha, rzucenie tyłkiem i manifest 'od dziś was nie znam.' A spadaj gdzie tam sobie znajdziesz miejsce - tu będzie przynajmniej czystsze powietrze.
qwerty08.05.2019, 23:23
mają mój głos
maverick08.05.2019, 22:33
Polska bez UE nie da sobie rady (wskutek izolacji Rosji niepostrzeżenie staliśmy się peryferium takim samym jak np. Portugalia, na granicy niemiecko-polskiej diabeł będzie mówił wszystkim mieszkańcom Europy zachodniej dobranoc, nasz potencjał polegał na roli pomostu pomiędzy wschodem a zachodem kontynentu).
Owszem, UE za jakieś dziesięć lat sama się rozpadnie, ale wtedy to będziemy niemal całkowicie zależni od Niemiec (Stany prawdopodobnie stopniowo będą się wycofywały z centralnej Europy). Unia ulegnie rozpadowi, ponieważ z roku na rok przybywa w niej ludzi niezadowolonych, a kurczy się grupa beneficjentów, tych którzy na UE zyskali, a UE nie ma możliwości poszerzyć grupę zadowolonych, Unia nie ma już marchewki, został jej już tylko kij do utrzymywania dyscypliny (to już jest taki hotel California - można się wymeldować ale nie można jej opuścić, czego dowodem fiasko Brexitu). Ruchy odśrodkowe rozwalą ją, ale to nie nastąpi ani po 26 maja ani za rok czy za dwa. Zresztą w ogóle parlament europejski nie będzie w tym procesie odgrywał jakiejkolwiek roli, ponieważ centrum decyzyjne znajduje się w radzie składającej się z byłych premierów państw członkowskich, którzy a) wygrali u siebie demokratyczne wybory i b) mają doświadczenie w kierowaniu państwami np. Tusk czy Juncker.
Mądry08.05.2019, 22:22
Ludzie od Korwina to ani programu nie mają ani partii zarejestrować nie potrafią ale Europy chcą bronić. Uśmiałem się. Wiele wam brakuje do PiSu.
Ewa08.05.2019, 22:18
To tylko dzieci. Zero propozycji tylko krytyka. Poziom piaskownicy.
Jan08.05.2019, 22:16
Pitolenie. Gdzie program? Tu tylko są głupie hasła. Ludzie od Korwina to już dawno się skompromitowali, nawet partii zarejestrować nie potrafią a chcą Polskę reprezentować. Cyrk i tyle.
Robert08.05.2019, 22:10
To oszuści tak jak koalicja europejska bo składają się z wielu partii i jak wejdą do parlamentu to dołącza do różnych frakcji wiec nie wiadomo na co się głosuje.
mesjekonrad08.05.2019, 22:07
Gratulacje dla Podhale24 za wspieranie skrajnych oszołomów. Od dziś was nie znam.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl