12.05.2019, 21:34 | czytano: 4437

130 lat Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE. Msza Święta, defilada Krupówkami, poświęcenie nowego sztandaru, awanse i odznaczenia - tatrzańska Państwowa Straż Pożarna hucznie świętowała 130-lecie swojego istnienia.
Główne uroczystości odbyły się na Placu Niepodległości w Zakopanem. Uczestniczyli w nich przedstawiciele władz samorządowych, ze starostą Piotrem Bąkiem i wiceburmistrzem Tomaszem Filarem na czele, posłowie na Sejm Edward Siarka i Anna Paluch, radni wojewódzcy, powiatowi i miejscy oraz przedstawiciele podhalańskich instytucji.
Z okazji 130-lecia zakopiańskiej straży podhalańskie gminy ufundowały nowy sztandar. Pamiątkowe gwoździe na drzewiec przybijali ks. Marian Mucha, kapelan zakopiańskich strażaków, wiceburmistrz Tomasz Filar oraz wójtowie: Poronina Anita Żegleń, Białego Dunajca Andrzej Nowak, Bukowiny tatrzańskiej Andrzej Pietrzyk oraz Kościeliska Roman Krupa

Sztandar poświęcił kardynał Zezon Grocholewski, były prefekt Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej

pk, zdj. Piotr Korczak
zobacz także
komentarze
Oj, będzie bal14.05.2019, 13:14
Szanowni Państwo! Zapewne już wkrótce przeczytacie artykuły ogólnopolskie (GW, Onet,...) z jedną z osób wymienionych w tekście w roli głównej. Nie będą one dotyczyły jednak straży pożarnej, lecz zjawiska pracy na czarno i sądu pracy. Się święci.
K.13.05.2019, 12:18
Gratulacje Panie Adamie!
podoficer - wypełnienie munduru13.05.2019, 06:53
Kto "odkopał" gen. Nowaka ??? strażak jest dla niego "wypełnieniem munduru" - to są jego słowa - wstyd i hańba że ktoś taki nosi mundur strażacki !!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl