21.05.2019, 08:20 | czytano: 5105

Zmiany w opłatach za parkowanie w Mieście

arch. Podhale24
NOWY TARG. Radni wprowadzili zmiany w uchwale dotyczącej ustalenia górnych granic opłat za korzystanie z parkingów miejskich. Podstawowy cennik się nie zmienił, ale wprowadzono nową formę - czyli "umowę lub porozumienie za korzystanie z parkingu".
Głównym powodem zmiany dotychczasowej uchwały była konieczność wprowadzenia możliwości opłat za miejsca postojowe na podstawie umowy. - Takiej właśnie formy potrzebują przedsiębiorcy, którzy chcą sobie zagwarantować miejsce postojowe. Pozostałe stawki są bez mian - tłumaczył kierujący Referatem ds. Drogownictwa i Transportu Marian Twaróg.
Innym powodem procedowania zmian w uchwale była konieczność wykreślenia zapisów dotyczących opłat za parkowanie na drogach. Te opłaty zostały określone w uchwale dotyczącej wprowadzenia Strefy Płatnego Parkowania.

Dla przypomnienia - stawki opłat na miejskich parkingach:
- samochody osobowe 3 zł za pierwszą godzinę, 4 zł za każdą następną rozpoczętą godzinę;
- samochody ciężarowe 5 zł za godzinę;
- autobusy 12 zł za godzinę;
- na parkingu przy Miejskiej Hali Lodowej i przy ul. Nadwodniej wprowadzone zostały również miesięczne abonamenty w wysokości do 20 zł za miesiąc;
- umowa lub porozumienie za korzystanie z parkingu dla jednego samochodu osobowego - 100 zł netto za miesiąc.

Opłaty za korzystanie z parkingów pobierane są przez najemców, osoby upoważnione lub za pośrednictwem parkomatów.

s/
komentarze
Miejscowy24.05.2019, 21:48
Bardzo chcialbym, by kolega Fatla odpowiedzial na pytanie nr 3 uzytkownika o loginie "Kuma" :)
Miejscowy24.05.2019, 10:22
Bardzo chcialbym, by kolega Fatla odpowiedzial na pytanie nr 3 uzytkownika o loginie "Kuma" :)
wieśniak21.05.2019, 18:22
@normal Brawo.

Jednym z takich jak piszesz jest właściciel posesji Sokoła 10, gdzie sklep "porcelana kryształy". Codziennie rano wystawia kosze na śmieci blokując miejsca parkingowe. Ma swoje podwórko więc niech z niego korzysta.

Z tych ze wsi fajnie się śmiać, ale drugiego jak on łorcyka nie znam, każdy "wieśniak" parkuje na swoim. Hej
Kuma21.05.2019, 18:07
1. Gdyby reklama poprzez hokej była atrakcyjna to biznes pchałby się do hokeja nowotarskiego drzwiami i oknami, a dlaczego tego nie robi? bo się nie opłaca? bo żadna to reklama?
2. Panią Michalską powinno Miasto rozliczyć dokładnie poprzez audytorów, a nie Komisję Rewizyjną, bo ta sobie nie poradzi. Komisja może jedynie wysłuchać różnych zdań byłych i obecnych zarządzających o gospodarce finansowej, logistyce i kombinacjach z kwotami przelewanymi przez Miasto na MMKS. Co z tego ma ten klub?
3. Dlaczego Szymon Fatla tak radykalny jeśli chodzi o podatki i ich wydawanie ( tzn. w ogóle o podatki) nagle podpisuje się pod miejskim sponsoringiem?
4. Dlaczego nie podpisał się pod tym listem Michał Glonek - czy dlatego, że jest doskonale (jako były radny i przewodniczący Rady Miasta) zorientowany w finansach KH?
5. Minęło 8 lat od referendum na temat czy płacić na hokej. Proponuję przy jesiennych wyborach zrobić referendum, wszak wspomniany jw. Szymon ma ideę fix, by robić go na każdy ważniejszy temat, a ten w Mieście jest ważny.
6. Hokej jest drogi, mało dzieci jest nim zainteresowanych, jest wiele dyscyplin gdzie mamy sukcesy i trenuje dużo dzieci. np unihok,juditsu.
...21.05.2019, 16:23
Oburzony..to chłopie z sądu nie wyjdziesz....
Oburzony21.05.2019, 15:06
normal - jeśli parkują zgodnie z przepisami to nic ani mnie ani tobie do tego! Codziennie obserwuję samochody zaparkowane mniej niż 10 m przed pasami, lub wręcz na pasach, zajmujące cała szerokość chodnika, na zakazie, na bramie. Sądziłem że godzina parkowania w strefie, lub na miejskim parkingu to jakieś 10 zł, że tak się ludziska pchają na ulice poza strefą, a tu się okazuje że tylko 3 zł! I co to znaczy? Że w tym mieście bardziej opłaca się popełnić wykroczenie zagrożone mandatem od 100 zł wzwyż, niż zapłacić 3 zł! A dlaczego? Bo wszystkie te cwaniaki parkujące niezgodnie z przepisami maja świadomość że w Nowym Targu nie ma gospodarza. Nikt nie sprawdzi, nie da mandatu. Miasto strzeliło sobie samobója likwidując straż miejską, a policja już dawno skapitulowała. Porządek może zapewnić wyłącznie nieuchronność kary, parkujesz na zakazie - możesz być 100% pewny że 100 zł ubyło co z portfela. Tyle w temacie. Inaczej zawsze znajdzie się cwaniak, któremu żal 3 zł, ale stać na auto za 200 tys. Chorzy ludzie.
tu21.05.2019, 14:41
Samochody osobowe 3 zł za pierwszą godzinę, 4 zł za każdą następną rozpoczętą godzinę. Niech się wypałują, nie jadę już do centrum. nie ma po co.
ANTY_LEWAK21.05.2019, 12:10
A czemu koło lodowiska 20zł za miesiąc?
Co tak mało?

Ewidentnie urzędasy z UM zrobiły sobie prawie darmowy parking.
Abonament powinien być minimum 100zł

Przy 20 zł i pełnym obłożeniu parkingu okaże się żę miasto dokłada do tego parkingu.
normal21.05.2019, 11:59
Do "oburzony" - mendami to są ci którzy parkują na chodnikach przed własnymi posesjami a podwórka i garaże mają puste bo się nie chce rano bramy otworzyć.
ToJa21.05.2019, 11:37
Sposób na dodatkowe dochody: zepsute parkomaty, które nie respektują stawki zerowej! ( za pieniążki działają! )
Oburzony21.05.2019, 09:04
Nie wierzę - to wszystkie te mendy które parkują niezgodnie z przepisami w okolicach Rynku, robią to bo żal 3 zł wydać? Albo 20 zł na miesiąc!?? Niewiarygodna bezczelność! Od dziś robię zdjęcia tym chamom i będę hurtem zawoził na policję.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl