24.05.2019, 17:36 | czytano: 3864

Telefon od fałszywego policjanta

Fot. KPP Zakopane
Zakopiańscy policjanci zostali poinformowani, że do mieszkanek powiatu tatrzańskiego telefonował dziś mężczyzna, który przedstawiał się jako funkcjonariusz policji z Nowego Sącza.
Rzekomy policjant informował o zagrożonych pieniądzach na koncie bankowym swoich rozmówczyń. Namawiał swoich rozmówców do wypłacenia gotówki z banku i przekazania jej „policjantowi” celem uchronienia pieniędzy przed kradzieżą. Miałoby to również pomóc w złapaniu oszustów.
- Jest to typowy przykład usiłowania dokonania oszustwa metodą „na policjanta” - przypomina asp. szt. Krzysztof Waksmundzki z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. - Przypominamy, że policjanci nigdy nie kontaktują się telefonicznie w takich sprawach, nie informują osób postronnych o prowadzonych operacjach, nie proszą o przekazywanie jakichkolwiek pieniędzy. Zwracamy się z apelem o szczególną czujność również do osób mieszkających ze swoimi babciami lub dziadkami. Często to one mogą zauważyć niepokojące zachowanie i w porę zapobiec przekazaniu pieniędzy oszustom.

KPP Zakopane, oprac. r/
zobacz także
komentarze
ian.25.05.2019, 06:59
dziwne rzeczy sie dzieja nie takich namierzaja a tu tylko ostrzezenia i tak na okolo szkoda ze do mnie nie zadzwoni ...
naiwnych nie brak24.05.2019, 20:40
Naiwnych nie brakuje mimo tylu ostrzeżeń
Zobacz pełną wersję podhale24.pl