26.05.2019, 13:03 | czytano: 2210

Głosowanie przebiega spokojnie

zdj. Michał Adamowski
PODHALE. Do godziny 13.00 Policja, ani Komisje Wyborcze na Podhalu, Spiszu i Orawie nie odnotowały przypadków naruszenia ciszy wyborczej. Same wybory przebiegają spokojnie.
Głosowanie potrwa go godziny 21.00. By oddać ważny głos, należy postawić znak "x" w kratce przy nazwisku jednego kandydata na karcie do głosowania. Do lokalu wyborczego trzeba wziąć dokument tożsamości.
W lokalu wyborczym wyborcy otrzymają jednostronicową kartę do głosowania z listami kandydatów zarejestrowanymi w danym okręgu wyborczym (w kolejności zgodnej z wylosowanymi numerami). Na każdej liście będzie od pięciu do 10 nazwisk kandydatów. Na dole każdej karty znajdzie się informacja o sposobie głosowania.

Wyborcy mogą sprawdzić miejsce głosowania m.in. w urzędzie gminy, na stronie internetowej gminy, na stronie internetowej PKW, gdzie znajduje się pełen wykaz obwodów głosowania oraz wyszukiwarka.

W tegorocznych wyborach do PE w Polsce wybranych zostanie 52 europosłów, o jednego więcej niż poprzednio.

W eurowyborach listy we wszystkich 13 okręgach wyborczych w Polsce zarejestrowało 6 komitetów. Z listą nr 1 startuje Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy, z nr 2 - Wiosna Roberta Biedronia, nr 3 Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni, nr 4 - Prawo i Sprawiedliwość; nr 5 Lewica Razem - Partia Razem, Unia Pracy, Ruch Sprawiedliwości Społecznej, a nr 6 - Kukiz'15.

s/ zdj. Michał Adamowski
Zobacz pełną wersję podhale24.pl