29.05.2019, 10:48 | czytano: 2017

Remont zaniedbanej drogi na granicy Kościeliska i Witowa

Fot. Piotr Korczak
WITÓW. Już niedługo powinna się poprawić sytuacja kierowców jeżdżących od Rysulówki w Kościelisku w kierunku Roztok w Witowie. W ciągu kilku miesięcy zostanie przebudowana i zmodernizowana droga od tablicy Witów do mostku na potoku.
Droga jest w chwili obecnej w fatalnym stanie i już od dłuższego czasu czeka na remont.


Zmodernizowany zostanie kilkusetmetrowy odcinek. W chwili obecnej po uzyskaniu zgód i ustaleniu granic w najbliższym czasie ruszyć ma procedura przetargowa. W ramach remontu położony zostanie nowy asfalt, wymienione zostaną punkty świetlne na ledowe, pojawi się zatoczka i będą pobrane rowy odwodnieniowe wzdłuż drogi. Prace mają się zakończyć najpóźniej do końca września br.Większy problem stanowi odcinek od mostku na potoku do dużego mostu przy wyjeździe na drogę wojewódzką. Ze względu na problemy własnościowe oraz częściowy brak zgód od właścicieli, nie można tam w chwili obecnej rozpocząć prac. Toczy się jednak postępowanie u wojewody, prowadzone są rozmowy z właścicielami, które mają skutkować regulacją własności, a co za tym idzie możliwością poprowadzenia tamtędy drogi asfaltowej.

pk/zdj. Piotr Korczak
zobacz także
komentarze
kaki29.05.2019, 13:26
No jak nie wiesz to nie pisz jak zwykle najlepiej złożyć na mieszkańców a gmina gdzie prosimy już przynajmniej od 5 lat i oni non stop coś wymyślają.Autostrady nie potrzeba jak się do tej pory minęli na takiej dziurawej drodze to i na nowej się miną .A urzędniki jeżdżą służbowymi autami i naprawa ich nie kosztuje .A uważam że w gminie Kościelisko nigdy dobrze nie było i nie będzie
swoja29.05.2019, 13:14
z tego co się orientuję to jeden własciciel uważa że to wszystko jego .Ale droga była od zawsze ,a jak nie uregulowane to po co gmina odśnieża i poprawia zamknąć dla ruchu i spokój
wOOyeK JuzeQ29.05.2019, 11:47
Do mieszkanka:

bo gdybyscie zamiast pazernosci okazali troche rozumu i kazdy odstapil po 1m to by prace postepowaly bez problemow, a ze mocie starodowne myslenie to cierpcie, hej.
mieszkanka29.05.2019, 10:56
niby tak wszystko idzie do przodu, taki postęp cywilizacyjny a nasze drogi nadal w opłakanym stanie...
Zobacz pełną wersję podhale24.pl