30.05.2019, 10:33 | czytano: 1994

Rusza 6. edycja Budżetu Obywatelskiego w Nowym Targu

NOWY TARG. W poniedziałek 3 czerwca rusza 6. edycja Budżetu Obywatelskiego. Do 5 lipca mieszkańcy stolicy Podhala mogą zgłaszać propozycje zadań do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego na rok 2020.
Urząd Miasta w Nowym Targu przypomina, że zgłaszane zadania muszą być zgodne z prawem, ogólnodostępne, zlokalizowane na terenie stanowiącym własność miasta lub na terenie, do którego miasto Nowy Targ będzie posiadało tytuł prawny oraz możliwe do wykonania w jednym roku budżetowym.
Na „Budżet Obywatelski 2020” przeznacza się 500 000 zł, z czego na realizacje projektów inwestycyjnych 450 tys. zł oraz 50 tys. zł na realizację projektów miękkich. Szacunkowe koszty propozycji zadania zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego nie mogą przekroczyć (po weryfikacji merytorycznej) kwoty:

- w projektach inwestycyjnych – 150 000 zł brutto,
- w projektach miękkich (prospołecznych) – 15 000 zł brutto.

Uwaga! Od tegorocznej edycji nie będzie podziału na okręgi.

Formularze dostępne są na stronie www.obywatelski.nowytarg.pl. Ponadto będzie można je pobrać:

- w Urzędzie Miasta (w Biurze Obsługi Mieszkańców),
- w Ratuszu (w Punkcie Informacji Turystycznej),
- w Miejskim Ośrodku Kultury,
- w kasach Pływalni Miejskiej.
Uprawnionymi do zgłaszania zadań i głosowania są mieszkańcy Miasta Nowy Targ, którzy najpóźniej w dniu złożenia wniosku o realizację zadania ukończyli 16 rok życia. Każde zgłoszone zadanie wymaga poparcia co najmniej 15 mieszkańców Miasta Nowy Targ, którzy ukończyli 16 rok życia. Poparcie wyrażane jest w formie własnoręcznego podpisu na liście poparcia konkretnego zadania. Każdy mieszkaniec miasta może złożyć lub poprzeć więcej niż jeden projekt zadania.

Spotkanie informacyjno-konsultacyjne odbędzie się 13 czerwca (czwartek) w Sali Obrad Urzędu Miasta, ul. Krzywa 1 o godz. 17:00.

Głosowanie odbędzie się od 11 września do 1 października. Głosować będzie można drogą elektroniczną – formularze do głosowania dostępne będą w okresie głosowania na stronie internetowej www.obywatelski.nowytarg.pl. Ponadto głosować będzie można również tradycyjnie, wrzucając wypełnioną kartę do głosowania w tych samych punktach, w których można było pobierać formularze zgłoszeniowe. Głosować będzie można też poprzez przekazanie wypełnionych kart do głosowania metodą korespondencyjną.

Źródło: UM Nowy Targ, oprac. r/
zobacz także
komentarze
obywatel GC31.05.2019, 15:53
Budżet Joanny a nie Obywatelski
mam dość30.05.2019, 21:09
Ja proponuje Jezus na targowisku
Obiektywny30.05.2019, 16:17
A co z inwestycjami z ubiegłych lat. Kiedy w końcu ruszą? Gdzie sa pieniądze zabezpieczone na te inwestycje.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl