04.06.2019, 13:17 | czytano: 3078

Nowe wieści w sprawie goprówki

Arch. Podhale24.pl
Budowa nowej goprówki w Krościenku została wyceniona na ponad milion złotych. Skierowano wniosek o dofinansowanie do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Ratownicy górscy funkcjonują w Krościenku 62 lata. Aktualnie ich siedziba mieści się w budynku Pienińskiego Parku Narodowego, gdzie zajmują małe pomieszczenie. W 2017 roku gmina przekazała teren pod budowę goprówki.
W połowie maja wójt Jan Dyda spotkał się z posłem Edwardem Siarką i prezesem GOPR-u w sprawie budowy goprówki.
– Został złożony wniosek do MSWiA. Koszt na obecną chwilę wynosi 1 mln i 200 tys. zł. Padły pytania: „dlaczego jeszcze tego nie robią?”. Można byłoby to robić etapami, ale doszliśmy do wniosku, że jeżeli będzie cała potrzebna pula pieniędzy, to od początku, za jednym zamachem, poszłaby ta budowa. Pan poseł (Edward Siarka – przyp. red.) zadeklarował się, że te pieniądze będą. Mam nadzieję, że ten brzydki zakątek zniknie – powiedział na ostatniej sesji Rady Gminy Krościenko nad Dunajcem wójt Jan Dyda.

Warto wspomnieć, że w połowie maja w Nowym Sączu zostało podpisane porozumienie między Marszałkiem Województwa Małopolskiego, Wojewodą Małopolskim, Prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska a służbami ratowniczymi, w tym m.in. GOPR-em, dzięki któremu zobowiązano się do corocznego wsparcia finansowego tych służb, głównie na sprzęt i szkolenia.

ao/
Może Cię zainteresować
komentarze
Dmuchawiec04.06.2019, 22:03
Wójt się zamotał zapomniał że w Krościenku też jest Poseł Na Sejm RP wali na Orawę haha. Ciekawe Kiedy go pani zblokuje. Parodia widzę że się tylko na tą kadencje nastawiło zrobić co mu się podoba A cała gmina to pal licho.
PROPONUJE REFERENDUM!!!!! I odsunąć wójta od WŁADZY!!!!
Tk04.06.2019, 20:17
Powinni to zrekompensować bezmyślni turyści którzy wychodzą pewno w góry a tym bardziej nieprzygotowani licząc że im ktoś pomoże....
Marian04.06.2019, 18:40
To na Komisariat Policji nie było miejsca a na budynek dla GOPR-u miejsce i kasa jest.Widać że w urzędzie rządzi goprowiec!!!!!
Obronca04.06.2019, 17:51
Czy ktoś się zastanowił kto będzie utrzymywał tak owy budynek?
Na remizy strażackie nie ma wójt pieniędzy a ma obowiązek je utrzymać.
W Szczawnicy wydzierżawili prywatnie żeby się utrzymać .Mieszkańcy gminy Krościenko nad Dunajcem zapewne wójt z gminnych pieniędzy będzie chciał budować a o obietnicach zapomni. Gmina nie ma prawa utrzymywać ani finansować GOPR u.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl