04.06.2019, 19:24 | czytano: 3827

Rozdzwonili się oszuści

Arch. Podhale24.pl
Na telefony stacjonarne mieszkańców Nowego Targu i Krościenka dzwonili dziś oszuści.
Oszuści od wielu miesięcy dzwonią i szukają samotnych, starszych osób. Przedstawiają się im, jako policjanci i ostrzegają przed próbą oszustwa. Zwykle proszą o dostęp do konta bankowego lub przelanie na ich konto większej sumy pieniędzy. Pod koniec maja ofiarą oszustów działających metodą "na policjanta" padła 76-letnia mieszkanka Rabki-Zdroju, która stracił 50 tys. zł.
- Były dziś takie telefony, ale z naszych informacji wynika, że nikt nie dał się oszukać. Obywatele bardzo dobrze reagowali, bowiem rozłączali się i dzwonili na policję - informuje mł. asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Przypomnijmy, iż oszuści bazują na tym, iż ludzie wybierają telefon na policję, jak radzą oszuści, ale wcześniej zapominają się rozłączyć.

Policja apeluje i przestrzega:

Policja nigdy telefonicznie nie informuje o prowadzonych akcjach!

Policja nie prosi o zakładanie konta w banku i podanie numerów PIN i haseł !
Ty też możesz pomóc!

Wystarczy, że każdy z nas zadzwoni do osoby starszej, członka rodziny i opowie o sposobach działania oszustów. Wiedząc jak działają przestępcy seniorzy nie dadzą się oszukać.

oprac. r/ KPP Nowy Targ
komentarze
ena b04.06.2019, 22:19
wystarczy Pania z banku powiedziec jak sprawa wyglada i jak zobaczy taka staruszke niech powie ze dla bezpieczenstwa pyta czemu zaklada konto bo panuje teraz fala oszustow.
Wiesiek04.06.2019, 22:06
Ucinać ręce złodziejom.
tt04.06.2019, 20:04
I oczywiscie żadnej kary za te próby oszustwa? Tak myślałem.
Wyrocznia04.06.2019, 20:02
Policja apeluje i ostrzega, a wystarczyłoby kilka rączek oszustom i złodziejom obciąć, a złodziejstwo stało by się "zawodem" zagrożonym wyginięciem.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl