06.06.2019, 13:47 | czytano: 3798

Wandale w Tatrach (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
Kilkanaście podpisów i wulgarne rysunki pojawiły się na szlaku na Giewont.
Letni sezon w Tatry przyciąga nie tylko miłośników pięknych górskich widoków, ale także wandali, którzy za nic mają przyrodę. W ostatnim tygodniu na szlaku prowadzącym z Kuźnic na Giewont pojawiło się kilkanaście podpisów wykonanych markerami na kamieniach. Powstały także wulgarne rysunki.
– Tych podpisów jest kilkanaście. Są też wulgarne rysunki, których nie fotografowałem, ale tydzień temu jeszcze tego nie było – mówi Paweł Stanuch, który natknął się na pomazane kamienie.

Niezmywalnym markerem popisany został niemal co drugi kamień od Kondrackiej Przełęczy do Wyżniej Kondrackiej Przełęczy, czyli tuż pod szczytem Giewontu. Podpisy wandali na tatrzańskich skałach to najprawdopodobniej pozostałość wycieczek szkolnych, których w Zakopanem oraz w Tatrach jest bardzo dużo.

Komendant Straży Parku Edward Wlazło zaznacza, że jak uda się znaleźć sprawców, to zostaną oni surowo ukarani. Kara może wynieść od tysiąca do nawet kilku tysięcy złotych w przypadku pokrycia kosztów czyszczenia skał. Straż Parku ma już na swoim koncie kilka udanych poszukiwań wysokogórskich wandali.

ms/ zdj. Paweł Stanuch
komentarze
normal07.06.2019, 08:51
Najlepsza kara byłby nakaz wyczyszczenia tych napisów przez sprawców i najlepiej gołymi rękami, pod nadzorem straży parku.
barany na 2 nogach06.06.2019, 20:36
Każdy słupek
podpisał głupek.
pol06.06.2019, 16:18
przyjdzie dysc i spłuce
Zobacz pełną wersję podhale24.pl