08.06.2019, 14:30 | czytano: 9526

Ekspedientka sprzedała nietrzeźwemu mężczyźnie alkohol. Teraz ma kłopoty

Policjant z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem ujawnił, że sprzedawczyni jednego ze sklepów na terenie tej miejscowości sprzedała alkohol nietrzeźwemu mężczyźnie.
Sytuacja miała miejsce w środę wieczorem. Funkcjonariusz podczas obowiązków służbowych na terenie Krościenka spotkał pijanego mężczyznę, który szedł do domu i próbował przejść na drugą stronę ulicy. Z uwagi na jego stan i trwające remonty policjant pomógł mu bezpiecznie przejść na drugą stronę. Zauważył jednak, że mężczyzna wszedł do sklepu, a po chwili wyszedł z piwem w ręku. Okazało się, że alkohol sprzedano mu w sklepie pomimo zakazu sprzedaży alkoholu osobom nietrzeźwym. Sprzedawczyni tłumaczyła, że chciała uniknąć awantury. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie mężczyzny.
- Pamiętajmy, że sprzedaży i podawania napojów alkoholowych osobom nietrzeźwym jest zabronione przez ustawę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, stanowi przestępstwo i zagrożone jest karą grzywny - informuje mł. asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. - W przypadku sprzedaży napojów alkoholowych osobie, której zachowanie wskazuje, że znajduje się w stanie nietrzeźwości, przedsiębiorca utraci zezwolenie na sprzedaż alkoholu i nie będzie mógł ubiegać się o wydanie nowego zezwolenia przez 3 lata od daty wydania decyzji o jego cofnięciu (art. 18 ust. 10 pkt 1 lit. a oraz ust. 11 ustawy). Ustawa przewiduje również możliwość nałożenia środków karnych w postaci zakazu prowadzenia działalności objętej zezwoleniem lub przepadek napojów alkoholowych, chociażby nie były one własnością sprzedawcy (art. 43 ustawy). Zgodnie z przepisami zabrania się również sprzedaży i podawania napojów alkoholowych nieletnim, na kredyt lub pod zastaw.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
zobacz także
komentarze
Fifka11.06.2019, 07:22
Policji w Krościenku się widzę nudzi, jak ekspedientka ma sprawdzić czy klient jest nietrzeźwy jeżeli wizualnie na to nic nie wskazuje, ja tu ewidentnie widzę zaplanowana akcje bo przejezdzalem nie dawno przed zdarzeniem i widziałem jak po drugiej strony policjant ciągle obserwował sklep i Tylko czekal w około tyle sklepów i pijanych klientów A nagle mały sklep poszedł na odstrzał, Policja zajęła by się czymś pożytecznym w tym Krościenku.
Brawo11.06.2019, 06:55
Brawo. Nie maja się czego czepiać to szukaja na siłę.
Smok10.06.2019, 22:22
Pani ekspedientko!!!
Ważne: przepis wyraźnie zabrania sprzedaży osobom nietrzeźwym, a polskie szajsprawo reguluje kwestie pijaństwa dwojako, bo mamy ludzi po spożyciu (bodaj do 0.2 czy do 0.5 %o) i pijanych, pod wpływem alkoholu, nietrzeźwych (powyżej tego 0,5%o0), nie ma Pani alkomatu ani mocy nadanej przez ustawodawcę, żeby weryfikować stan upojenia klienta, więc proszę się tłumaczyć, że gość wyglądał w Pani subiektywnej ocenie na tego "po spożyciu" a nie na "nietrzeźwego", jak Pani sąd udowodni, że mogła Pani to zweryfikować?

Niech Pani nie dziękuje :-)
Smok10.06.2019, 22:17
Jakoś żydzi w 11 wieku mogli dawać chłopstwu pod zastaw, dodatkowo to chłopstwo rozpijać żeby w konsekwencji przejąć za długi majątek danego chłopa. I wtedy nikomu nie przeszkadzało, zwłaszcza temu frajerowi, którego dzisiaj drukują na 50zł a w szambowizji kucki żyd robi propagandę jaki to Kazek Wielki nie był wielki a prawda jest taka, że nawet te drewno na mury to zamieniła po prostu wchodząca nowa technologia a nie ta dziada i sługus żydostwa.
kompromitacja10.06.2019, 13:37
Lepiej niech Policja w Krościenku n.D skontroluje place zabaw, skate parki , pod mostem, a nie czepiać się kobiety.
Ja 12310.06.2019, 13:22
A skąd ta sprzedawczyni ma wiedzieć ile chłop wypił i czy jest pijany jeśli stoi na nogach i się nie przewraca ani nie chwieje?? Tego nie ma nigdzie określonego przy ilu promilach można sprzedać A przy ilu nie ..A chłop na czole nie ma wypisane
Jdvb10.06.2019, 08:58
To fajnymi sprawami się Policja zajmuje , nie ma nic ważniejszego w Kroscienku do roboty !!
Mery10.06.2019, 07:55
Swojego starego to jo już po 2 piwach poznom że cosik chlapna ale łobcego w sklepie jak się nie zatacuje to ni hu.. jak tu wycuc kielo łon wypił. Dmuchać ekspedientce hahaha . Brawo Panie Policjancie za ujawnianie przestępczości w statystykach będziecie mieć wysoką skuteczność hahaha a tam gdzie się faktycznie cosik dzieje to Wos ni ma.
zdziwiony09.06.2019, 22:02
no a jak jest np. na dyskotekach kupują tylko trzeźwi?
przechlapane przez jakiegos pijusa...09.06.2019, 20:39
Żal mi tej sprzedawczyni. Nie dość, że pewnie od rana użerała sie z różnymi klientami, to przyszedł sobie taki pan - prawdopodobnie swietnie juz znany ze swoich awantur, skoro tak zareagowała - no i teraz pani ma być odpowiedzialna, że pan chciał sie jeszcze napić, a ona nie chciała awantury na cały sklep.
A przecież alkoholik jak chce, to sie i tak napije. Chociażby żonę sterroryzuje, żeby mu po nocy poleciala na zakupy...
Oczywiście przepisy są od tego, żeby sie do nich stosować. Dura lex sed lex. Więc stosować sie powinna.
Ale tak po ludzku żal mi kobieciny i tyle.
Jadzia09.06.2019, 14:29
Skoro Pan Policjant pomógł nietrzeźwymu przejść przez ulicę to czemu nie pomógł Pani sprzedawczyni poradzić sobie z delikwentem żeby nie dopuścić do sprzedaży. Widząc Policjanta na pewno by się nie awanturowal.. i w tej sytuacji winna sprzedawczyni, nie nietrzewy kupujący ani nie Polijcant który to wszystko obserwuje ... no paranoja jakąś!!!
lolek09.06.2019, 13:06
W Krościenku ostatnio Policja czepia się wszystkiego co tylko może.. Ale za to jaka mają skuteczność hahaha
maverick09.06.2019, 09:49
Aczkolwiek daleki jest od nazywania ich wczasowiczami, mimo to jednak Policja z Krościenka będzie się przenosić ze swoim komisariatem do oddalonej od drogi Nowy Targ - Nowy Sącz Szczawnicy, gdzie już tylko muchy zapewne będą łapać.
Natomiast w kwestii tych "trwających remontów", to jak długo one będą trwały? Tydzień przed bezmyślnym, jak się okazuje, rozkopaniem centralnej i najważniejszej ulicy w Krościenku, można było widzieć pana wójta z innymi VIP-ami chodzącego po ulicy Jaggielońskiej i mocno coś z poczuciem wielkiej misji gestykulującego, oczywiście wszyscy w garniturach i krawatach, w poniedziałek przed południem, żeby ludzie ich widzieli, bo to w Krościenku jest dzień targowy. Do głowy mi wówczas nie przyszło że oni zamierzają na parę miesięcy celowo uszkodzić wszelki ruch w Krościenku. Pisząc "uszkodzić" używam adekwatnego słowa, ponieważ gdzie indziej w naszej okolicy remonty dróg tak długo jednak nie trwają. Dla przykładu w międzyczasie zdążono bez problemu w trzy dni rozkopać i ponownie położyć asfalt między Waksmundem a Ostrowskiem. W poniedziałek, czy nawet we wtorek (nie pamiętam dokładnie) zdarto stary, a w czwartek był już nowy asfalt i ruch odbywa się bez przeszkód, jest ok. Tymczasem w Krościenku od ilu już tygodni wszystko jest bezmyślnie rozkopane i nic? W międzyczasie były skandaliczne wypowiedzi porównujące krościeński jarmark do Afganistanu, co naprowadza mnie na przypuszczenie że krościeńscy manipulatorzy przy władzy celowo wydłużają ten remont, po to tylko żeby ludziom zapadł w pamięci widok zdewastowanego miejsca przy wejściu na jarmark od strony pomnika Jagiełły, oraz żeby wrył się na długo w pamięć chaos na samym targowisku z powodu zwiększonego ruchu przez ulicę Wędkarzy (w tym celu władze Krościenka specjalnie w tym samym czasie rokopały jezdnię od stadionu do karczmy "U Walusia", przez co wiele osób woli teraz jechać z ronda ulicą Sobieskiego na Sącz i skręcić na ulicę Wędkarzy i jechać przez plac targowy, aby na zamek włączyć się do ruchu przed tymczasowymi światłami przed stadionem). Cały remont miał być zakończony do 10 czerwca. Dzisiaj jest 9 czerwca, więc nie powinno było już być kłopotu z przejściem na drugą stronę jezdni.
stary zomo08.06.2019, 23:06
wyslac tych wczasowiczow z Kroscienka na pol roku do Warszawy to sie im odechce pajacowania
Sx do dziabson08.06.2019, 22:12
No właśnie o tym piszę ,że gościu już był po alkoholu ,a jedno piwo przy trzech promilach pomogłoby mu tylko zasnąć, a jakby sprzedawczyni nie sprzedała mu tego piwa to wypity wcześniej alkohol mógłby wywołać u niego niepotrzebnie agresję ,a po za tym wiesz jak działa policja w Polsce jak ktoś grzecznie pije piwo pod chmurką dostaje mandat ,bo jest wypłacalny ,a jak lomp pije to nikt się go nie rzepia ,bo niewypłacalny.Jak idzie kilku wypitych wieczorem to zaraz się przyczepią ,a jak idzie grupa kiboli narąbanych i demoluje wszystko to nawet się nie zatrzymają
jasiek08.06.2019, 21:53
według ustawy o dostępie od informacji publicznej należałoby upowszechnić stopień i stanowisko
oczywiście aby pogratulować -skuteczności
zenek08.06.2019, 21:03
na dyskoteke powinni się wybrać..tam to się dzieje .
ekspedientka08.06.2019, 20:57
Policjant ma alkomat i może zbadać trzeźwość a ekspedientka tego nie ma , nie ma takiego prawa , wbrew pozorom ocena stanu trzeźwości wcale nie jest taka prosta zwłaszcza gdy kontakt z klientem jest bardzo krótki. Sama jestem ekspedientką i nie raz miałam przypadki.
M.......08.06.2019, 20:42
Wystarczy aby inspekcja handlowa czy policja pojezdzila tez po sklepach na wsiach to nie tylko sprzedaja pijanym ale pijani moga brac alkohol nawet na "zeszyt" i gdy dostaja wyplaty lub emerytury czy renty to wtedy sie rozliczja ze sklepem.Sprzedawcom to nawet na rękę, bo pijany nie wie kiedy i ile wzial na "zeszyt" i wtedy mozna im dopisac do konta.Sprzedawcy nie maja wyrzutow sumienia ,ze moze w domu rodzina gloduje i przez to tez sa awantury...po trupach aby zarobic na pijanych.
sikor08.06.2019, 20:13
w Mieście na ulicy sławnego generała jedna z pań sprzedawczyń bardzo często bywa na ,,obrotach", może to zły dotyk butelek z alkoholem z półki za plecami a może przyczyna jest inna???
rafal08.06.2019, 19:52
Bez sensu, że ma kłopoty. Każdy chodzi lekko lub bardziej naj...any po piwa i nigdy nie widziałem, żeby ktokolwiek nie sprzedawał piwa. To jakiś paradoks. Idiotyczne przepisy
dziabson08.06.2019, 19:28
Zakaz sprzedaży alkoholu nietrzeźwym i nieletnim to fikcja. Co to za tłumaczenie żeby się awanturował? wtedy to on miałby problem a nie sprzedawczyni.
Do Sx:
Po alkoholu człowiek zazwyczaj staje się jeszcze bardziej agresywny więc nie wypisuj bajek.
Kronikarz08.06.2019, 19:14
Brawo policja kolejny przestępca trafi do więzienia za sprzedaż alkoholu pijanemu. brawo brawo. Co za deb...... Kolejny jak panie ze skarbowego co za żarówke mechanika po sąd dały
Sąsiad08.06.2019, 18:53
Sierżancie: a co chłopina miał się odwodnić ???Takie upały,i co.Wasi w nocy w krośniczance pićia szukali parę lat temu ?
Pieniny08.06.2019, 17:31
Policjant ZUCH !!!!!!!! jak w harcerstwie.Zachowanie godne medalu i awansu.Uniknęliśmy niebezpiecznego zdarzenia.
Teddy Kaczynski08.06.2019, 17:06
Morał z tego taki,że jak idziesz po flaszkę to lepiej weź dwie albo trzy.Klient na tym skorzysta bo nie będzie co chwilę chodził,sklep na tym skorzysta bo więcej sprzeda no i producent oczywiście.
Fbb108.06.2019, 16:27
W czasach gdy policjanci zajmują się głównie szukaniem pieniędzy z mandatów to takie sytuacje niestety mają miejsce. We wsi, której mieszkam, dzielni funkcjonariusze regularnie robią naloty na wiejski sklepik, tropiąc smakoszy piwka pod chmurką, a w tym czasie jakieś go***rze dzwonią do dziadków i robią ich w bambuko kasą. Policjant winien być tam gdzie jest niebezpieczeństwo, a nie szukać go na siłę. Na Podhale24 dużo jest pozytywnych artykułów o Policji.. Dobrze... Policjanci nie poddawajcie się naciskom z góry i nie produkujcie mandatów za tak idiotyczne rzeczy jak w/w albo np za pasy niezapięte, spokojne picie piwka pod chmurką, itd.
Sx08.06.2019, 16:08
Sprzedawczyni sprzedała ,bo bała się pijanego ,który pewnie wracał do domu ,miał zamiar dopić piwko i iść spać ,a tak bez tego piwa zrobiłby awanturę w sklepie ,następnie wracając do domu bez piwa sterroryzował cały dom i mogłoby się to źle skończyć ale za to policja miałaby zajęcie ,wiec czasami nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu
z Podhala08.06.2019, 14:53
Jednak łamanie przepisów to dość częsty problem, dlatego taka nauczka jest godna upowszechnienia.
bb08.06.2019, 14:41
w każdym sklepie sprzedają nie tylko w krościenku...
Zobacz pełną wersję podhale24.pl