09.06.2019, 13:45 | czytano: 14906

"Czy nie nadszedł czas aby władze lokalne, Policja zastanowiły się nad rozwiązaniem problemu?"

zdj. Michał Adamowski
Aeroklub nowotarski milczy na temat wczorajszej tragicznej śmierci motocyklisty, ale część środowiska skupionego wokół lotniska wydała oświadczenie, w którym zastrzega, że "nie jest ich zamiarem oskarżanie kogokolwiek", ale problem uciążliwej obecności motocrossowców w przestrzeni publicznej "narastał przez ostatni czas i nikt z tym nic nie zrobił".
Na profilu FB - Lotnisko Nowy Targ ukazało się anonimowe oświadczenie administratorów. Oto treść postu:
"Wczoraj około godziny 16.00 na naszym lotnisku doszło do nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego zginął młody człowiek. Do zdarzenia doszło w okolicy progu pasa 30 podczas lądowania szybowca Puchacz, który uderzył w nadjeżdżającego z boku motocyklistę. Załodze na szczęście nic się nie stało, szybowiec został poważnie uszkodzony. Od wczoraj w internecie trwa kanonada hejtu w komentarzach pod postami opisującymi to zdarzenie, obrażana jest ofiara, pilot i władze aeroklubu. Niech każdy z nas odpowie sobie, czy choć raz w życiu nie zrobił czegoś, co mogło skutkować poważnymi konsekwencjami? Zapewne tak było, ale los dał nam kolejną szansę...Ta sytuacja sprowokowała nas do napisania tego postu.

Nie jest naszym zamiarem oskarżanie kogokolwiek w momencie kiedy życie stracił młody człowiek, który miał swoje pasje, rodzinę, przyjaciół i plany na przyszłość. Nie ma wątpliwości, że znalazł się w miejscu, w którym nie miało prawa go być. Jesteśmy przekonani, że zdawał sobie sprawę o tym, że jest na terenie lotniska, cały czas trwały operacje lotnicze, w pobliżu bez problemu można było zobaczyć oznakowanie pasa oraz miejsce skąd odbywa się kierowanie lotami (tzw. kwadrat) oraz stojące szybowce i samochody. Pilot lądującego szybowca, skupia się na prawidłowym wykonaniu tego manewru, który wymaga wyjątkowej precyzji, bo przecież nie ma drugiej szansy! Szybowiec nie ma możliwości odejścia na drugi krąg w przypadku kiedy ma przed sobą przeszkodę, a tym bardziej jeśli jest to szybki obiekt nadjeżdżający z boku. Widoczność z tylnej kabiny w zakresie obserwacji bocznej z racji konstrukcji szybowca jest bardzo ograniczona, a przed pilotem dodatkowo siedzi pasażer. Podczas lądowania pilot utrzymuje stały kierunek oraz prędkość, która jest niezębna do prawidłowego i bezpiecznego wykonania manewru. Dlatego podczas lądowania przedpole pasa startowego musi być bezwzględnie puste! Ostatnią rzeczą o jakiej mógłby pomyśleć pilot to celowanie w cokolwiek czy kogokolwiek, nie jesteśmy samobójcami! Te czynniki sprawiają, że insynuacje jakoby to pilot specjalnie uderzył nadjeżdżającego kierowcę motocykla są tak absurdalne, że aż trudno je komentować i wynikają chyba tylko z braku wiedzy oraz zbytnich, złych emocji.

Tak wiemy, że motokrosowcy niejednokrotnie łamią przepisy, łamią je świadomie narażając siebie, a przede wszystkim inne, postronne osoby, które przypadkiem znalazły się na ich drodze. Ale czy nie jest tak, że problem ten narastał przez ostatni czas i nikt z tym nic nie zrobił? Czy nie nadszedł (tragiczny) czas, aby władze lokalne, Policja zastanowiły się nad rozwiązaniem problemu? Czy dalsze tolerowanie tej sytuacji ma doprowadzić do kolejnej śmierci, być może niewinnej osoby? Nie łudźmy się, że to tragiczne zdarzenie ostudzi zapędy motocyklistów, tak samo jak nas nie zniechęci do latania. Ich i nas łączy chęć realizowania się, spotykania z przyjaciółmi, adrenalina, doskonalenie swoich umiejętności i spędzanie czasu w inny, może dla większości nietypowy sposób. Nikt z nas nie chce umierać, wręcz przeciwnie...nasze pasję powodują, że odrywamy się od codzienności, serce bije nam mocniej i chcemy czerpać z życia pełnymi garściami. Ale musimy robić to odpowiedzialnie i z głową!

Rodzinie, przyjaciołom, znajomym składamy wyrazy najszczerszego współczucia.
Blue Sky Damian [*]

ps. powyższy tekst jest subiektywną refleksją administratorów"

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
avivat11.06.2019, 11:56
Mnie zastanawia, że ofiara wypadku (motocyklista) był z Dębna. To już u siebie na wsi nie mają terenów, tylko muszą rozjeżdżać skarpy i lotniska w Nowym Targu?
normal11.06.2019, 09:58
Ile jeszcze ma być ofiar śmiertelnych aby policja łaskawie wzięła się za problem tych porąbanych, często nieletnich crossowców w Gorcach, na lotnisku, nad Dunajcem itp ? !!!!!!!
nie nie11.06.2019, 03:16
Six days

Jaką reakcje. ma cie tam nie byc i tyle!
Six days10.06.2019, 22:42
Do rowerzysta...zrób sobie kartę rowerową..bo jak się zderzę z Toba gdy pojadę na Turbacz KTM-em to osobiście zadzwonię na policję...i zobaczymy czy na rowerach tacy przepisowi jesteście...jak zapier...na maksa w dół...pamietaj że motor turysta słyszy ma czas na reakcje a rower nie za bardzo...
highlander10.06.2019, 20:17
Dwie niedziele temu, już po zmroku jechałem z Maruszyny w stronę Ludźmierza. W miejscu, gdzie droga krzyżuje się ze ścieżką rowerową napotykam 3 osoby, które wjeżdżają quadami na ścieżkę.
Wiem, było już ciemno, ale NIE MOŻNA poruszać się takimi pojazdami po ścieżce rowerowej i to w dodatku z zawrotną prędkością.

Nowotarska komenda została o tym poinformowana i ciekaw jestem czy którykolwiek z funkcjonariuszy się tam pofatygował, chociażby dla zasady bo wiadomo "szukaj wiatru w polu".

Dla bezpieczeństwa korzystających ze ścieżek rowerowych - może warto zainwestować w monitoring ? przynajmniej w miejscach, gdzie takie trasy przecinają się z drogami lokalnymi.
Rowerzysta10.06.2019, 19:49
Był tez wypadek na dlugiej polanie w N.T. Gdzie motocrossowiec zderzył się z rowerzysta.Ostatnio późnym popołudniem bylem za Turbaczem na Kiczorze,przyjechał motocrossowiec i mówił że maja tutaj świetne warunki do jazdy na motorze..K....PRZECIERZ TO JEST PARK NARODOWY ! ! Niestety nie miałem telefonu żeby kogokolwiek powiadomić...A wiec przydałoby sie wiecej kontroli w naszych pięknych Gorcach.
Bambuko10.06.2019, 16:29
Do Rysio
Brawo, że płacisz podatki. Ja nie płacę ale też mam prawo wymagać! A że mi motory nie przeszkadzają to wymagam od Panów policjantów, aby im dali święty spokój.
Rowerzysta10.06.2019, 15:17
Policja w Nowym Targu nie wie o zakrapianych wyjazdach na motorach na Stare Wierchy, Kotlarkę, Łapsową Polanę, bacówki motorowców, nie wie jakimi drogami wyjeżdżają z domów i wracają do domów po alkoholu, gdzie w Nowym Targu serwisują i naprawiają te motory bez rejestracji i ubezpieczenia, którędy regularnie jeżdżą w Gorce...Wszyscy którzy mieszkają w Nowym Targu poza Policją to wiedzą...Może zanim znowu kolejny motocyklista, pieszy lub rowerzysta przejechany przez pijanego motorowca straci życie jest czas aby pilnie i skutecznie zlikwidować tą motorową plagę naszym mieście???
Free Moto10.06.2019, 13:03
A co samoloty,śmigłowce nie hałasują ??? Odpowiadam jak dojechać na skarpę przez drogi się przeprowadza a resztę przejeżdża się poza drogami publicznymi da się ???Nawet uprawnień nie trzeba:))))
Wika_l10.06.2019, 11:45
Lotnisko tą są problemy, biedne sowy i inne zwierzęta w borze zagubione, owce nie maja gdzie się paść, burczące antki z lat 70tych poprzedniego wieku latają już od 7. rano.Szkaradne baraki psujące krajobraz. Zaorać i stworzyć jakieś porządne papieskie sanktuarium, które przyniesie zyski z pielgrzymów.
realista10.06.2019, 11:38
do @-Jorah-bardzo mądre przemyślenie!Dziekuje za to:)
hary10.06.2019, 09:26
Obserwator @ jaki płot . Od czasu kiedy lotnisko istniej nie było płotu i nie widzę takiego problemu żeby musiał powstać . Ludzie którzy przychodzą na lotnisko nie potrzebują ograniczenia wolności , a nawet są na tyle kumaci że nie wchodzą pod samolot czy szybowiec jak ląduje . Niestety brawura , pewność siebie , młodość a na koniec ,co ja nie dam radę - zrobiło swoje. Każdy z nas zrobił jakiś przypał w młodości , ale skończył się na tyle szczęśliwie że możemy teraz czytać i komentować ten artykuł. Szkoda chłopaka ,był jaki był, łobuz zapewne ale mógł żyć tylko ten numer mu nie wyszedł czy zwał jak zwał to co chciał osiągnąć .
Edyy10.06.2019, 09:13
Władze miasta powinny się zatanowić nad budowa profesjonalnego toru do motocrossu, enduro czy trial, a nie kolejne lodowisko planować. Coraz wiecej tych motorów i to w miescie jak i w górach. Takich wypadków bedzie coraz wiecej. Trzeba im miejsce zorganizować, pobierać opłatę za korzystannie i surowo karać tych którzy uprawiaja ten sport na dziko! Tak wyglada to w cywilizowanych krajach a nawet polskich miastach.
f16stka10.06.2019, 08:49
Panie prezesie areo niech się pan Przestanie zajmować propagandą tylko robotą. Zarabia pan nie mało więc wypada popracować.
Jorah10.06.2019, 06:45
@Free Moto- wyjaśnij jeszcze jak niby na tę skarpę, po której twoim zdaniem wolno wam jeździć dostają się te wszystkie wasze pierdziawki - wasza pasja? Podpowiem: nie na lawecie, czy furgonetce, ale ich ignorujący prawo kierowcy jeżdżą sobie gdzie popadnie - liczne przykłady w komentarzach - i to jest także problem. Nie tylko miejsce ale i dojazd do niego po ścieżkach, po wałach, po chodnikach i jezdni.
Na szczęście mieszkam daleko, ale napisz jeszcze, skoro znalazłeś perfekcyjne miejsce dla swojej pasji, jak do uprawiania tej waszej pasji akurat na skarpie przy lotnisku ma się prawo mieszkańców bloków i nie tylko, znajdujących się po drugiej stronie Dunajca, do życia w spokoju, do odpoczynku. Czy oni muszą w lecie okna zamykać żeby mieć chwile ciszy we własnym domu? Czy wasza hałaśliwa pasja jest ważniejsza od czyjegoś chyba jednak podstawowego prawa do bezstresowego korzystania z własnego domu? Dokąd np. emeryt ma uciekać ze swojego domu przed waszymi ryczącymi maszynami? Chyba tylko do parku miejskiego, bo poza tym wszędzie was pełno... A czy piesi, spacerowicze poruszający się w pobliżu lotniska nie mają praw? Im w strefie relaksu nie wolno odpocząć? Za to wam wszystko wolno?
Prezentujesz egoistyczną postawę chama któremu wszystko wolno i wszystko się należy, którego żadne przepisy ani zasady nie dotyczą, wykorzystując śmierć kolegi wywierasz presję na urzędników, którzy tak jak nie mają obowiązku budować wesołego miasteczka dla tysięcy nowotarskich dzieci, tak nie mają obowiązku budować toru dla kilkudziesięciu motocykli pasjonatów pierdziawek. Wynajmij/kup działkę, załatw zgody, ukształtuj teren i zakup lawetę na crossa. Ja osobiście nie życzę sobie żeby urzędnicy moje podatki wydawali na fanaberie pseudo-sportowców, mających poprzewracane w głowach. Wam się należy... chyba konkretna grzywna!
Rysio10.06.2019, 06:23
do@-mieszkaniec NT-odpowiedź jest prosta!!Nie moja broszka!Za to płacę podatki na pensje panów Policjantów i na sprawy bezpieczeństwa aby mi to bezpieczeństwo zapewniono!!Jak to zrobią to ich sprawa!Mogą ich nawet na nogach gonić ale niech wreszcie zaczna działać bo na razie nie widać żadnego działania a bezprawie się rozwija!!:(
jpd10.06.2019, 06:12
Free Moto, ty chyba często bez kasku jeździłeś...i masz trochę "przeoraną" dyńkę.... Orać to sobie na podwórku możesz i to nie zawsze bez pozwolenia pacanie.
...10.06.2019, 06:10
starosta+Internet= debilny komentarz
hehe10.06.2019, 06:09
Robert, proponuje odpuścić następny abonament za internet (bo i tak głupoty piszesz) i zainwestować w słownik języka Polskiego.
realista10.06.2019, 05:46
do @Free Moto-Większych bzdetów to nie czytałem od dawna!! a gdzie w tym wszystkim są inni użytkownicy terenów pod lotniskiem?Gdzie mieszkańcy okolicznych bloków,którym ryk silników nie daje spokoju?Gdzie spacerujący w tamtych okolicach ludzie?Jazda po kładce na Dunajcu,jazda po drodze dla rowerów!!No brawo!Kultura motocyklistów!Tor chcecie?No to fajnie -a ja i wielu mieszkańców chcemy spokoju i aby Wasza "pasja" nie była dla nas udręką!!Jak sobie zażyczymy akwenu bo lubimy żeglarstwo to "urzędasy"maja nam zrobić akwen?Chłopie-ogarnij się!Wiekszego egoisty nie spotkałem w życiu!!Nadzieją dla nas zwykłych ludzi jest to że następuje naturalna selekcja "pasjonatów"(Buflak,lotnisko i wiele innych miejsc)!SPORT I PASJA JEDNYCH NIE POWINNY BYĆ UDREKĄ DLA INNYCH!I TYLE SZANOWNY EGOISTO NA PIERDZIAWCE!!
Sołtys10.06.2019, 04:29
Polecam wstrzymanie lotów do czasu zapewnienia podstawowych warunków bezpieczeństwa lotów przez ogrodzenie terenu lotniska.
mieszkaniec NT09.06.2019, 23:51
Moze ktos mądry tu z komentujacych podpowie jak Policjant moze wylapac motocyklistów np. w rejonie wlasnie lotniska czy nowej sciezki rowerowej? Pieszo za nim pobiegnie? a może uda się w pościg radiowozem po tych wertepach?? bo przeciez kierowca crossa nie bedzie nawet zamierzał się zatrzymac
Free Moto09.06.2019, 23:40
A cha bo byłbym zapomniał na tych terenach pod lotniskiem nie ma żadnej strefy chronionej !!! Natomiast od złączy do Waksmunda jest np.obszar chroniony jak Park narodowy NATURA 2000 i nikt o to nie dba .Gdzie jesteście urzędniki nie bądźcie szkodniki !? Dajcie zgodę pod lotniskiem i będzie jasna sytuacja gdzie można, oszczędzicie góry, prywatne łąki , szlaki itp.Będzie wyznaczone miejsce aby enducrosy się relaksowały !!! I wszyscy zadowoleni będą żyli długo i szczęśliwie ?! Bo pod lotnisko nawet w razie wypadku dojedzie karetka a np. na Stare Wierchy czy w Potoki już jest z tym problem.I Widzicie urzędniki nieudaczniki ile dobrego możecie zrobić aby uratować życia i zdrowia Myślę że nie jednego enducrosa ! Tylko trzeba CHĘCI !!!
Free Moto09.06.2019, 22:52
Tereny pod lotniskiem są państwowe ale nie są drogą publiczną więc można orać i nie potrzeba rejestracji ani badań technicznych !!!. Natomiast urzędniki nieudaczniki mogą ale nie chcą zmierzyć się z problemem bo udają że nie widzą wystarczy na tym terenie dać nie pisaną zgodę jak koło oczyszczalni pod Waksmundem .Piękny tor ze skarpami można by zawody rangi światowej rozgrywać lepszy pomysł niż lodowisko i tani w realizacji!!! Zwłaszcza że enducrosy zrobią zżute i nawet trybuny se wybudują .
Ponadto super dojazd z każdej strony motocross +super enduro i na trial miejsca dość miejscówka najlepsza na świecie tylko chęci urzędasą brak jakby co to na lodowisko też będzie miejsce ale urzędniki szkodniki wolą przeszkadzać zamiast pomagać a to ich robota!!!
Majsterspadlzdachu09.06.2019, 22:15
Przez kilku idiotow normalni szanujacy innych ludzi motocyklisci teraz beda napietnowani za samo bycie motocyklista... wzajemny szacunek, wyobraznia, gdzie sie to podzialo? Nie tylko Crossowcy sa zagrozeniem ale rowniez bezmyslni piesi czy ludzie nie kontrolujacy swoich psow a to nie wina zwierzat tylko wlascicieli! Zreszta dzieciaki tez niejednokrotnie biegaja jak *** bo rodzice wala browara przy ognisku
starosta09.06.2019, 22:05
Lotnisko=problemy
Pozdrowienia dla policji09.06.2019, 21:58
AA skoro tak czesto na tych patrolach są to chyba szkoda na te spacery na paliwo. Małe dzieci wiedzą co gdzie i kiedy aby zrobić porządek z tym problemem.
Osobiście uważam że to co działo się na patelniach jak i obecne wypadki z udziałem motocylkistów to zasługa bierności i niewywiązywania sie ze swoich obowiązków min. Policji
Robert09.06.2019, 21:18
Czemu lotnisko nie jest ogrodzone płote lotniskowym ja wszystkie porządne lotniska a nie dziadowskie.Gdzie są ostrzeżenia o nisko przelatujących statkach powietrznych.!!! W końcu teren lotniska musi być odzyskany przez miasto!Można by zrobić porządne lotnisko przynajmniej dla awionetek!! A tak to jest kuoa dziadowskiego l"lotniska".
Wyrazy współczucia i żalu z powodu straty syna !!!
Aa09.06.2019, 20:58
Do pozdrowienia dla policji
Jesteś w błędzie i bardzo niesłusznie oskarzasz policjantów, że dopiero po tragedii zaczęli jeździć. Akurat bardzo często jeżdżą na crossach i już od dłuższego czasu.
EXC09.06.2019, 20:44
Do JG...ja nie zyje z turystów ktorzy wiecej smieci zostawiają w lasach...opisują szlaki gorskie depcza gdzie popadnie...itd itd...do Twojej wiadomosci i komentujacych...jeżdżę po gorach i będę jezdził...mam wszystko legalnie...i nie jest łatwo tak sobie mnie skarać...nie ruszam parku nikogo nie rozjeżdżam nikogo nie przeganiam... i szanuje kogoś kto sobie zgodnie z prawem polskim korzysta z czego chce..jade poprostu do swojego...i nic to nie zmieni...
podgrzybek09.06.2019, 20:12
Przy lotnisku są 3 tablice, z każdej strony po jednej. Poza tym widać samoloty, budynek lotniska - i każdy normalny człowiek sie potrafi domyśleć, że to jest lotnisko. A nie co innego.
Tym bardziej wie o tym ktoś tutejszy, a nie np. z Gdańska na 1 dzień przyjechał. Lotnisko jest tu od lat i lokalizacji nie zmieniło w ostatnim czasie.
Bynajmniej więc nie wjechał tam dlatego, bo nie wiedział o tym.
Tak samo zresztą, jak regularnie wjeżdżają motorami na ścieżki pieszo-rowerowe, a tablice są jak byk.
Szkoda facia, ale zwalanie winy za jego "wyczyn" na lotnisko, to już idiotyzm. A jakby np. wpadł na pomysł złapać sie przewodów wysokiego napięcia, to winna byłaby elektrownia? Albo gdyby sobie urządzał przejazdy przez tory kolejowe, to winny byłby pociąg?
Tak że ludzie myślcie troche, bierzcie odpowiedzialność za swoje czyny, a nie głupie tłumaczenia i zwalanie na wszystkich i wszystko dookoła. Bo tym sposobem myśląc, to jakby zakładać, ze ludzi trzeba traktować jak niepełnosprawnych intelektualnie, którzy sami nie potrafią oczywistych spraw ogarnąć. Spraw typu: to jest ulica, to jest dom, a to jest lotnisko. Nieładnie też imputować ś. p. koledze, że mogł byc tak mało ogarnięty. Raczej prawda jest taka, że zwyczajnie liczył na łut szczęścia. Tak jak udaje sie kierowcom wcisnąć sie przed nadjechaniem pociągu. Tylko, że uda sie tysiąc razy, a tysiąc pierwszego rozjedzie. Tu podobne myślenie musialo być. Że sie uda przejechać, że los będzie sprzyjał. Niestety jest to ryzykowanie wlasnym życiem. Nawet jak szansa wypadku mała, ale jednak jest. Nie warto grać w rosyjską ruletke.
Czytelnik Podhale 2409.06.2019, 20:07
Witam
Tak się dzieje jak w głowie sieczka. Teraz przynajmniej
już nie narazi nikogo na utratę życia , bądź kalectwo.
Policja powinna reagować w takich sytuacjach, mają do tego odpowiednie narzędzia , żeby wyciągać z takiego zachowania konsekwencje.
Pozdrawiam
ja09.06.2019, 19:45
@do grześ zjedz snikersa chłopcze ...
Przemek09.06.2019, 19:39
Do free motor... Zakopianka też jest drogą publiczną teren miejskim jak piszesz... Nie zapomnij jechać tam pod prąd to się dowiesz jakie przepisy łamiesz oby na drugiej stronie bo jesteś ***!!! J53 szaczun cała prawda!!! A kolejnym wariatom Antka na drodze może się nauczycie żyć z przepisami!!!!!
troche sportu *** nie zaszkodzi09.06.2019, 19:39
Coś mi się wydaje, że policjanci po podwyżkach są już tak doszczętnie zadowoleni z picia kawy w swoim szklanym domku, że ich żadna siła od stołków nie odklei... Chciałbym się mylić :-)
PoszliWonZeSkarpy09.06.2019, 19:25
Policja powinna się wziąć do roboty i wyłapać po kolei tych crossowców. Zakłócają spokój przy strefie relaksu to raz. Dwa stwarzają zagrożenie. Przecież tam wiedzie nowo powstała ścieżka rowerowa, gdzie rodziny z dziećmi spędzają czas. Na prawdę uciążliwe są te motory na skarpie i należy panów motocyklistów z tego miejsca gonić. Policja do roboty.
Jakub Świst09.06.2019, 19:22
Czytając to wszystko człowiekowi brakuje słów. Ale nie to jest najgorsze. Tylko to ze nikt nie potrafi się podpisać. Bo klawiatura przyjmie wszystko. Tylko trzeba się jeszcze umieć pod tym podpisać.
Pozdrowienia dla policji09.06.2019, 19:10
A z ciekawostek z gminy. O 18.00 przecieram oczy ze zdziwienia. Na Kowańcu dwa crossy policyjne na patrolu.
Szkoda że czekali tak jak na Patelni do tragedii. Ale widać taki kraj. A kraj taki jak służby za niego odpowiedzialne
Koniec09.06.2019, 19:07
Co on niewiedzial. Tyle.
Qsxcvghujkop09.06.2019, 19:05
Czy tutaj ktoś sobie robi jaja za przeproszeniem ??? Teren lotniska odgrodzić ??? Gratulacje pomysłu a może wogule zamknąć lotnisko ! Tablica jak wół stoi zakaz wstępu a gdzie zdrowy rozsądek ja się pytam ? Róbcie dalej szum na ten temat to jeszcze odwołają piknik lotniczy ze względów bezpieczeństwa . Co to tu wiele.tlumaczyc nie miał prawa tam być motocyklista , współczuję jego rodzinie przede wszystkim utraty bliskiego jak również konieczności zwrotu regresu a szybowce to nie tania sprawa
JG09.06.2019, 18:57
To nie tylko problem lotniska - to także ulice miast Podhala , parki , lokalne i leśne drogi , dróżki w lasach . Młodzi ludzie bez wyobraźni i z demonstracyjnym naruszeniem prawa szaleją swymi ryczącymi maszynami wszędzie - zagrażając ludziom , zwierzętom , zielonej przyrodzie . No cóż , taki ryczący sportowiec jest przecież Honorowym Obywatelem Miasta Nowy Targ , tyle że sam jeździł i trenował poza granicami PL .
Trzeba uświadomić tym zakutym w kaski "rycerzom" , że Podhale jest zwyczajnie zbyt małe dla tego rodzaju sportu . Podhale żyje m.in. z turystów , a ryczące maszyny - quady i crossy - zniechęcają do pobytu u nas .
Grześ09.06.2019, 18:01
Nasz kochany prezes Pawełek milczy? Czy może myśli nad oświadczeniem w propagandowej Telewizji Kablowej?
To jest typ chłopa oszczędzania na wszystkim, niech ktoś zobaczy jakie stare samoloty latają. Cud, że jeszcze nie doszło do tragedii z udziałem tych złomów - oraz jak nisko latają nad blokami.
janek09.06.2019, 18:01
Powiem tak -lotnisko jest dla samolotow i innych pojazdow powietrznych , nie motorów i samochodow .Wiec po co szukac winnych jak wszystko wiadomo !!
Free Moto09.06.2019, 17:51
Skarpa i teren pod lotniskiem to w większości tereny Miejskie i państwowe więc może z nich korzystać Każdy !!! Dlatego chłopaki tam jeżdżą i będą jeździć bo im wolno !!! A urzędniki nieudaczniki są od tego aby zorganizować ogólnodostępny teren na tor , nie jak np. pod klubem gdzie prez.Raf Lub zrobił sobie prywatny biznes ! Pod skarpą lotniska jest doskonały teren który do czasu ewentualnej budowy lodowiska może być spokojnie orany przez motorki.Więcej teren jest państwowy czyli wszystkich trzeba to formalnie zaakceptować, a z resztą nasi euducrosowcy sobie poradzą ! Ponad to trudno obwiniać kogo kogokolwiek że Śp.Damian wjechał pod szybowiec na płycie lotniska ??? Z samolotu czy dachu bez spadochronu też można skoczyć i czyja będzie wina ? To jest tak że są konsekwencje tego co robimy mądrze lub głupio !?
Niezadowolony09.06.2019, 17:49
A ja w kwestii zakłócania spokoju.
Są motory, zarejestrowane, które jadąc przez NT robią taki hałas, jak nie jeden pojazd na sygnale, a może i głośniej.
Gdzie badanie techniczne i normy hałasu??

No gdzie??
Łowełem09.06.2019, 17:46
Krosowcy na lotniskach aeroklubowych to plaga. Może się w końcu nauczą, że jak czegoś nie widać to nie znaczy, że nie ma zagrożenia. Szkoda, że ktoś musiał zginąć. Zwierzęta w lesie odetchną.
Ludzie mają w *** znaki. Na w własne oczy widziałem w zeszłym roku pod Górą Żar makę prowadzącą dzieci przez łądowisko dla szyvowców i to w momencie kiedy jeden lądował. Jakaś babka z aeroklubu tak ją zj$!#ła, że chyba było ja słychać na szczycie. Oczywiście skończyło się fochem.
Loco09.06.2019, 17:18
Szacunek, że pomimo bezzasadnych oskarżeń, członkowie klubu wydają takie wzruszające i głębokie oświadczenie odwołujące się do pasji i chęci życia. Tragedia, kiedy przestanie być news?em dnia, zapewne nie wniesie wiele nowego w status quo. Samoloty, szybowce będą latać dalej, podobnie jak crossowcy bez uprawnień, ubezpieczenia i wyobraźni będą szaleć na szlakach parków narodowych, ścieżkach rowerowych i płycie lotniska na dwóch lub jednym kole. Niestety nasze społeczeństwo nie dojrzało do dobrobytu, nie pomaga także niedofinansowane szkolnictwo, policja i niszczone sądownictwo. To nie kwestia dni, miesięcy, czy lat, ale raczej pokoleń zanim doczekamy się takich standardów życia jak w Szwajcarii, Anglii, czy Niemczech. Tam przez myśl nie przejdzie praworządnemu obywatelowi poruszać się niezarejestrowanym pojazdem - nie to że po parku narodowym - ale po zwykłej ulicy. A jakby któremuś jednak przyszło to do głowy, to widziałem w U.K. jak helikopter doprowadził kilka radiowozów do domu gościa który myślał że uciekł przed policją, a po paru minutach w kajdankach wyprowadzili dziada z domu. U nas policja bezradna, miasto bezradne, każdy robi co chce, parkuje gdzie chce, jeździ na czym chce i gdzie chce, psy prowadzą bez smyczy, bez kagańców, nie sprzątają za nimi - dzicz, zwykła dzicz! To jest efekt bezkarności i zwykłego chamstwa, a dokładniej braku empatii i zrozumienia, że nie jest się jedynym milionerem, użytkownikiem drogi, mieszkańcem osiedla, czy posiadaczem psa i nie wszystko wolno robić, a to co wolno określają dla naszego wspólnego dobra przepisy. Większość jednak swoje dobre przedkłada nad dobro wspólne i to jest problem.
Obserwator09.06.2019, 17:13
A dla czego teren lotniska nie jest ogrodzony wszystko w koło zielone skąd wiadomo gdzie zaczyna się pas trzepać kasę na lotnisku a poprawy tego typu po co na co szkoda gadać.
Bo09.06.2019, 17:08
Rozwiązanie jest proste trzeba zrobić tor moto krosowy z prawdziwego zdarzenia a nie tylko robić imprezy religijne i budować kościoły żeby później czerpać z nieszczęść kasę
Tgv09.06.2019, 16:30
Zwrócę jeszcze uwagę,że prawie codziennie dwójka dzieciaków (tak ok. 10 lat) na crossach pomiędzy Strefą Relaksu, a dawnym wysypiskiem urządza sobie zabawę przejeżdżając z rykiem motorów obok spacerowiczów śmiejąc się jak się uda kogoś zdenerwować. Zgłaszałam informację na policyjną mapę zagrożeń - bez rezultatu, a przecież dwóch małych łobuzów powinni dogonić i rodziców ukarać.
Motorzysta z Pasyjom09.06.2019, 16:26
Jak nie Samolotem to cie Yarisym wykonczo , nie ma na tej ZIEMI MIEJSCA DLA NAS motorzystów z Pasyjom
Mała co sie Wilka bała09.06.2019, 16:17
Dziś od rana przez wieś Jabłonka jadą motocykle scigacze bez tłumików , od rana na specjalistyczny sprzecie nagrywam ich popisy jadą na złamanie karku w jedną i drugą strone przekraczając dozwoloną predkosc i wyprzedzając na podwójnej ciągłej , a ja se ich tylko nagrywam .
PasterzPPP09.06.2019, 16:04
Ja wiem co mogą władze lokalne zrobić dla aeroklubu. Przestać ich dotować.
Tłumaczenie aeroklubu jest w stylu: niech nam ktoś kupi płot?
Loko09.06.2019, 15:46
Takie glupie pytanie ale zastanowcie sie teraz kto za to wszystko zaplaci. Koszty szybowca i motocykla nie sa jakies duze, ale co z lotniskiem. Kto da kase na rozbudowe bezpieczenstwa? ULC zawiesi mozliwosc wykonywania lotow do czasu rozbudowy. Albo ktos czyli pewnie miasto wlozy kupe kasy w rozbudowe ale trzeba bedzie zaorac lotnisko.
bez komentarza09.06.2019, 15:28
te ryczące motocykle przeszkadzają w bezpiecznym wypoczynku nie tylko w mieście ale i na wsi.
wieśniak09.06.2019, 15:25
Umarł człowiek, ale prawda jest taka,że umarł w pewnym sensie na własne życzenie. Dzicz na crossach wariuje wszędzie od lat, a policja i lokalne władze mają to w d...e, mimo licznych skarg. No cóż, ostatnio w rabce, potem w Nowym Targu, a teraz jeszcze raz w Nowym Targu, tyle, że już na prawdę tragicznie. Założę się, że mimo to, nasi włodarze, z policją włącznie i tak dalej będą mieć to w ....
j5309.06.2019, 15:20
Tak między nami mówiąc-gdzie pozostała trojka??Widziałem Was czterech przed 16;00 na skarpie lotniska jak odjeżdżacie w stronę lotniska po bandyckiej jeździe pod skarpą!!!Gdzie byliście tchórze jak Wasz kolega tracił życie przez swoja głupotę????
Widz09.06.2019, 14:49
Powinni dawać kary po 30000 tyś to by nikt nie jeździł gdzie mu się podoba. Ciekawe jakie mandaty dostali koledzy nieszczęśnika którzy z nim jechali.
jo09.06.2019, 14:46
niestety władze lokalne i policja nie zrobią porządku bo jest ich za mało żeby wszędzie byli a po drugie to słabe wyszkolenie ludzi , mówię tutaj o jeżdzie na motocyklu crosowym przez policję mają za słaby sprzęt żeby kogokolwiek złapać , będzie jak zawsze może przez tydzień będzie spokój a potem znowu to samo . Na szlakach turystycznych jest już strach chodzić bo dzicz jeżdzi .
Ania09.06.2019, 14:40
W końcu ktoś coś rozsądnego napisał. Tak naprawdę nie trzeba dużo trochę epatii dla drugiego człowieka, s nie głupie teksty i uśmiechy na twarzy podczas całego procesu zbierania materiału dowodowego. Jest to tragedia dla każdego i nie potrzebne są żadne komentarze. Spoczywaj w pokoju.
j-5309.06.2019, 14:38
Na ten problem starałem się zwrócić uwagę i Policji(bogata dokumentacja jest w moim posiadaniu)mogę udostępnić!!Niestety bezradność policji nowotarskiej jest porażająca!!Nie trzeba było długo czekać aż doszło do tragedii!Chcę nadmienić że tenŚ.P-MOTOCYKLISTA BYŁ OSOBA WYJATKOWO UPIERDLIWA I CZĘSTO OD RANA AŻ DO WIECZORA UPRZYKSZAL NAM ZYCIE RYKIEM MOTORU POD SKARPĄ NA WPROST PIERWSZEGO PROGU NA DUNAJCU!Ale niech mu Pan Bóg da wieczne odpoczywanie!A Policjia i władze Miasta powinny mieć wielkie wyrzuty sumienia że zlekceważyły problem!Zapewnie niedługo ta tragedia zostanie zapomniana i nadal banda crossowców będzie rozjeżdżać skarpy lotniska uprzykszając życie spacerowiczom i mieszkańcom okolicznych bloków!
Do roboty lenie09.06.2019, 14:12
Policja mówi że ciężko złapać motocyklistę a wystarczy zobaczyć filmiki z ich wygłupami i można ich odwiedzić w domu nie trzeba ich ścigać po lasach.
tufo09.06.2019, 14:11
Dzisiejszą paradę motocyklistów, która przeciągnęła lokalnymi podhalańskimi drogami, prowadził radiowóz na sygnale. Wśród maszyn były motocykle crossowe bez tablic. Jechały drogami publicznymi (zdarzył się i kierujący bez kasku). Tyle w temacie.
Pochylam głowę, ale nie tracę rozsądku09.06.2019, 14:00
Taaaa, komentatorzy są winni. Normalnie jak przy zamordowaniu chłopaka na rynku kilka lat temu - wszyscy dookoła byli winni: klub, tłum, znajomi, policja, burmistrz, a nawet ofiara - tylko nie nożownik.

Moim zdaniem wczoraj to był tragiczny wypadek do którego przyczynił się ten biedny motocyklista. Szukanie teraz okoliczności - że brak tabliczek, że nie ma ogrodzenia to rozmywanie problemu. Niemożliwym jest, żeby chłop nie wiedział, że jeździ po lotnisku. Tak samo jak wiedział czym ryzykuje.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl