09.06.2019, 22:59 | czytano: 4839

Muzyczne zakończenie obchodów 40. rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Nowym Targu (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. Wytęp Małej Armii Janosika oraz prezentacja monumentalnej Kantaty dla Papieża "Samotni jak gwiazdy" z udziałem obu nowotarskich chórów zakończyły główny dzień Jubileuszu.
Góralska kapela z Raby Wyżnej, będąca najliczniejszym zespołem regionalnym w kraju spotkała się z gorącym przyjęciem publiczności. Szeroki repertuar - obejmujący zarówno góralskie nuty, jak i utwory żołnierskie, czy muzykę popularna - przeplatany był fragmentami twórczości Jana Pawła II i ks. prof. Józefa Tischnera.
Z kolei dwa nowotarskie chóry - Gorce i Echo Gorczańskie, a także orkiestra i artyści z Kabaretu Loch Camelot zaprezentowali Kantatę "Samotni jak gwiazdy", do której słowa napisał Adam Ziemianin, a muzykę Edward Zawiliński.

Niedziela była głównym dniem obchodów 40. rocznicy pielgrzymki papieża-Polaka do ojczyzny, podczas której Ojciec Święty odwiedził także Nowy Targ. Jeszcze jutro w Muzeum Podhalańskim można będzie oglądać wystawę zatytułowaną "Święty Papież Jan Paweł II w filatelistyce polskiej i zagranicznej" - przygotowaną przez Marka Borowicza. Z kolei na 14 czerwca zaplanowano promocję książki "Nowotarski Krajobraz z Janem Pawłem II", do której tekst napisała Ludmiła Figiel.

Dodatkowo przez cały czerwiec w Muzeum Podhalańskim chętni będą mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanej sali papieskiej, a w piątki odbywać się będą warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży pt. "Pocztówka z podróży ze świętym Janem Pawłem II".

s/ zdj. Szymon Pyzowski
zobacz także
komentarze
normal11.06.2019, 09:53
a co to za "czapkę" ma na głowie ten dyrygent z "małej armii Janosika" to jakiś góralski kapelusz cy co :)))
rr10.06.2019, 13:07
Brawo dla Septymy
lubię to10.06.2019, 09:07
Skrzekot UTW
Zobacz pełną wersję podhale24.pl