12.06.2019, 16:20 | czytano: 3968

Plan budowy ośrodka zdrowia coraz bardziej realny

W pobliżu cmentarza w Ochotnicy Górnej prawdopodobnie powstanie ośrodek zdrowia. Władze gminy chcą zakupić działki na ten cel.
– Temat działek pod ośrodek zdrowia w Ochotnicy Górnej jest ciągle aktualny. Po analizach, które przeprowadziliśmy razem z projektantami, te działki kwalifikują się na to, aby uzyskać zgodę sanepidu na wybudowanie tam ośrodka zdrowia. Możemy spokojnie przystąpić do negocjacji z właścicielami działek, mając świadomość, że to, co kupimy, będzie możliwe do wykorzystania pod ośrodek zdrowia. (…) Musimy mieć koncepcję z dokładnymi granicami, co chcemy zrobić. Po drugie musimy wiedzieć, jaka cena wchodziłaby w grę – poinformował na ostatniej sesji Rady Gminy Ochotnica Dolna wójt Tadeusz Królczyk.
Na pytanie o bliższy termin zakupu działek, wójt odpowiedział, że jest umówiony na konkretne rozmowy w czerwcu. Potrzebny jest również architekt, który stwierdzi, jakie rozwiązania są potrzebne w kwestii samego ośrodka, ale i parkingu. Dodał również, że po wstępnych rozmowach, właściciele działek wyrazili zgodę.

ao/
Może Cię zainteresować
komentarze
Swój14.06.2019, 06:33
Wójt niema nic, ale od czegoś trzeba zacząć bo żaden nie obejmował stanowiska z walizka kasy i gotowymi dokumentami.........
Pijak12.06.2019, 18:27
Moim zdaniem wszystkie ośrodki zdrowia powinny być jak najbliżej cmentarza główne wejście piękne i szerokie z drugim wyjściem awaryjnym po przeciwnej stronie dyskretne skierowane w stronę cmentarza
jupek12.06.2019, 17:40
hi hi hi wÓJT chce budować Ośrodek zdrowia ale nie ma kasy ani gruntów:)))) macie fajnego bajkopisarza:)))
+***12.06.2019, 16:25
Ot i odpowiednie miejsce ,wiążące Służbę Zdrowia owym sąsiadującym miejscem.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl