13.06.2019, 14:29 | czytano: 4853

Policjanci uratowali dwóch mężczyzn, których żaglówka wywróciła się na środku jeziora

Fot. KPP Nowy Targ
Policjanci, którzy pełnili służbę na Jeziorze Czorsztyńskim, otrzymali zgłoszenie o wywróceniu żaglówki na środku jeziora i osobach, które znalazły się w wodzie.
Wypadek miał miejsce wczoraj. Wiał mocny wiatr, a na jeziorze tworzyła się niebezpiecznie wysoka fala. Asp. szt. Dariusz Babiak z Nowego Targu oraz sierż. szt. Marcin Gierek z Komisariatu Wodnego w Krakowie niezwłocznie przystąpili do działania. Policyjną łódź skierowali w stronę środka jeziora i natychmiast popłynęli w kierunku wskazanego miejsca. Jak się okazało, w wodzie znajdowało się dwóch mężczyzn bez kamizelek ratunkowych, którzy kurczowo trzymali się wywróconej do góry dnem żaglówki. Policjanci pośpiesznie wydostali ich z wody. Mężczyźni byli bardzo osłabieni i mocno wychłodzeni. Na szczęście nie odnieśli żadnych poważnych obrażeń. Poszkodowanym została udzielona pomoc przedmedyczna.
Po udzieleniu pomocy mężczyznom, patrol razem z bosmanem YKP Nowy Targ wrócili na jezioro po wywrócony jacht i odholowali go do brzegu.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
zobacz także
komentarze
jo14.06.2019, 19:21
Wielki szacunek dla Panów Policjantów
żeglarz jachtowy14.06.2019, 01:32
I dobrze, że bez kamizelek. Na tym zalewie dość ludzi się potopiło, jak ich zablokowały kamizelki w łodzi wywróconej do góry dnem.
Dziekan13.06.2019, 23:53
Pewnie sie pokucili i zaczeli bić .... a na wodzie dużo nie trzeba żeby sie wykopyrtać
Zobacz pełną wersję podhale24.pl